Warsztat Ks. Joe Pereirą

 

Informujemy, że Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce objęło patronatem:

WARSZTAT Z Ks. Joe Pereirą (Mumbai, Indie)

nauczycielem stopnia Senior Advanced (nadany przez BKS Iyengara)

 

Temat warsztatu: Joga Iyengara na drodze ku wewnętrznej pełni i świętości.

Termin warsztatu: 20 – 23 czerwca 2019 r.

Miejsce warsztatu: Sala AWF Wrocław, ul. Witelona 25.

Organizator warsztatu: Namaste Centrum Jogi Iyengara we Wrocławiu, Paulina Stróż

Całkowity koszt warsztatu dla Członków Stowarzyszenia z ważnym CM: 540 zł

Całkowity koszt warsztatu dla Członków Stowarzyszenia bez CM: 570 zł

Całkowity koszt warsztatu dla osób nie będących Członkami Stowarzyszenia: 590 zł

Zaliczka: 90 zł

Zgłoszenia: kontakt@joganamaste.pl

Opis warsztatu:

Ks. Joseph H. Pereira, na co dzień - ksiądz Joe, ur. 1942, nauczyciel jogi Iyengara z Indii (Bombaj) w stopniu Senior, ukończył studia psychologii, filozofii i teologii w Indiach oraz studia terapeutyczne w USA. Jest założycielem i dyrektorem Kripa Foundation (kripa-łaska) i konsultantem Archidiecezji Bombaju d.s. resocjalizacji osób uzależnionych. W 2009 roku rząd Indii przyznał mu Padma Shri Award, najwyższe odznaczenie za zasługi dla narodu hinduskiego. Od 1968 r. praktykował jogę pod okiem Gurujiego B.K.S.Iyengara, której elementy stanowią integralną część programu Kripa. Na prośbę Matki Teresy prowadził w Kalkucie rekolekcje dla sióstr z jej zgromadzenia i z jej inspiracji podjął w ramach Kripa Foundation służbę na rzecz osób uzależnionych.

Ojciec Joe od wielu lat naucza również Medytacji Chrześcijańskieji jest koordynatorem krajowym Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej (World Community for Christian Meditation) dla Indii. W 2010 poprowadził w Katowicach Meditatio 2010. Kierując się zasadą, że „Łaska realizuje się w ciele” w szczególny sposób łączy on chrześcijańską wiarę z hinduską mądrością uwzględniania roli ciała na drodze duchowego wzrostu.

"Nasze ciało jest świątynią Ducha Świętego. Wielu z nas tak naprawdę nie używało swojego ciała. Niektórzy używali go w niewłaściwy sposób, a jeszcze inni (...) znieważali swe ciała. Niezależnie od tego jak postępujemy z naszym ciałem, nie zmienia to faktu, że jesteśmy stworzeniami Boga. Nasze życie jest bardzo cenne, dlatego potrzebujemy zmiany perspektywy odnośnie tego, jak należy rozumieć jego pełnię. Scalenie umysłu, ciała i ducha, a przez to słuchanie ciała – oto owa wielka zmiana. Zmiana, której wszyscy musimy dokonać rozważając świętość ciała i dochodzenie do pełni w Bogu."

Wymogi: warsztat dla osób praktykujących jogę wg metody Iyengara

Szczegółowe informacje na stronie: www.joganamaste.pl

 

Kalendarz imprez

<<  Sierpień 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
121314151617
 

Imprezy

webmaster