Luty 2010

Image Jeszcze pod koniec 2008 roku na pierwszym zebraniu nowego Zarządu podjęliśmy uchwałą Regulamin przyznawania nagród motywacyjnych. Był to gest, który w zamyśle miał nam dostarczyć narzędzia motywującego zwykłych członków do działalności na rzecz – jak się to ładnie określa – wspólnego dobra.

Wolontariat członków versus zakup usług

Jak pewnie wiecie PSJI jest organizacją nieprzynoszącą bezpośrednich korzyści finansowych. Naszym celem jest propagowanie jogi Iyengara i wszyscy, którzy wstępują w szeregi Stowarzyszenia i podejmują się działalności na jego rzecz czynią to na zasadzie działalności społecznej. Krótko mówiąc nikt z członków działających dorywczo, czy też pełniących stałe funkcje w Stowarzyszeniu nie pobiera za to, co robi żadnego wynagrodzenia. Oczywiście stowarzyszenie korzysta z usług osób niezrzeszonych i tym osobom wypłaca pensję. Konkretnie pracują dla nas administrator strony www, sekretarka oraz biuro księgowe a dorywczo również prawnik. No dobrze, ale oni wykonują absolutne minimum minimorum potrzebne do tego, żeby stowarzyszenie podtrzymało swoje podstawowe funkcje życiowe. A reszta? Reszta leży w rękach jego członków. No więc, wróćmy do punktu wyjścia – stworzyliśmy regulamin, aby naszych członków jakoś pozytywnie zmotywować do tej działalności, ale też zależało nam na tym, aby sama procedura przyznawania tychże nagród była jak najbardziej transparentna.
Nagrody motywacyjne za lata 2007-2009

Zmierzam do tego, że po ponad roku od zaistnienia tej regulacji zrobiłam z niej ponowny użytek i jako członek Zarządu zgłosiłam do nagrody następujące osoby:

Nataszę Moszkowicz, która podjęła się bardzo konkretnego zadania a mianowicie przejrzała skrypt będący tłumaczeniem regulaminów egzaminacyjnych Stowarzyszenia Amerykańskiego. Ponieważ tłumaczyła to osoba spoza środowiska jogowego potrzebna była redakcja merytoryczna, którą Natasza wykonała wyśmienicie. Ten skrypt to naprawdę kawał tekstu.

Anię Kalicy za to, że swoje wynagrodzenie za prywatne lekcje oddała Stowarzyszeniu w formie tłumaczenia skryptu, o którym mowa powyżej. Akurat pani anglistka, której udzielała lekcji jogi odpłaciła za nie wykonując taką translację dla naszego wspólnego dobra – dostarczając w ten sposób wzorzec standardów egzaminacyjnych dla naszego KT. Ja potem te standardy przerabiałam na regulaminu wewnętrzne, ale o tym już pisałam w styczniu.

Bodzię Matulaniec
za teksty zamieszczone na naszej ciągle jeszcze ubogiej stronie internetowej. Były to listy z Indii oraz tłumaczenie z rosyjskiego wywiadu z Gurujim.

Piotra Kunstlera jako członka Zarządu wielokrotnie wykazującego się inicjatywą, zwłaszcza w obszarze relacji z KT.

Na ostatnim zebraniu Zarząd rozpatrzył pozytywnie wszystkie kandydatury. W związku z tym uchwałą Zarządu przyznaliśmy wyróżnionym osobom pakiet dziesięciu bezpłatnych ogłoszeń standard na stronie internetowej PSJI w dziale Ogłoszenia szkół, z możliwością zamiany na ogłoszenia premium (w stosunku 2:1), bądź premium+ (w stosunku 3:1) do wykorzystania w dowolnym terminie.

Serdecznie gratulujemy i liczymy na, to, że wkrótce pojawią się powody do kolejnych wyróżnień.

Pozdrawiam,
Katarzyna Pilorz
Prezes PSJI

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

webmaster