ogłoszenia

Zaproszenie na Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia 2018r

Zarząd Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce na podstawie § 19 ust 7 Statutu Stowarzyszenia zwołuje
Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia
które odbędzie się w dniu 5 maja 2018 (sobota) w godzinach 15:30-18.00 w Krakowie przy ul. Lema 7 - Mała Hala Tauron Arena.

Porządek obrad Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia znaleźć na naszej stronie: ZWZC2018
Znajduje się tam też do pobrania sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia za rok 2017.

Zarząd Stowarzyszenia serdecznie zaprasza wszystkich Członków Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce do udziału w Zwyczajnym Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia, informując jednocześnie, że materiały stanowiące przedmiot obrad Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce udostępnione zostaną na stronie internetowej Stowarzyszenia w terminie do dnia 18 kwietnia 2018 r. Jest to niezbędny czas do wprowadzenia do dokumentów niezbędnych zmian, które były przedmiotem spotkania w dniu 28.03.2018r z Przewodniczącą Komitetu Technicznego Nataszą Moszkowicz a Abhijatą Sridhar Iyengar w Punie.

Miło nam poinformować, że z uwagi na odbywająca się w tym dniu Wschodnioeuropejską Konwencje Jogi Iyengara, Stowarzyszenie zapewni w godz.15.00-15.30 ciepły posiłek osobom, zdecydują się na udział w Zebraniu. Zapisy prosimy kierować na adres: biuro@joga.org.pl do dnia 30.04.2018r, ponieważ niezbędne jest wcześniejsze zamówienie konkretnej ilości posiłków.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce

Agata Rozkocha- Prezes Zarządu

 

Newsletter Luty 2018

1. Przypominamy o możliwości rejestracji na Wschodnioeuropejską Konwencję Jogi Iyengara w Polsce z Abhijatą Sridhar „Poznanie poza granicami”, która odbędzie się w Krakowie w dniach 3.05-6.05.2018. Więcej informacji i link rejestracyjny znajduje się pod poniższym adresem.

2. Informujemy, iż Zarząd przyjął rezygnację Marty Murzańskiej-Potasinskiej z pełnienia funkcji członka Zarządu. W związku z tym, podczas najbliższego Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia odbędą się wybory uzupełniające ten wakat. Osoby chętne do wsparcia prac Zarządu i zaangażowania się pełniej w życie Stowarzyszenia zapraszamy do nadsyłania swoich kandydatur na funkcję członka Zarządu. Przed Walnym Zebraniem opublikujemy sylwetki kandydatów, aby każdy mógł się z nimi zapoznać przed głosowaniem.

3. Pod tym adresem: geeta_prashant_to_association_march_2017.pdf załączamy list od Geety i Prashanta Iyengarów, który jest konkluzją spotkania Asesorów i Przedstawicieli Stowarzyszeń w Punie w grudniu 2015 r. Zapraszamy do zapoznania się z nim. Osoby nieanglojęzyczne będą mogły również wkrótce przeczytać polskie tłumaczenie listu na stronie SJIP.

 

Newsletter Styczeń 2018

Wraz z noworocznymi życzeniami wszelkiej pomyślności, mamy dla Was kilka ważnych informacji.

1. Polska Konwencja Jogi Iyengara w 2018 odbędzie się w Krakowie w dniach 3-6 maja.  W tym roku ponownie gościć będziemy Abhijatę Sridhar, wnuczkę Iyengara. Zapisy na Konwencję ruszą 22.01. Prosimy o szybką decyzję o uczestnictwie, gdyż ilość miejsc będzie ograniczona. Szczegóły tutaj: Wschodnioeuropejska Konwencja Jogi Iyengara w Polsce z Abhijatą Sridhar


2. Zachęcamy do udziały w akcji "100 words/ 100 people for 100 years of Guruji”, czyli "100 słów/100 osób na stulecie Gurujego". W związku z setną rocznicą urodzin B.K.S. Iyengara i serią europejskich konwencji jogi z Abhijatą, powstał plan zorganizowania wystawy i wydania książki pokazującej Gurujiego z osobistej perspektywy jego uczniów. Zapraszamy do nadsyłania swoich historii (najlepiej po polsku i po angielsku), mieszczących się w 100 słowach na adres biuro@joga.org.pl do 30 stycznia 2018 r. Wybrane 100 historii zebrane zostanie w książce wydanej z okazji stulecia.


3. Przypominamy o terminie opłaty składki członkowskiej, który upływa 31.01.2018 roku. Wysokość składki wynosi 200 zł dla Nauczycieli legitymujących się dyplomem Introductory II i wyższym oraz 100 zł dla pozostałych Członków. Wpłat prosimy dokonywać na konto Stowarzyszenia.


