Joga Iyengara - sięgnij do źródeł!

Materiały umieszczone poniżej można rozpowszechniać, kopiować oraz wykorzystywać w celach redakcyjnych - pod warunkiem podania źródła i aktywnego linku do strony http://joga.org.pl/nauczyciele/certyfikat-procedury/informacje

Joga Iyengara

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat olbrzymią popularność na świecie zdobywa joga według metody Iyengara. Fenomen przekazu Iyengara polega na połączeniu tysięcy lat tradycji z nowoczesną, starannie dopracowaną metodologią.

image

Guruji, wybrany przez tygodnik "Time" jednym ze stu najbardziej wpływowych ludzi naszych czasów, olbrzymią wagę przykłada do precyzji wykonania asan. Opisał i udoskonalił jogę terapeutyczną, wprowadzając pomoce oraz przyrządy do ćwiczeń. Dzięki niemu wiele milionów ludzi na całym świecie rozpoczęło swoją przygodę z jogą. Joga Iyengara jest bezpieczną i sprawdzoną metodą, której prawo przekazywania mają wyłącznie wykwalifikowani nauczyciele. Przekaz Iyengara jest spójnym, logicznie skonstruowanym systemem, w którym prostota idzie w parze z niezwykłą finezją wykonywanych ćwiczeń. Przemyślana metodyka nauczania uzależniona jest od stopnia zaawansowania, jak również ogólnej kondycji i fizycznej dyspozycji uczniów.

Więcej…

Certyfikat Iyengara

Joga według przekazu B.K.S. Iyengara jest niezwykle popularną metodą, praktykowaną na całym świecie przez wiele milionów ludzi. Aby zapewnić jednolite i najwyższe standardy nauczania, prawo do stosowania (przekazywania) tej metody mają wyłącznie wykwalifikowani nauczyciele, którzy posiadają aktualny Certyfikat Iyengara.

imageW Polsce Certyfikat przyznawany jest przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce. SJIP potwierdza w ten sposób kompetencje nauczyciela oraz jego uprawnienia do nauczania jogi według metody Iyengara®. Aktualną listę certyfikowanych nauczycieli można znaleźć na stronie internetowej joga.org.pl:

joga.org.pl/Nauczyciele/lista-nauczycieli

Certyfikat stanowi podstawową gwarancję dla uczniów, że ich opiekun posiada odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz jest właściwie przygotowany do prawidłowego, a ponadto bezpiecznego prowadzenia zajęć jogi.

Tylko nauczyciele, którzy uzyskali ważny Certyfikat, mogą posługiwać się nazwiskiem Iyengara® w odniesieniu do usług związanych z nauczaniem jogi. Nazwisko Iyengara® jest zastrzeżonym znakiem towarowym, stąd używanie go w kontekście działalności zawodowej przez osoby nieuprawnione (nieposiadające ważnego Certyfikatu) stanowi naruszenie prawa.

Więcej…

 

Joga

imageJoga, zaczerpnięta z dorobku starożytnych Indii, została przeszczepiona na grunt cywilizacji zachodniej, najczęściej w formie ćwiczeń fizycznych, oddechowych oraz technik medytacyjnych i relaksacyjnych. Zyskuje sobie rosnące rzesze zwolenników, stanowiąc panaceum na stres, spowodowany gorączkowym tempem życia człowieka Zachodu. Jeszcze kilkanaście lat temu traktowana w Polsce jako egzotyczna nowinka, teraz joga znajduje się w ofercie każdego ośrodka fitness.

Konkurs "Czym jest joga" odpowiedzi

  • Iza Ch wszystkim..
  • Natalia Łajdych joga to rytm mojego poranka, jadłospis dnia, radość i równowaga w gorszych momentach (Zielona Góra)
  • Marzena Rafałowicz oddechem :)
  • Anna Seth zdrowiem (Warszawa)
  • Mateusz Turała joga, to dla mnie PODRÓŻ...;)
 
webmaster