Dyplomy RIMYI

Procedura uzyskiwania dyplomów z RIMYI

 

1. Czym jest dyplom RIMYI i czym różni się od dyplomu SJIP?

Dyplom RIMYI jest oficjalnym potwierdzeniem o zdanym egzaminie na dany poziom wydawanym przez RIMYI. Dyplomy te podpisywane są przez rodzinę Gurujiego BKS Iyengara. Uzyskanie tego dyplomu wiąże sie z wniesieniem opłaty 52 USD (w tym 2$ pobierane są na opłaty bankowe)

SJIP również wydaje dyplomy potwierdzające zdany egzamin. Są to dyplomy o unikalnym numerze widniejącym w rejestrze SJIP. Te dyplomy podpisywane są przez przedstawicieli Zarządu i Komisji Egzaminacyjnej. Wystawiane są nieodpłatnie.

Dla potrzeb zaświadczenia o zdanym egzaminie obecnie wystarczy dyplom wystawiany przez SJIP. Dyplom RIMYI jest w tym kontekście dokumentem dodatkowym aczkolwiek wydawanym u samego źródła.

 

2. Procedura starania się o bieżące dyplomy RIMYI :

  • O dyplom z RIMYI mogą się ubiegać tylko członkowie Stowarzyszenia czyli osoby, które mają opłaconą składkę członkowską na dany rok.
  • Wysłać zgłoszenie na biuro@joga.org.pl o tytule „Dyplom z RIMYI”, podając swoje imię i nazwisko, stopień nauczycielski i datę jego otrzymania.
  • Wpłacając 52$ na konto walutowe dolarowe Stowarzyszenia o numerze: 43 1140 2004 0000 3312 0536 7323 z tytułem „Dyplom z RIMYI” (2$ stanowią opłatę, która pobiera bank przy wypłacie waluty)
  • Koordynatorem wydawania dyplomów nadal będzie Konrad Kocot. Do jego zadań będzie należał kontakt z osobami, które odwiedzają Instytut i mogą odebrać dyplomy. Osoby, które wybierają się corocznie do Indii, proszone są o poinformowanie koordynatora droga mailową: kkocot@gmail.com.
  • Po powrocie z Instytutu osoby, która będzie wyznaczona do przywiezienia dyplomów, dostaniecie informację mailową o możliwości odbioru dyplomu.
  • Czas oczekiwania na dyplom jest uzależniony od pobytu Członków Stowarzyszenia w Instytucie, jest to niezależne od Stowarzyszenia. Od zgłoszenia czas oczekiwania może potrwać kilka miesięcy do roku.
webmaster