4. Informujemy, że wpłaty datków zebranych na rzecz Projektu Bellur dokonać można na konto Stowarzyszenia z dopiskiem Bellur.

 

Newsletter Październik 2017

U progu jesieni, chcielibyśmy podzielić się z Wami najnowszymi informacjami dotyczącymi działalności Stowarzyszenia.

1. Zachęcamy do udzielania się na forum SJIP (dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników). Szczególnie polecamy nowo otwarty wątek dla osób wybierających się do Puny. Traktujcie go jako swoisty bazar informacji, miejsce umawiania się na wyjazdy i wspólnego organizowania pobytu.

2. Zachęcamy do udziału w warsztacie z Ritą Keller w Centrum Jogi Iyengara w  Bellur (Karnataka, Indie), którego tematem będzie praktyka z poziomu Junior Intermediate I, II i III. Warsztat odbędzie się w dniach 8-24 styczni 2018 r. Więcej informacji i zapisy na stronie Bellur Iyengar Yoga Center.

3. Zachęcamy do udziału w warsztatach z Lois Steinberg 23-26. 11 w Suchej Beskidzkiej, 27-29. 11 w Krakowie (terapia) i 1-2.12 w Warszawie. Szczegółowe informacje na www.kocot.pl

 

Newsletter Lipiec 2017

W letnim, wakacyjnym czasie chcieliśmy przekazać Wam najważniejsze informacje na temat działalności Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

 1. W dniach 2-4 czerwca 2017 r. odbyła się Polska Konwencja Jogi Iyengara z Birjoo Mehta. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z imprezy autorstwa Julii Butrym-Południewskiej na portalu Bosonamacie.
 2. W dn. 3 czerwca 2017 r. odbyło się Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w obradach. Zapraszamy do zapoznania się z uchwałami podjętymi przez Walne Zebranie oraz protokołem obrad na stronie Stowarzyszenia. Do najważniejszych ustaleń Zebrania należały:
  • Zmiana Statutu Stowarzyszenia, umożliwiająca staranie się o status Organizacji Pożytku Publicznego
  • Wybór dodatkowego Członka Zarządu- Marty Murzańskiej-Potasińskiej, o której kilku słów dowiedzieć możecie się na stronie w zakładce Zarząd.
  • Wybór składu KT, którego przewodniczącą została Natasza Moszkowicz
 3. Miło nam poinformować, że w przyszłym roku, gościem Konwencji będzie Abhijata Sridhar, wnuczka B.K.S. Iyengara. Konwencja odbędzie się w dniach 3-6 maja 2018 r. w Warszawie.
 4. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac Zarządu za II kwartał 2017 r. dostępnym na stronie.
 5. W sklepie internetowym Stowarzyszenia do nabycia są książki autorstwa Lois Steinberg, sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych. Zapraszamy do zakupu!
 6. Zachęcamy do zapisów na średnio-zaawansowany warsztat szkoleniowy dla nauczycieli z Davidem Melonim (Kraków, 13-15 października), nad którym patronat objęło Stowarzyszenie. Po szczegóły zapraszamy tu.
 

Informacja o Walnym Zebraniu Członków

Przed zbliżającym się Zwyczajnym Walnym Zebraniem Członków Stowarzyszenia Jogi Iynegara w Polsce chcielibyśmy zapoznać Was z najważniejszymi informacjami związanymi z tym wydarzeniem.

 1. Przypominamy, że Walne Zebranie odbędzie się podczas Konwencji po sobotniej popołudniowej sesji, tj. w dniu 3 czerwca 2017 o godzinie 19:30 w hali sportowej ComCom Zone ul. Ptaszyckiego 6, Kraków - Nowa Huta.
 2. Wszystkich Członków zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, podczas którego dyskutowane będą między innymi kwestie związane ze staraniem się o status Organizacji Pożytku Publicznego oraz proponowanymi zmianami w Statucie. Osoby, które nie mogą uczestniczyć, zachęcamy do przekazania swojego pełnomocnictwa do oddania głosu podczas Zebrania (koniecznie podpisanego odręcznie, zawierającego dane niezbędne do identyfikacji osoby upoważnionej – imię, nazwisko i najlepiej nr dowodu osobistego).
 3. Przed Walnym Zebraniem, zachęcamy do zapoznania się z proponowanym porządkiem obrad oraz sprawozdaniem z pracy Zarządu za 2016 rok i sprawozdaniem finansowym.
 

Strona 1 z 10

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Kalendarz imprez

<<  Sierpień 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
webmaster