Pod patronatem SJIP

Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce udziela swojego patronatu warsztatom prowadzonym przez nauczycieli poziomu Advanced. Ideą tego kroku jest umożliwienie wzięcia udziału w takich przedsięwzięciach jak największej liczbie osób. SJIP promuje warsztaty objęte patronatem na swojej stronie internetowej, na FB i w rozsyłanych newsletterach. Wcześniejsze przekazywanie informacji o wydarzeniach pomoże w ustalaniu kalendarza, w którym terminy najważniejszych warsztatów nie pokrywają się.

Patronat SJIP - zasady współpracy

 

Warsztat z Zubinem Zarthoshtimaneshem

4 - 5 lipca 2020 roku

Warsztat on-line, aplikacja Zoom

Organizator: Namaste Centru Jogi Iyengara, Paulina Stróż

Zubin Zarthoshtimanesh jest nauczycielem jogi Iyengara w stopniu senior. Jogę zaczął praktykować przed 30 laty dzięki swojemu ojcu, który sam był uczniem BKS Iyengara. Jego ojciec chorował na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Iyengar podjął się jego terapii i umożliwił mu powrót do zdrowia za pomocą terapeutycznych technik jogi. To właśnie wtedy ojciec Zubina doradził mu, by sam zajął się jogą Iyengara, aby w ten sposób prowadzić zdrowe i szczęśliwe życie.

Po ukończeniu nauki pod okiem BKS Iyengara Zubin zaczął samodzielnie uczyć jogi. Odbył także liczne podróże razem z Gurujim. Jest zaangażowany w popularyzowanie wiedzy na temat filozofii jogi oraz najlepszych metod, które prowadzą do transformacji różnych wymiarów osobowości.
Zubin jest założycielem Iyengara Yogabhyasy w Matunga w Bombaju, gdzie prowadzi regularne szkolenia dla uczniów i nauczycieli jogi Iyengara. Prowadzi liczne warsztaty na całym świecie. Obecnie również online.

Więcej


Ból - różne perspektywy, warsztat on-line z Ritą Keller

27 - 28 czerwca 2020 roku

aplikacja Zoom

organizator: Konrad Kocot, www.kocot.pl

Rita Keller przyjeżdża do Polski regularnie od 2005 roku. Egzaminuje kolejne pokolenia nauczycieli jogi, jest superwizorem dla wielu z nas. Od kilku lat prowadzi również unikalne warsztaty, podczas których jogiczną praktykę wzbogaca naukową wiedzą, wykładami i prezentacjami. Rita odwołuje się do najnowszych badań, aktualnych publikacji naukowych i własnych doświadczeń. Sama wielokrotnie uczestniczyła w konferencjach naukowych, przekonując do skuteczności jogi Iyengara.

Każdego roku temat warsztatu jest inny. Tym razem zajmiemy sie bólem. W trakcie warsztatu poruszone zostaną tematy dotyczące różnych aspektów bólu, jego przyczyn i sposobów podejścia do terapii. Zajmiemy się m.in. bólem chronicznym, bólem ciała, ale też bólem emocjonalnym, gdy dusza zapada na zdrowiu. Nie może oczywiście zabraknąć praktycznego zastosowania jogi Iyengara - pojawia się  sekwencje na ból odczuwany w różnych partiach ciała.

więcej

 

 

Wszytskie warsztaty pod patronatem SJIP