Aktualności

Przed nami druga edycja Anatomii jogi
02 października 2022
Przed nami druga edycja Anatomii jogi

Szkolenie jest odpowiedzią na najczęściej występujące dolegliwości, z którym mierzymy się na co dzień, jako praktykujący i jako nauczyciele. Wraz z popularyzacją jogi na zajęcia coraz częściej przychodzą osoby z dyskopatią, bólami barków, szyi, skoliozą, zwyrodnieniami stawów. Jak jest rozróżnić i jak dobrać pomocną praktykę - o tym będzie mowa na czterech spotkaniach, które poprowadzi mgr Monika Salitra.

Prowadząca jest nauczycielką jogi metodą IYENGARA® w stopniu II. Fizjoterapeutka po studiach magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, zainteresowana holistyczną pracą z ciałem człowieka, zaburzeniami wynikającymi zarówno z układu mięśniowo-powięziowego, jak i układów trzewnych. Obecnie studentka Osteopatii.

Anatomia jogi on-line odbędzie się w formie czterech 3-godzinnych warsztatów złożonych z części wykładowej i praktyki.

22 października - sesja 1 - Dolegliwości dolnych pleców

Opis: Zaburzenia spowodowane zmianami strukturalnymi (dyskopatia - rwa kulszowa, rwa udowa, zespół ogona końskiego, kręgoszczelina i kręgozmyk, choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa) oraz spowodowane zmianami funkcjonalnymi (brak równowagi mięśniowej, zespół skrzyżowania dolnego, zablokowanie stawów krzyżowo-biodrowych, zablokowanie stawów międzykręgowych, przeciążenie m. biodrowo-lędźwiowego, przeciążenie m. gruszkowatego). Jak jest rozróżnić i jak z nimi pracować?

12 listopada - sesja 2 - Dolegliwości szyi i barków

Opis: Zaburzenia strukturalne (dyskopatia szyjna - rwa barkowa, zapalenie kaletki podbarkowej, zespół zamrożonego barku, zwyrodnienia lub uszkodzenia ścięgien mięśni stożka rotatorów/bicepsa) oraz zaburzenia funkcjonalne (zespół skrzyżowania górnego, zespół górnego otworu klatki piersiowej - mm. pochyłe, piersiowy mniejszy, przeciążenie mięśni piersiowych większych, przeciążenie mięśni stożka rotatorów/bicepsa/tricepsa). Jak jest rozróżnić i jak z nimi pracować?

26 listopada - sesja 3 - Wady postawy

Opis: Wady kończyn dolnych (kolana szpotawe/koślawe, stopy wydrążone/płaskie, halluksy); wady kręgosłupa (plecy okrągłe - choroba Scheuermanna, plecy płaskie, plecy wklęsłe, skoliozy). Jak z nimi pracować?

10 grudnia - sesja 4 - Zaburzenia oddychania

Opis: oddech brzuszny, oddech piersiowy, klatka piersiowa wdechowa i wydechowa, zaburzenia przełykania, nietrzymanie moczu, bruksizm. Jak dobrać praktykę?

Wszystkie potkania rozpoczynają się o godz. 13.00 na platformie Zoom.

Czas sesji: 3h

Prowadząca: mgr Monika Salitra

Cena: 60 zł (członkowie SJIP) lub 120 zł (pozostali uczestnicy). Zniżka dla członków SJIP po zalogowaniu się do panelu użytkownika.

Uczestnicy i osoby zarejestrowane, które nie będą mogły wziąć udziału na żywo otrzymają dostęp do nagrania przez 21 dni po zakończeniu każdego spotkania. Nagranie będzie 2-częściowe, po 1,5h.

Należy rejestrować się na każde spotkanie osobno.

Rejestracja na każdą sesję trwa do końca dnia ją poprzedzającego.

Zarejestrować się i opłacic udział możesz tutaj Rejestracja - SJIP (joga.org.pl