Warsztaty

Format DD-MM-RRRR Format DD-MM-RRRR
Rodzaj:
Nadchodzące
Kategoria:
Warsztat
Data:
09 mar 2024 - 10 mar 2024
Województwo:
dolnośląskie
Miejsce:

Namaste Centrum Jogi Iyengara, 50-040 Wrocław, ul. Podwale 37/38, (pomarańczowa brama, osobne wejście)

Prowadzący:
Jerzy Jagucki
Organizator:

Namaste Centrum Jogi Iyengara

Opis:

Serdecznie zapraszamy na warsztat jogi dla średniozaawansowanychw Namaste (praktykujących regularnie). Wrocławskie doroczne spotkania z Jurkiem tworzą tradycyjnie cykl "Oczy ciała, które widzą". Dwa dni warsztatowe spędzimy na wspólnej praktyce, medytacji i rozważaniach, które są nieodłącznym elementem warsztatów z Jurkiem. To czas niesamowitych spotkań ze sobą, w asyście jednego z najlepszych polskich nauczycieli jogi.

więcej
Rodzaj:
Nadchodzące
Kategoria:
Warsztat
Data:
16 mar 2024 - 17 mar 2024
Województwo:
dolnośląskie
Miejsce:

Namaste Centrum Jogi Iyengara, 50-040 Wrocław, ul. Podwale 37/38, (pomarańczowa brama, osobne wejście)

Prowadzący:
Paulina Stróż
Organizator:
Opis:

Na warsztat serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które posiadają doświadczenie w jodze Iyengara, ale mają mało czasu na praktykę oraz dotarcie do szkoły w ciągu tygodnia, jak również osoby chcące przeznaczyć ten czas na pogłębioną praktykę i przygotować się do praktyki samodzielnej w domu. Będziemy uczyć się, jak przygotować samodzielnie sekwencję asan, na co warto zwrócić szczególną uwagę i ile czasu poświęcić na poszczególne asany oraz na całość dziennej praktyki.

więcej
Rodzaj:
Przyszłe (dalsze niż miesiąc)
Kategoria:
Warsztat
Data:
23 mar 2024 - 23 lut 2025
Województwo:
zachodniopomorskie
Miejsce:

Szkoła Jogi Ałły Raginis

ul.Monte Cassino 18A

70-467 Szczecin

Prowadzący:
Ałła Raginis
Organizator:

Ałła Raginis

Opis:

Zapraszam na drugą edycję rocznego rozwojowego kursu jogi. Kurs rozpocznie się w marcu 2024

Celem kursu jest pogłębianie praktyki jogi w oparciu o moje 30-letnie doświadczenie i wypracowany model pracy. W swoim podejściu konsekwentnie łączę praktykę z filozofią jogi i wartościami tej starożytnej metody. Zakłada to stałą obecność Yam, Niyam, wartości i zasad etycznych na każdym poziomie praktyki.

W moim podejściu do jogi zwracam uwagę na podstawy związane z wiedzą o 5 elementach, 5 powłokach, 5 vaju-energiach oraz 7 czakrach. Będziemy rozwijali wiedzę teoretyczną i praktykę jogi w tym zakresie.

Pogłębimy wiedzę i samoświadomość w obszarze komunikacji, relacji, emocji.

W trakcie kursu przewiduję:

-Praktykę różnorodnych grup asan z odczuwaniem i rozwijaniem rozumienia podstawy i kierunku ruchu w poszczególnych grupach asan (stojące, siady, skłony, skręty, odwrócone, wygięcia, balanse).

-Praktykę pozycji regeneracyjnych oraz nabywanie wiedzy o ich znaczeniu.

-Praktykę pranajamy.

-Praktykę medytacji.

-Pogłębianie rozumienia Jogi Iyengara.

-Studiowanie Jogasutr wg Patanjalego.

Procesowi praktyki jogi będzie towarzyszył równoległy proces o charakterze psychologicznym prowadzony przez doświadczoną psycholożkę Małgorzatę Postaremczak. Celem tego procesu ma być rozwijanie kompetencji w obszarze komunikacji, budowania relacji i pogłębiania samoświadomości. Będziemy rozwijali umiejętności nawiązywania bezpiecznych relacji indywidualnych i grupowych. Wzmocnimy umiejętności komunikacyjne.

Treści oferowane na kursie są efektem naszych doświadczeń i rozwijanego od kilku lat autorskiego podejścia. Łączymy praktykę jogi wg Iyengara, wiedzę o 5 vaju i 7 czakrach oraz neurologiczne podstawy pracy z ciałem i emocjami wg teorii poliwagalnej i komunikacji niekrzywdzącej.

więcej