Pod patronatem SJIP

Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce udziela swojego patronatu warsztatom prowadzonym przez nauczycieli poziomu Advanced. Ideą tego kroku jest umożliwienie wzięcia udziału w takich przedsięwzięciach jak największej liczbie osób. SJIP promuje warsztaty objęte patronatem na swojej stronie internetowej, na FB i w rozsyłanych newsletterach. Wcześniejsze przekazywanie informacji o wydarzeniach pomoże w ustalaniu kalendarza, w którym terminy najważniejszych warsztatów nie pokrywają się.

Patronat SJIP - zasady współpracy

 

Ból - różne perspektywy, warsztat on-line z Ritą Keller

27 - 28 czerwca 2020 roku

aplikacja Zoom

organizator: Konrad Kocot, www.kocot.pl

Rita Keller przyjeżdża do Polski regularnie od 2005 roku. Egzaminuje kolejne pokolenia nauczycieli jogi, jest superwizorem dla wielu z nas. Od kilku lat prowadzi również unikalne warsztaty, podczas których jogiczną praktykę wzbogaca naukową wiedzą, wykładami i prezentacjami. Rita odwołuje się do najnowszych badań, aktualnych publikacji naukowych i własnych doświadczeń. Sama wielokrotnie uczestniczyła w konferencjach naukowych, przekonując do skuteczności jogi Iyengara.

Każdego roku temat warsztatu jest inny. Tym razem zajmiemy sie bólem. W trakcie warsztatu poruszone zostaną tematy dotyczące różnych aspektów bólu, jego przyczyn i sposobów podejścia do terapii. Zajmiemy się m.in. bólem chronicznym, bólem ciała, ale też bólem emocjonalnym, gdy dusza zapada na zdrowiu. Nie może oczywiście zabraknąć praktycznego zastosowania jogi Iyengara - pojawia się  sekwencje na ból odczuwany w różnych partiach ciała.

więcej

 

 

Warsztat on-line jogi Iyengara z księdzem Joe Pereirą

19 - 21 czerwca 2020 roku

aplikacja Zoom

organizator: Paulina Stróż, Namaste

Ksiądz Joseph Pereira (Archidiecezja Bombaj, Indie) - na co dzień ksiądz Joe, ur.1942, nauczyciel jogi Iyengara z Indii (Bombaj) w stopniu senior, ukończył studia teologii, psychologii, filozofii w Indiach oraz studia terapeutyczne w USA. Jest założycielem i dyrektorem Kripa Foundation (kripa-łaska) i konsultantem Archidiecezji Bombaju d.s. resocjalizacji osób uzależnionych. W 2009 roku rząd Indii przyznał mu Padma Shri Award, najwyższe odznaczenie za zasługi dla narodu hinduskiego. Od 1968 r. praktykował jogę pod okiem Gurujiego B.K.S.Iyengara, której elementy stanowią integralną część programu Kripa. Na prośbę Matki Teresy prowadził w Kalkucie rekolekcje dla sióstr z jej zgromadzenia i z jej inspiracji podjął w ramach Kripa Foundation służbę na rzecz osób uzależnionych.

więcej


Wszytskie warsztaty pod patronatem SJIP