Warsztaty

Zimowy weekend z jogą w Chacie Cyborga z Markiem Bednarskim
Rodzaj:
Nadchodzące i bieżące
Kategoria:
Warsztat
Data:
16 gru 2022 - 18 gru 2022
Województwo:
dolnośląskie
Miejsce:

Chata Cyborga w Bielicach (Sudety)

Prowadzący:
Marek Bednarski
Organizator:

Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław

Marek Bednarski

Fabryka Energii Centrum Jogi Justyna Andrzejewska

50-071 Wrocław

pl. Wolności 7

I piętro

tel. 505 845 545

mail: kontakt@fabrykaenergii.pl

Opis:
TEMAT
"WYCISZENIE, RELAKS I SPOKÓJ" Wyjazd grudniowy do Chaty Cyborga to niezwykłe wydarzenie. Poszukując ciszy, spokoju i domowej atmosfery zdecydowaliśmy się na organizację warsztatu jogi, właśnie w tym miejscu. Znajduję się ono w Bielicach na samym końcu drogi, dalej są już tylko góry, las i szlaki turystyczne. Okolica określna jest często mianem "Sudeckich Bieszczad". Zaś sama Chata Cyborga przez wiele lat funkcjonowała jako jedno z najbardziej kultowych schronisk turystycznych w Sudetach. Tematem dookoła którego skupimy się, będzie regeneracja. Wszystkie sekwencje asan i tematy poruszane dotyczyć będą wyciszenia, relaksu i budowaniu spokoju. Dlatego przedpołudniowa joga nakierowana zostanie na odpoczynek dla umysłu, a popołudniowe zajęcia odpoczynkowi dla ciała. Ważna będzie praca bez zbędnego napięcia i nadęcia, bez oczekiwań na wynik i osiągnięcie. Niech joga stanie się przede wszystkim przyjemną chwilą bycia ze sobą w głębokim spokoju. Podsumowując: joga, Chata Cyborga oraz magiczne Bielice, zapracują nas nasz wypoczynek i odprężenie. PROWADZĄCY Marek Bednarski - dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Intermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008r. Introductory I Introductory II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem.
Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia).
W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej "Omega".
Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Członek Komitetu Technicznego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.
Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień". PLAN WARSZTATU Piątek
15.00 możliwość zameldowania się i skorzystania z spaceru po okolicy,
18:00 kolacja,
19:00 relaks, wprowadzenie w praktykę i sprawy organizacyjne. Sobota
08:30 lekkie śniadanie,
09:30 medytacja i pranayma,
10:15 praktyka asan,
12:00 obiad (po obiedzie czas wolny - polecamy spacer po okolicy)
16:30 relaksacja,
18:00 kolacja. Niedziela
08:00 lekkie śniadanie,
09:30 medytacja i praktyka asan,
11:00 obiad. Następnie po obiedzie rozjedziemy się na Święta
MIEJSCE Chata Cyborga
Bielice
Stronie Śląskie CHATA CYBORGA położona jest w Dolinie Białej Lądeckiej, w zakątku zwanym Sudeckimi Bieszczadami. Jest gościnnym domem łączącym tradycję sudeckiej architektury z wymaganiami współczesnego turysty. To magiczne miejsce, wymarzone dla ludzi ceniących ciszę, bliskość natury i pragnących oderwać się od kłopotów dnia codziennego.
Pensjonat jest doskonałą bazą do wypoczynku z dala od zgiełku miasta i od zasięgu sieci komórkowych. Otaczające dolinę góry pokryte są pierwotnym lasem, w którym napotkać można liczną zwierzynę - jelenie, sarny, dziki, muflony, cietrzewie czy głuszce. Można je nawet obserwować z okiem domu. KOSZT Pokój 1-osobowy z łazienką:
780 zł - osoba dorosła (zajęcia, noclegi, wyżywienie). Pokoje 2, 3, 4 - osobowe z łazienką:
700 zł - osoba dorosła (zajęcia, noclegi, wyżywienie).
560 zł - osoby towarzyszące (zajęcia, noclegi, wyżywienie). Ceny obejmują cały weekend z jogą. Tradycją naszą jest dawać coś od siebie. Wierzymy, że dzięki temu energia przekazywana jest w ten sposób innym. Dlatego na wyjazdach z jogą organizowanych przez Fabrykę Energii, każdy uczestnik otrzymuje w prezencie koszulkę do jogi.
SPRZĘT DO JOGI Prosimy o zabranie ze sobą własnej maty i paska do jogi. Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara® Przez cały czas trwania warsztatów możliwość skorzystania z konsultacji z nauczycielem. Warsztat nie ma charakteru szkoleniowego. Zapraszamy!
Szczegóły i zapisy: https://fabrykaenergii.pl/weekend-z-joga-chata-cyborga.../