Napisz e-mail Drukuj

Imprezy

Zdarzenie 

Wakacje z jogą w górach
Tytuł:
Wakacje z jogą w górach
Kiedy:
19.08.2017 - 26.08.2017
Gdzie:
Hotel Orle Gniazdo - Szczyrk
Kategoria:
joga na urlopie
Cena:
od 1140 - PLN
www:
http://www.wczasy-joga.pl
organizator:
Magda i Roman Prus
e-mail:
roman.prus@wczasy-joga.pl
telefon:
503069693
Poziom:
dla wszystkich
nauczyciel:
Krzysztof Stec
nauczyciel:
Magda Prus
stopień:
Introductory II

Opis

Wraz z Krzysztofem Stecem serdecznie zapraszamy na spędzenie tygodniowych wakacji z jogą w Szczyrku w dniach 19 - 26 sierpnia 2017r.
Już nie musisz jechać do Indii aby poznać jogę u źródeł. Wieloletni badacz i naukowiec rozmiłowany w jodze i kulturze Indii mieszkający, studiujący i pracujący na renomowanych uczelniach indyjskich - Krzysztof Stec. Postać niezwykle interesująca, zdeklarowany od ponad 40 lat jogin, propagator zdrowego stylu życia, wegetarianin i weganin poprowadzi dla nas tygodniowy warsztat klasycznej jogi indyjskiej.
Tradycyjnie joga to nie tylko asany. Synonimem jogi zawsze było skupienie umysłu ( medytacja ) a asany zawsze zajmowały niewiele miejsca w hatha jodze. Często niewłaściwe przygotowanie do praktyki asan, bez zbudowania mocnych podstaw prawidłową sekwencją innych pomocniczych technik powoduje, że odnoszone korzyści z
asan mają bardzo ograniczony zakres.
Celem tygodniowego warsztatu jest nauczenie uczestników szczególnie wartościowych i efektywnych jogicznych technik oczyszczania organizmu, które tworzą fundament do jogicznych praktyk psycho-somatycznych. Te techniki to wybrane techniki z procesów śatkrij ( procesy oczyszczająco-terapeutyczne ), wybrane pranajamy ( jogiczne oddechy ) i wybrane asany szczególnie wspomagające efekty oczyszczania.
Jednym z najważniejszych elementów sukcesu w oczyszczaniu jest osiągnięcie stanu odpowiedniej relaksacji, ponieważ w stanie napięcia organizm człowieka nie będzie chciał
"oddać" toksyn.
Usunięcie złogów i toksyn z organizmu jest podstawą do rozwinięcia umiejętności rozluźnienia ciała, uspokojenia umysłu oraz kontroli nad oddechem i prowadzić będzie do skutecznego radzenia sobie z przeciążeniem i ze stresem jakie niesie życie i praca zawodowa. Prowadzi również do poprawy umiejętności koncentracji i do znacznego zwiększenia efektywności działania. Usunięcie złogów jest także podstawą do uzyskania gibkości i siły ciała.
Możliwe korzyści to poznanie nowych technik wspomagających oczyszczanie organizmu, które pozwalają uzdrawiać organizm znacznie bardziej efektywnie i szybko, oraz dają niezawodny i trwały efekt oczyszczenia organizmu co uwalnia od stresu, zmęczenia i depresji. Ponadto zapoznanie się z podstawowymi technikami regulowania oddechu ( stosownie od sytuacji i obciążenia ). Zapoznanie się z różnymi technikami rozluźniania ciała i uspokajania umysłu, poprawa umiejętności koncentracji oraz wzrost efektywności i jakości życia. Jak również zapoczątkowanie nawyku stosowanie poznanych technik w okresach wymagających zwiększonego wysiłku oraz nasilenia czynników wywołujących reakcję stresową etc.
Krzysztof Stec
Nauczyciel jogi z ponad 35-letnim doświadczeniem. Rozpoczął praktykę jogi w wieku 15 lat pod okiem słynnego polskiego badacza jogi prof.Tadeusza Paska. Jego pierwsze asany są prezentowane w klasycznej już pozycji książkowej z 1972 roku pod red.prof.W.Romanowskiego "Teoria i metodyka ćwiczeń relaksowo-koncentrujących". Jako jed...

Miejsce

Venue:
Hotel Orle Gniazdo
Ulica:
Wrzosowa 28 a
Kod:
43-370
Miasto:
Szczyrk
Województwo:
śląskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

Przepraszamy, opis nie jest dostępny

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Kalendarz imprez

<<  Lipiec 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  91011121314
     
webmaster