Pod patronatem SJIP

Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce udziela swojego patronatu warsztatom prowadzonym przez nauczycieli poziomu Advanced. Ideą tego kroku jest umożliwienie wzięcia udziału w takich przedsięwzięciach jak największej liczbie osób. SJIP promuje warsztaty objęte patronatem na swojej stronie internetowej, na FB i w rozsyłanych newsletterach. Wcześniejsze przekazywanie informacji o wydarzeniach pomoże w ustalaniu kalendarza, w którym terminy najważniejszych warsztatów nie pokrywają się.

Patronat SJIP - zasady współpracy

 

Warszat z Lois Steinberg

27 - 29 listopada 2020 roku

Warszat on-line, aplikacja Zoom

organizator: Konrad Kocot, kkocot@gmail.com

Lois Steinberg - nauczyciel pełen wiedzy, przenikliwości i entuzjazmu do praktyki. Szczególnie oddana terapii jogą, której poświęciła wiele ważnych publikacji. O swoich pasjach opowiedziała m.in. w wywiadzie Nataszy Moszkowicz w Boso na macie:

Wyobrażam sobie, że niemal każdy przypadek cierpiącego człowieka, któremu możemy pomóc jest inspirujący i że takich przypadków Tobie nie brakuje… Uczenie każdego jest inspirujące. Stawanie przed zupełnie początkującymi jest inspirujące w sposób szczególny. Wszystkie lampki w ich układzie nerwowym rozświetlają się, jak na choince, a w ich ciele zaczynają bić dzwony. Uczenie początkujących sprawia mi olbrzymią frajdę. Wszystko jest dla nich nowe w przeciwieństwie do moich zaawansowanych uczniów, których kocham serdecznie, ale którzy czasem wydają się nieco zblazowani… Prowadzenie zajęć dla osób, pośród których znajdują się uczniowie praktykujący ze mną od ponad 30 lat i tuż potem kontakt z zupełnie początkującymi jest w kontraście uderzający. Uczenie początkujących wymaga o wiele więcej pracy, ale z drugiej strony najdrobniejszej zmiany doświadczają z olbrzymią siłą. Przyczyniać się i być świadkiem takich zmian jest dla mnie źródłem niezwykłej satysfakcji.

Cały wywiad można przeczytać tutaj

Więcej informacji o warsztacie.

 

 

Wszytskie warsztaty pod patronatem SJIP