Warsztaty

Weekend z jogą dla zaawansowanych z Markiem Bednarskim
Rodzaj:
Archiwalne
Kategoria:
Warsztat
Data:
23 lis 2023 - 26 lis 2023
Województwo:
dolnośląskie
Miejsce:

Biały Dom - Antoniów

Prowadzący:
Marek Bednarski
Organizator:

Fabryka Energii Centrum Jogi

50-071 Wrocław, pl. Wolności 7

tel.: 505 845 545

kontakt@fabrykaenergii.pl

Opis:

Będąc osobą zaawansowaną pełną pasji i entuzjazmu do jogi, włóczymy się po świecie w poszukiwaniu wiedzy o jodze. Warsztatów dla osób początkujących jest wiele, natomiast dla zaawansowanych niekoniecznie. Ten wyjazd jest tylko dla osób z dużym doświadczeniem w jodze. Gdy już najważniejsze aspekty masz opanowane, czujesz i wiesz więcej. Chcesz iść dalej. Wtedy w podstawowych asanach możemy odnaleźć zupełnie nową jakość, a dzięki temu dojść do pozycji zaawansowanych. Czas wyjazdu to również pora na większą dawkę pranayamy i medytacji. Wszystko w najlepszym miejscu, jakie do tego się nadaje w Polsce - Białym Domu.

Wyjazd z jogą dla zaawansowanych to czas na eksplorację siebie w przyjaznych warunkach. Słowo równowaga w jodze odmieniane jest przez wszystkie przypadki. W codziennej rutynie, często nam jej brakuje. Chcielibyśmy mieć tyle czasu, by w komfortowych warunkach poświecić się praktyce jogi. Zrobić bardzo ekscytującą sekwencję od początku do końca. Wtedy okazuje się, że potrzebowalibyśmy na to kilka godzin, których nie mamy. Na tym wyjeździe ten czas zostanie nam dany. Znajdziemy przestrzeń na smakowanie pranaymay o poranku podczas wschodu słońca. Niespiesznie przystąpimy do ekscytującej przed południowej lekcji. W takcie której czas będzie działał na naszą korzyść dając witalność i nie przytłaczając wysiłkiem i wiedzą. Po południu oddamy się regeneracji. Zaś na koniec dnia spotkamy się na medytacji. Wszystko z zachowaniem równowagi żywiołów, o których Marek będzie opowiadał podczas zajęć. W całym procesie niezwykle ważny będzie również klimat. Guruji Iyengar powtarzał, że chcąc wykonać asanę, powinniśmy w 100 % chcieć to zrobić. To znaczy, że dokładnie wszystkie komórki naszego ciała będą chciały tego samego. Dlatego warsztat będzie tak zorganizowany, abyśmy chcieli uczestniczyć w tym wysiłku. Wszystko w atmosferze akceptacji i serdeczności. Warto wspomnieć, że miejsce w jakie jedziemy jest kultowym domem na mapie Polski, gdzie odbywają się tylko warsztaty jogi. Pokoje są bardzo wygodne i można w nich wyciszyć się i odpocząć. Kuchnia natomiast to już języczek uwagi wszystkich osób, które miały przyjemność choć raz doświadczyć takich przyjemności.

Czwartek

15.00 możliwość zostawienia bagaży i skorzystania z spaceru po okolicy,
18:00 kolacja - zdrowa kuchnia wegetariańska,
19:00 praktyka asan (żywioł ziemi),
20:30 spotkanie organizacyjne.

Piątek

Zamiast śniadania owoce i herbata, kawa
06:30 praktyka pranayamy w pozycji leżącej,
08:00 praktyka asan (żywioł ziemi i przestrzeni),
10:45 śniadanie - zdrowa kuchnia wegetariańska.
czas wolny na narty i wycieczki (dla osób pozostających na miejscu 14:00 zupa),
16:00 praktyka asan (żywioł przestrzeni i wody),
18:30 obiado-kolacja - zdrowa kuchnia wegetariańska.

Sobota

Zamiast śniadania owoce i herbata, kawa
06:30 praktyka pranayamy w pozycji siedzącej,
08:00 praktyka asan (żywioł ognia i wody),
10:45 śniadanie - zdrowa kuchnia wegetariańska.
czas wolny na narty i wycieczki (dla osób pozostających na miejscu 14:00 zupa),
16:00 praktyka asan (żywioł ziemi i powetrza),
18:30 obiado-kolacja - zdrowa kuchnia wegetariańska.

Niedziela

08:00 lekkie śniadanie,
09:00 praktyka asan - (żywioł wody i ognia),
12:00 obiad - zdrowa kuchnia wegetariańska.

Po obiedzie rozjedziemy się do domów.

Prowadzący: Marek Bednarski

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Level III (dawny Junior III). Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Następnie od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Szukając wiedzy dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończone kursy nauczycielskie

W latach: 2005-2008 r. ukończył kurs jogi Introductory I Introductory II. W latach 2011-2012 r. Intermediate Junior I. Następnie w latach 2014-2015 r. Intermediate Junior II. Ostatnim kursem był w 2017 Intermediate Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Wypromował go również do Stopnia Level III metody Iyengara.Ukończone szkolenia

Ponadto doszkalając swój warsztat nauczycielski ukończył kursy terapeutyczne dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Uczestniczył w wielu warsztatach jogi dla nauczycieli i osób zaawansowanych prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Yogi Zain (Kalifornia).Od 2017 roku jest oddanym uczniem Christiana Pisano (France) Advenced Senior teacher.

Ponadto latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej "Omega".

Współzałożył Fabrykę Energii - Centrum Jogi Wrocław oraz Joga Market Sklep Z Pomocami Do Jogi. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga Na Co Dzień". Wyjazdy z jogą i wakacje z jogą organizuje od 2006 r.

Miejsce: BIAŁY DOM

To miejsce niezwykłe i magiczne, powołane z myślą o wyjazdach z jogą. Do tego celu stworzona została przestronna i klimatyczna sala. Wyposażona we wszystkie niezbędne pomoce do jogi, takie jak: koce, klocki, wałki i krzesła. Dzięki temu możliwe jest poprowadzenie bardzo specjalistycznych zajęć z wykorzystaniem rozmaitych akcesoriów. Dodatkowo sala jest bardzo dobrze oświetlona przez liczne okna, z których rozciąga się widok na okoliczne góry i wsie.

ZAPISY: https://fabrykaenergii.pl/wyjazd-z-joga-dla-zawansowanych/