Projekt Bellur
Bellur Drukuj
ImageMy wszyscy ćwiczący jogę wiemy, że pochodzi ona z Indii. Indie to dla nas często zapach kadzideł, kolorowe szale, przyprawy i olejki, być może pomysł na egzotyczne wakacje. Ale to właśnie w Indiach mieszka prawie 40% najuboższych ludzi świata. Najubożsi muszą przeżyć każdy dzień za mniej niż jednego dolara, wydając całe swoje dochody na jedzenie. Jest ich na świecie ponad 1,1 miliarda. Każdego dnia 25 tysięcy osób umiera z głodu. Stale głodują 854 miliony ludzi. To więcej niż ludność USA, całej Unii Europejskiej i Kanady razem wziętych.

Żyjemy w raju, do którego 80% ludzi na świecie nie ma dostępu. Nasze życie jest bezpieczne (nawet jeśli mieszkamy na warszawskiej Pradze czy w Śródmieściu ;-) i niewyobrażalnie wręcz luksusowe. Nawet jeśli nie zawsze mamy na czynsz czy inne rachunki. Mamy też kilka godzin w tygodniu do zupełnie własnej dyspozycji. Uprawiamy jogę. Decydujemy o własnym czasie i życiu. Chociaż często mamy wrażenie, że wcale tak nie jest ;-)
Czytaj całość
 
Projekt Bellur: lista wpłat 2009 Drukuj

Projekt Bellur lista wpłat 2009:

 Joga na Foksal i Joga na Długiej (Warszawa): www.jogafoksal.pl  3000,00 PLN
 Centrum Yogi Łódź: www.yoga.net.pl  470,00 PLN
 Studio Jogi Katarzyny Pilorz: www.studiojogi.pl
 440,00 PLN
 Akademia Asan: www.joga.waw.pl  410,00 PLN
 Rzeszowska Szkoła Jogi: www.joga.rzeszow.pl
 400,00 PLN
 Janina Ziołek Szkoła Jogi w Gorzowie Wielkopolskim
 310,00 PLN
 JogaBo- gdańska szkoła jogi: www.jogabo.pl
 309,00 PLN
 Ewa Szymoniak: www.jogapodakacjami.pl   270,00 PLN
 Szkoła Jogi Jurka i Ałły Jaguckich: www.yoga.szczecin.pl  248,00 PLN
 Szkola Jogi Surya Namaskar: www.jogajoga.republika.pl  210,00 PLN
 Namaste Praktyka Jogi Paulina Stróż: www.joga.ssk.pl  200,00 PLN
 Sadhana Szkoła Jogi: www.szkolajogi.com.pl  200,00 PLN
 Studio Jogi Agnieszki Kowalczyk: www.agajoga.pl   200,00 PLN
 Zofia Kosiorek200,00 PLN
 Praktyka Hatha Jogi Bartek Miklas: www.hathajoga.com.pl 150,00 PLN
 Monika Onyszkiewicz: www.fer.org.pl - kalendarz
 100,00 PLN
 Dharma Yoga Studio  90,00 PLN
 Magdalena Lachowicz
15,00 PLN
 Jakub Łuczak
 4,30 PLN
Czytaj całość
 
Aukcja na rzecz Bellur Drukuj
Image
Image
"Na pustych stronach pięknie oprawionego notesu o podłużnym formacie, nieregularnie, zmiennym charakterem pisma i wielkością liter, w różnych miejscach kartek wydrukowane są myśli Gurujiego BKS Iyengara". więcej >>
 Unikatowy kalendarz z B.K.S. Iyengarem na 2009 rok, emanujący energią, z wysmakowanymi artystycznie zdjęciami oraz sentencjami Iyengara na temat natury czasu i jogi. Każdy miesiąc jest prezentowany na osobnej stronie formatu B3.

format: 14,5cmX29cm
stron: 100, oprawa twarda, płócienna
Cena wywoławcza: 190 PLN
Ilość: 2 sztuk

format: 35cmX50cm (B3)
stron: 12
cena wywoławcza: 39 PLN
Ilość: 5 sztuk
 Osoby zainteresowane zakupem proszone o kontakt na adres Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Lista oferentów zostanie opublikowana na stronie PSJI. Cały dochód z aukcji przeznaczony na Projekt Bellur.
Czytaj całość
 
Aukcja: narodziny pomysłu Drukuj
Aukcja na rzecz Bellur Project: o narodzinach pomysłu

imageRok temu podczas obchodów 90tych urodzin Gurjiego zrodził się pomysł aukcji artykułów okolicznościowych, które można było nabyć w Instytucie. Aukcji, która miała wesprzeć szlachetny cel – Bellur Project.

Pisałam dla Was wtedy reportaż z mojego pobytu w RIMYI oraz z samych uroczystości. Przygotowania nabierały tempa, atmosfera stawała się coraz gorętsza pomimo tego, że temperatura o poranku z dnia na dzień spadała. A w mojej głowie zaświtał pomysł wykorzystania tej okazji do złożenia hołdu naszemu Nauczycielowi – uczczenia jego urodzin zasilając stworzony przez niego fundusz wspierania najuboższych w wiosce, z której pochodzi. Myślę, ze trudno o bardziej adekwatny prezent urodzinowy.

Plan był taki – zakupić kalendarze na 2009 rok i wysłać je czym prędzej do Polski – najlepiej kurierem. Najbardziej oczywistym kandydatem na kuriera był Konrad Kocot. ImageSpotkaliśmy się w pierwszym dniu obchodów urodzin o rześkim poranku w Gowinda Garden. Nie miałam zbyt wielu argumentów poza własnym zapałem, aby przekonać go do wzięcia na swoje barki kilku kilogramów papieru pięknie zadrukowanego sepiowymi zdjęciami portretowymi wiekowego już BKS Iyengara. Z oczywistych przyczyn Konrad się chwilę opierał i w końcu zgodził się podjąć tej misji. Nie tylko wziął kalendarze, ale też sam sfinansował ich zakup. Właśnie teraz chciałbym Konradowi za ten piękny gest podziękować. Swoiste tło dla całego przedsięwzięcia licytacji miały stanowić reportaże z obchodów urodzin, które w pośpiechu kończyłam pisać zaraz po zakończeniu wszystkich uroczystości i jeszcze gorące wysłałam do naszego administratora strony www: Wojtka Zemka. Poszukiwania czynnego łącza internetowego w Punie o mało nie przyczyniło się do mojego spóźnienia na taksówkę na lotnisko w Bombaju. Aukcja odbyła się i … niestety zakupione zostały pojedyncze sztuki kalendarza. Stąd moja prośba i zachęta do zakupu kalendarzy, które swojej głównej funkcji pełnić już nie mogą – myślę jednak, że wejście w posiadanie 13 niebanalnych portretów Gurujiego sprawi Wam wiele radości.

Kalendarze to prawdziwy rarytas wśród wydawnictw poświęconych Gurujiemu, jednak moje szczególne zaciekawienie wzbudził notatnik – również wydawnictwo okolicznościowe. ImageKiedy przyjrzałam mu się z bliska wiedziałam, już, że nie odejdę bez niego od stoiska. Jakiś czas zastanawiałam się czy komuś mogłabym kupić tak dziwne a zarazem szczególne wydawnictwo. Nikt z bliskich mi osób nie wydał mi się wtedy na tyle przepełniony entuzjazmem do idei jogi Iyengara, aby cieszyć się z niego bardziej niż dziwić jego oryginalnej formule. Na pustych stronach pięknie oprawionego notesu o podłużnym formacie, nieregularnie, zmiennym charakterem pisma i wielkością liter, w różnych miejscach kartek wydrukowane są myśli Gurujiego BKS Iyengara. Zakupiłam, więc tylko jeden egzemplarz z myślą o sprawieniu sobie pamiątki. Kilka dni później stało się coś, co zmieniło mój pogląd na sprawę.
Czytaj całość
 
14 grudnia 2009: lista organizatorów Drukuj

Lista szkół, które organizują 14 grudnia 2009 specjalne zajęcia jogi (zgłoszenia: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć )

Gdański:

  • 'JogaBo' gdańska szkoła jogi, Gdańsk-Orunia Dolna, ul. Gościnna 17, godz. 18.00 oraz 19.30: www.jogaBo.pl

Kraków:

Łódź:

Szczecin:

  • Szkoła Jogi Jurka i Ałły Jaguckich, 12 grudnia! Festiwal Jogi, urodziny Mistrza: www.yoga.szczecin.pl

 

Warszawa:

  • Joga Mokotów, ul.Olszewska 7/9, godz. 20.00: www.jogamokotow.pl
  • Joga na Długiej, ul. Długa 44/50, wszystkie sesje z planu zajęć od 7.00 do 21.30: www.jogafoksal.pl
  • Joga na Foksal, ul. Foksal 10, wszystkie sesje z planu zajęć od 7.00 do 21.30: www.jogafoksal.pl
  • Joga Żoliborz , ul.Paska 10, sesje o godz. 17:30, 18:30 i 20:00: www.joga.edu.pl
  • Zosia Kosiorek: 16 grudnia! o 21.10  W-wa, ul. Ciszewskiego 10  (SGGW - obiekty sportowe)

Wrocław:

Czytaj całość
 
Projekt Bellur: lista wpłat 2008 Drukuj

Projekt Bellur lista wpłat:

 Joga Foksal: www.jogafoksal.pl3 120,00 PLN
 Wrocław - zjazd nauczycieli jogi B.K.S. Iyengara
 1 330,00 PLN
 Joga! Centrum Adama Bielewicza www.joga.net.pl 950,00 PLN
 Centrum Yogi Łódź www.yoga.net.pl
 580,00 PLN
 Szkoła Jogi  JogaBo: www.jogaBo.pl  509,00 PLN
 Centrum Michała Szczepanika: www.hathayoga.lodz.pl 500,00 PLN
 Jogamudra: www.yogamudra.pl  500,00 PLN
 Szkoła Jogi Joga-Trójmiasto: www.joga-trojmiasto.pl  450,00 PLN
 Adam Ramotowski - kalendarz365,00 PLN
 Joga Żoliborz: www.joga.edu.pl 302,00 PLN
 Szkola Jogi Surya Namaskar: www.jogajoga.republika.pl  270,00 PLN
 Ewa Szymoniak (warsztaty w Lisicach)
 260,00 PLN
 Joga Studio Grzegorz Nieścier www.jogastudio.pl
 215,00 PLN
 Zosia Kosiorek (SGGW-obiekty sportowe)200,00 PLN
 Justyna Wojciechowska - kalendarz
 150,00 PLN
 Roman Grzeszykowski - kalendarz
 150,00 PLN
 Halina Barwinek - kalendarz
 140,00 PLN
 Sadhana Szkoła Jogi: www.szkolajogi.com.pl  110,00 PLN
 Konrad Kocot: zakup kalendarzy  105,00 PLN
 Beata i Maciej Piłatowicz - kalendarz
100,00 PLN
 Wojciech Pawłowski
 100,00 PLN
 Justyna Majchrzak 50,00 PLN
 Ewa Głowacka 20,00 PLN
Czytaj całość