Jakie są korzyści płynące z wykupienia CMu?

alt

1. Jesteś w porządku wobec BKS Iyengara i jego spadkobierców.

Guruji Iyengar rejestrując swoje nazwisko jako znak towarowy i zobowiązując nas do wykupu licencji do korzystania z niego zabezpieczył swoje interesy i dobre imię. Dzięki temu on i jego spadkobiercy (Gita Iyengar i Prasiant Iyengar) nie tylko czerpią zasłużone profity z dzieła życia Gurujiego ale też mają kontrolę nad tym kto posługuje się nazwiskiem IYENGAR w kontekście nauczania jogi. Tylko osoby, które zdały podstawowy egzamin nauczycielski oraz utrzymują kontakt z metodą mają prawo do tego, aby się ubiegać o licencję.

2. Stajesz się rozpoznawalny jako godny zaufania nauczyciel jogi.

Kiedy otworzysz zakładkę lista nauczycieli w dziale "Nauczyciele" - zobaczysz krótką listę nazwisk. To pierwsza lista, którą rekomendujemy odwiedzającym nasz serwis www - tych nauczycieli, którzy przystąpili do aktualnego CMu. Pracujemy nad nową stroną interentową gdzie będzie się znajdowała mapa miejsc, gdzie uczą certyfikowani nauczyciele metody Iyengara.

3. Możesz przystępować do egzaminów nauczycielskich.

Regulaminy egzaminów nauczycielskich na całym świecie wymagają od kandydatów na stopień Junior Intermediate I i wyższe, posiadania aktualnego CMu. Wymogi egzaminów Intermediate: http://joga.org.pl/egzaminy-nauczycielskie/regulaminy-egzaminow/243-egzamin-junior-intermediate-wymogi

 

4. Płacisz mniej za warsztaty rekomendowane przez SJIP

Za warsztaty rekomendowane przez SJIP zapłacisz mniej jako nauczyciel posiadającym CM. Zwyczajnie - ta opłata zwraca Ci się w ten sposób!

Jednocześnie przypominamy, że uczestnictwo w Konwencji Jogi organizowanej przez SJIP powoduje, że zostaje spełniony warunek do CMu na kolejny rok.

 

5. Dbasz o to, aby się rozwijać w swojej praktyce i nauczaniu.

Spełnienie warunków dotyczących szkoleń własnych wymaga od aplikujących stałego kontaktu z metodą i nauczycielami wyższymi stopniem - mobilizuje do systematycznego uczestniczenia w warsztatach, szkoleniach, konwencjach albo do regularnego uczestnictwa w zajęciach w szkole gdzie naucza starszy stopniem prowadzący.

 

Ważne linki: lista nauczycieli | FAQ | warunki przyznania Certyfikatu | materiały promocyjne

 

webmaster