Aktualności

Szkolenia kompetencyjne SJIP
07 lipca 2021
Szkolenia kompetencyjne SJIP

Założeniem Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce jest stworzenie możliwości poszerzania wiedzy i kompetencji, które są zarówno bazą jak i wsparciem w praktyce jogi oraz jej nauczaniu. Zapraszamy osoby w trakcie szkolenia, przygotowujące się do certyfikacji i nauczycieli, pragnących usystematyzować i powtórzyć informacje z zakresu filozofii jogi oraz anatomii i fizjologii ciała w praktyce jogi. Dzięki formule on line szkolenia kompetencyjne SJIP będą szeroko dostępne, a ich uczestnicy otrzymają nagranie do użytku przez 10 dni po każdym spotkaniu.

Jesienne kursy filozofii i anatomii jogi zainaugurują cykl, który będzie kontynuowany w kolejnych sezonach. Zależnie od Waszego zainteresowania bedziemy rozszerzać już podjęte tematy i rozwijać je o kolejne wątki. Jakość i najwyższe kompetencje stanowią ważny wyróżnik metody Iyengara. Zapraszamy Was do wspólnego zdobywania wiedzi i dodatkowych umiejętności.

Projekt startuje na początku września kursem filozofii jogi prowadzonym przez dr Matyldę Ciołkosz, która jest adiunktką w Instytucie Religioznawstwa Uniwersytetu Jagielońskiego. Jogę praktykuje od 15 lat, ma na koncie wieloletnie doświadczenie instruktorskie. Obecnie kończy pracę nad monografią Thinking in Asana: Movement and Philosophy in Viniyoga, Iyengar Yoga, and Ashtanga Yoga. W wolnych chwilach zajmuje się muzyką i wspinaczką sportową.

Szkolenie ma na celu przedstawienie szerokiego kontekstu jogi - od starożytnych jej początków poprzez jogę wg Patandżalego po hatha jogę i nowoczesną jogę posturalną. - Prześledzenie przemian jogi na przestrzeni 2,5 tys. lat pozwoli lepiej zrozumieć, dlaczego współczesne systemy jogi - takie, jak joga Iyengara - przybrały taką a nie inną formę i czym różnią się od starszych form - mówi dr Matylda Ciołkosz.

Szczegółowe informacje:

Kurs Joga w teorii i praktyce: Między ruchem a filozofią obejmuje 3 sesje po 1,5 godziny.

Spotkania odbędą się o godz. 19.30 na platformie Zoom.

3 września - Starożytne początki jogi

10 września - Joga Patańdżalego w teorii i praktyce

17 września - Od hathajogi do nowoczesnej jogi posturalnej

Koszt jednego spotkania - 30 zł (członkowie SJIP) lub 50 zł (pozostali uczestnicy). Zniżka dla członków SJIP po zalogowaniu się do panelu użytkownika.

Uczestnicy i osoby zarejestrowane, które nie będą mogły wziąć udziału na żywo otrzymają dostęp do nagrania przez 10 dni po zakończeniu każdego spotkania.

Należy rejestrować się na każde spotkanie osobno, dzięki czemu można wziąc udział tylko w części czyklu.

Rejestracja: Rejestracja - SJIP (joga.org.pl)

Również jesienią br. ruszy kolejne szkolenie kompetencyjne. Warsztat anatomiczny poprowadzi mgr fizjoterapii, studentka osteopatii Monika Salitra. Cztery spotkania obejmą m.in. takie zagadnienia jak anatomia kręgosłupa, kończyny dolnej i górnej, a także fizjologia układów wewnętrznych. Na szkoleniu zostaną przedstawione problemy spotykane w praktyce, np. bóle szyi w staniu na głowie, ból dolnych pleców przy wygięciach, ból kolan w siadach oraz najczęstsze schorzenia, z którymi może spotkać się nauczyciel u swoich uczniów. Podanie szczegółowych informacji i rejestracja planowane są w sierpniu.