Newsletter Maj 2016

I. Aktualna lista CM 2016/17

II. Sylwetki kandydatów do honorowego członkostwa SJIP

III. Ogłoszenia Zarządu SJIP:

1. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem Komisji Rewizyjnej SJIP za rok 2015

2. Zwyczajne Walne Zebranie Członków SJIP 2016: Kraków, 4 czerwca 2016

 

I/ Aktualna lista CM 2016/17:

Zapraszamy do zapoznania się z uaktualnioną listą nauczycieli posiadających Certyfikat Iyengara na 2016/17:

http://joga.org.pl/Nauczyciele/lista-nauczycieli

Odnowiony certyfikat jest ważny do 1 maja 2017 roku.

 

II/ Sylwetki kandydatów do honorowego członkostwa SJIP:

Na wniosek Konrada Kocota Zarząd podjął uchwałę o przyznaniu honorowego członkostwa: Gabrielli Giubilaro i Faeqowi Birii. Inicjatywa ta zostanie poddana głosowaniu na najbliższym ZWZC.

Przygotowaliśmy krótką notatkę o obu wybitnych nauczycielach aby przybliżyć Wam ich sylwetki i tym samym ułatwić podjęcie uchwały na Walnym.


Gabriella Giubilaro z Włoch – była pierwszą nauczycielką z zagranicy, która przez wiele lat propagowała jogę Iyengara i szkoliła przyszłe pokolenia joginów.

Pierwszy raz przyjechała do Polski w 1985 roku na zaproszenie Sławomira Bubicza. W późniejszych latach przyjeżdżała co roku do 1996 na zaproszenie Jurka Jaguckiego a potem jeszcze kilkakrotnie gościła w naszym kraju do początku lat 2000.

To dzięki dużej pomocy Gabrielli polska delegacja uczestniczyła w Pierwszej Europejskiej Konwencji Jogi Iyengara w Londynie w 1993. Zawdzięczamy jej również odwiedziny Gity Iyengar w 2002 (Gita poprowadziła wtedy Wschodnioeuropejską Konwencję Jogi w Częstochowie).

Gabriella w tym roku po wieloletniej przerwie ponownie odwiedzi Polskę.

Obok Sławomira Bubicza była niezaprzeczalnie największą propagatorką przekazu Iyengara w Polsce w tamtym okresie w naszym kraju, niepomiernie przyczyniając się do rozpowszechnienia tego przekazu.


Faeq Biria z Francji. Pierwszy raz przyjechał do Polski w 1996 aby na polecenie Gurujiego przeprowadzić pierwszy egzamin Introductory w naszym kraju. Zadanie, które wyznaczył mu Guruji -  przygotować kadrę przyszłych nauczycieli do samodzielnego przeprowadzania egzaminów i stworzyć podwaliny pod powstanie Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce - wykonał z typowym dla siebie zaangażowaniem i charyzmą.

Od 1999 roku kiedy to w Suchej Beskidzkiej przeprowadził kolejny egzamin Introductory oraz egzamin Junior Intermediate regularnie odwiedzał nasz kraj przeprowadzając intensywne szkolenia i egzaminy do 2004 - warsztatu w Wiśle. Od tamtej pory w jego miejsce do Polski przyjeżdża jego żona - Corin Biria.

Jego pełen zaangażowania sposób prowadzenia zajęć oraz oddanie Gurujiemu wywarł ogromny wpływ na charakter i sposób rozwoju metody Iyengara w Polsce.

Faeq poprowadzi dla nas Polską Konwencję Jogi Iyengara - odwiedzając nasz kraj po 12-letniej przerwie.

 

III/ Ogłoszenia Zarządu SJIP:

1. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem Komisji Rewizyjnej SJIP za rok 2015:

http://joga.org.pl/dokumenty/zwzc2016/Komisja_Rewizyjna_2015r.pdf

2. Zwyczajne Walne Zebranie Członków SJIP 2016: Kraków, 4 czerwca 2016.

Przypominamy o planowanym ZWZC, które odbędzie się w trakcie PKJI w sobotę w hali sportowej ComCom Zone, ul Ptaszyckiego 6, Kraków - Nowa Huta. Wybierać będziemy nowe władze SJIP: KE, KR, Zarząd i Prezesa. Zapraszamy do udziału wszystkich członków!

webmaster