Aktualności

Umysł ma znaczenie
07 czerwca 2021
Umysł ma znaczenie

Czy joga i medytacja mogą mieć realny wpływ na nasz mózg? Osoby regularnie praktykujące jogę zwykle bez trudu potwierdzą jej oddziaływanie na nastrój, ogólny stan dobrostanu czy zrónoważenie rozedrganych emocji. Co jednak ma do powiedzenia na ten temat nauka? Podczas Kongresu "Umysł ma znaczenie" opowie o tym dr Ulrich Ott, psycholog i badacz naukowy medytacji, autor, kierownik grupy roboczej "Odmienne stany świadomości - badania nad medytacją" w Bender Institute of Neuroimaging, University of Gießen w Niemczech.

Rita Keller, utytułowany nauczyciej jogi Iyengara stopnia Advanced, kierownik Akademii Jogii Iyengara w Niemczech co roku zaprasza nas na niebywałą podróż do miejsc, gdzie joga łączy się i przeplata z osiagnięciami współczesnej nauki. Sama bywa częstym gościem na naukowych kongresach, kontaktuje się z centrami badawczymi analizującymi działanie jogi. Na polskich kongresach poruszała juz temat działania jogi na stany depresyjne czy jogicznej pracy z przewlekłym bólem. Omawiała praktykę dla seniorów i praktykę wspierającą serce. Za każdym razem robiąc to z pasją, olbrzymią wiedzą i doświadczeniem, zapraszając również gości otwierających dodatkowe perspektywy poznawcze w danym temacie.

W tym roku w roli głównej wystąpi umysł. O jego potędze napisano juz niemało. Tym razem na neuropalstyczność spojrzymy z perspektywy jogi i medytacji. Rita Keller poprowadzi praktykę docierającą do umysłu poprzez pranajamę, mudry i mantry, zajmie się również duchowością i niedualnym umysłem. Obok dr Ulricha Otta gościem kongresu będzie Dirk Meyer, nauczyciel jogi i certyfikowany nauczyciel MBSR (metoda redukcji stresu dzięki uważności).

Kongres "Umysł ma znaczenie" odbędzie się w dniach 26 - 27 czerwca na platformie Zoom. Praktyka jogi i medytacji oraz wykłady przewidziane są w godzinach 9.00 - 13.00 zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Całośc kongresu będzie tłumaczona na język polski przez Annę Gładysz.

Rejestrację i wniesienie opłaty jest możliwe pod tym linkiem: Rejestracja - SJIP (joga.org.pl)

Kongres będzie w całości rejestrowany. Aby kupić nagranie, należy przejść do rejestracji. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w kongresie w czasie rzeczywistym, proszone są o wybór opcji kupna nagrania. Uczestnicy kongresu on-line 26-27 lipca otrzymują 30 proc. zniżkę na kupno nagrania (trzecia opcja w rejestracji).