Pod patronatem SJIP

Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce udziela swojego patronatu warsztatom prowadzonym przez nauczycieli poziomu Advanced. Ideą tego kroku jest umożliwienie wzięcia udziału w takich przedsięwzięciach jak największej liczbie osób. SJIP promuje warsztaty objęte patronatem na swojej stronie internetowej, na FB i w rozsyłanych newsletterach. Wcześniejsze przekazywanie informacji o wydarzeniach pomoże w ustalaniu kalendarza, w którym terminy najważniejszych warsztatów nie pokrywają się.

Patronat SJIP - zasady współpracy

 

Warsztat jogi Iyengara z Uday Bhosale

7-9 lutego 2020 roku

Namaste Centrum Jogi Iyengara
Podwale 37/38 | 50-040 Wrocław

Organizator: Paulina Stróż, Namaste


Uday Bhosale praktykę jogi rozpoczął bezpośrednio u B.K.S. Iyengara, Gheety i Prashanta w roku 1999. Przez wiele lat pracy w Instytucie w Punie prowadził zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania. Był stałym asystentem podczas zajęć medycznych (terapeutycznych) w RIMYI, które odbywały się trzy razy w tygodniu. Asystował również podczas każdej konwencji jogi Iyengara (Yoganushasanam) odbywającej się co roku w Punie. W 2015 roku Uday poprowadził 21. Francuską Konwencję Jogi Iyengara. Ostatnio asystował wnuczce Iyengara Abhi na krajowej konwencji jogi Iyengara, a następnie - jednemu z pierwszych uczniów B.K.S. Iyengara, Navazowi Kamdin, na konwencji pranayamy w Wielkiej Brytanii. Sam poprowadził również krajową konwencję jogi Iyengara w Belgii. Regularnie prowadzi warsztaty jogi w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Uday był również członkiem zespołu nauczycieli jogi wysłanego przez rząd Indii do Chin na Międzynarodowy Dzień Jogi 2016 z ramienia Instytutu RIMYI w Punie.

więcej

 

Warsztat jogi Iyengara z księdzem Joe Pereirą

18 - 21 czerwca 2020 roku

Sala AWF Wrocław bezpośrednio przy Parku Szczytnickim
Witelona 25 | 51-617 Wrocław

Organizator: Paulina Stróż, Namaste

Ksiądz Joseph Pereira (Archidiecezja Bombaj, Indie) - na co dzień ksiądz Joe, ur.1942, nauczyciel jogi Iyengara z Indii (Bombaj) w stopniu senior, ukończył studia teologii, psychologii, filozofii w Indiach oraz studia terapeutyczne w USA. Jest założycielem i dyrektorem Kripa Foundation (kripa-łaska) i konsultantem Archidiecezji Bombaju d.s. resocjalizacji osób uzależnionych. W 2009 roku rząd Indii przyznał mu Padma Shri Award, najwyższe odznaczenie za zasługi dla narodu hinduskiego. Od 1968 r. praktykował jogę pod okiem Gurujiego B.K.S.Iyengara, której elementy stanowią integralną część programu Kripa. Na prośbę Matki Teresy prowadził w Kalkucie rekolekcje dla sióstr z jej zgromadzenia i z jej inspiracji podjął w ramach Kripa Foundation służbę na rzecz osób uzależnionych.

więcej


Wszytskie warsztaty pod patronatem SJIP