Aktualności

Polski Intensive Puna 2024
02 października 2023

Instytut Iyengara w Punie w Indiach (Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute) powstał po to, aby nauczyciele z całego świata mogli pogłębiać swoją praktykę i zrozumienie jogi. Bardzo cieszymy się, że kolejna grupa polskich nauczycieli stanie na matach w legendarnym instytucie, pod okiem tamtejszych nauczycieli. Głęboką wdzięczność wyrażamy Nataszy Moszkowicz i Ewie Wardzale, których determinacja i działania spowodowały, że drugi Intensive może się wydarzyć. Zapisy trwają od 3 do 24 października br. i odbywają się poprzez przesłanie maila na adres biuro@joga.org.pl Wydarzenie przeznaczone jest dla nauczycielek i nauczycieli jogi oraz osób w trakcie treningu nauczycielskiego będących członkami SJIP.

Terminarz wydarzeń w ostatnim kwartale br. i w 2024 roku
20 września 2023

Znamy już najważniejsze daty i informacje dotyczące działań SJIP w przyszłym roku. Konwencję poprowadzi Birjoo Mehta, bliski uczeń B.K.S. Iyengara. Będzie to jego druga wizyta w Polsce, a konwencja odbędzie się w dniach 17-19 maja. Zanim to nastąpi, będziecie mogli wziąć udział w drugim Polskim Intensivie Puna 2024. Zapisy ruszą na poczatku października. 12-14 kwietnia możecie spodziewać się certyfikacji na poziom 1, która odbędzie się w Katowicach. Przyszłoroczną jesienią będzie miała też miejsce długo wyczekiwana certyfikacja na poziom 2. Zapiszczie ważne daty i pamiętajcie, że jeszcze w tym roku czeka nas wiele wydarzeń. Sprawdźcie w tekście pełnego terminarza.

Wspólnie podnosimy kompetencje
08 września 2023

Trwa trzecia edycja Szkoleń Kompetencyjnych SJIP. Zapraszamy serdecznie osoby przygotowujące się do certyfikacji i nauczycieli jogi chcących usystematyzować i poszerzyć wiedzę z filozofii oraz anatomii. Wykłady z filozofii pierwszy raz prowadzi dla nas dr Nina Budziszewska, adiunktka w Zakładzie Filologii Indyjskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Na anatomii spotkamy się znowu z Moniką Salitrą, której szkolenia cieszą się wśród Was największą popularnością. Warsztaty, które odbędą się 7 i 21 października oraz 4 listopada będą poświęcone sekwencjonowaniu w metodzie Iyengara w kontekście anatomicznym (biomechanika, ruchy mięśni, kości, porządek układania sekwencji).