W ostatnich miesiącach w przestrzeni mediów społecznościowych i w środowiskowych kuluarach toczą się rozmowy, których tematem jest przemoc, oraz przekroczenia w relacji nauczyciel-uczeń.
Wielu z Was zwróciło się do zarządu stowarzyszenia z oczekiwaniem zabrania w tych dyskusjach normatywnego głosu, co jednak - z uwagi na różnorodność przekonań i poruszeń, jakie ten temat wzbudza w społeczności - nie było możliwe do zrealizowania.
Dlatego zapraszamy Was do spotkania w praktyce poza matą. Do przestrzeni, w której możemy dać wyraz osobistemu doświadczeniu, gdzie nasz głos będzie mógł wybrzmieć i gdzie różne głosy będą mogły być nawzajem słyszalne. To po pierwsze.
Po drugie, zapraszamy do wkroczenia w przestrzeń sprzyjającą wglądowi i osobistej refleksji nad tym, co dla nas wszystkich praktykujących jogę w przekazie BKS Iyengara jest naprawdę ważne.
Wreszcie zapraszamy do spotkania zwiększającego przejrzystość i rozumienie przekazu oraz wspólnej refleksji nad zmianami w sposobach dzielenia się wiedzą o jodze i w jodze. Z kultury do kultury. Z przeszłości do teraz.
Tej wiosny chcemy pochylić się nad tematem nadużyć w życiu codziennym, nabrać perspektywy oraz refleksji, jak dbamy o swoje wewnętrzne przeżywanie, jak potrafimy wspierać siebie w życiu codziennym, co na nas wpływa?
Zapraszamy do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym on-line: nadużycia w życiu codziennym!
TERMIN
13 maja, 11.00-12.30
PROWADZĄCY
Joanna Heidtman, psycholożka, psychoterapeutka w nurcie psychodynamicznym, trenerka biznesu, coachka
CENA
Członkowie SJIP - wstęp wolny
Osoby spoza stowarzyszenia - 50 zł
Spotkanie odbędzie się poprzez platformę ZOOM - przed spotkaniem otrzymasz wiadomość z linkiem.
W spotkaniu możesz wziąć udział na żywo lub otrzymać dostęp do nagrania (dostępne będzie 30 dni).
Zapraszamy serdecznie do udziału!
Aleksandra Duda, Natasza Moszkowicz, Agnieszka Limberger-Bichaiło,
Eliza Wierkowska, Aleksandra Kamińska
W imieniu Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce