Warsztaty

Praktyka jogi na odosobnieniu – w Ośrodku MANDALA - Targoszów
Rodzaj:
Archiwalne
Kategoria:
Warsztat
Data:
08 sie 2021 - 14 sie 2021
Miejsce:

Mandala
Targoszów 51A, 34-206 Krzeszów,
woj. małopolskie

Prowadzący:
Ałła Raginis
Organizator:

Szkoła Jogi Ałły Raginis
ul. Monte Cassino 18a
70-467 Szczecin

tel. 504 215 299
email: kontakt@allajoga.pl
www.allajoga.pl

Opis:

Svadhyaya - studiowanie, poznawanie samego siebie. Najlepszy czas na to - odosobnienie.

 

Zapraszam na warsztat dedykowany osobom, które posiadają minimum dwuletnie doświadczenie w jodze oraz nauczycielom i osobom w trakcie treningu nauczycielskiego, osobm, które mają gotowość przebywać w cichym, spokojnym i urokliwym miejscu, w domu z widokiem na góry...  oraz dotykać głębszych aspektów praktyki, takie jak kontemplacja, medytacja, spotkanie się ze sobą i przebywanie w ciszy.

 

W programie:  3-godzinna praktyka poranna, pranayama, relaks oraz 1,5 godziny asan po południu, studiowanie Jogasutr, medytacja i 3 dni praktyki uważności w milczeniu, medytacja, do której łagodnie się wprowadzimy.

Na tym warsztacie będziemy pracować z ustawieniem ciała zgodnie z wiedzą o 5 pranach - vaju i 7 czakrach. Będziemy starali się poczuć, doświadczyć, że Joga jest integracją, połączeniem i równowagą wszystkich "składowych" elementów  w nas, takich jak ciało, oddech i umysł, zrównoważeniem elementów ziemi, wody, ognia, powietrza i eteru, oraz pięciu Vaju (pięciu wiatrów): Apany, Udany, Samany, Prany i Vjany. Poprzez odpowiednie ustawienie ciała jesteśmy w stanie osiągnąć równowagę tych składników i uczynić nasze ciało zdrowym, oddech spokojnie płynącym, a umysł głęboko wyciszonym.

 

Ze względu na temat warsztatu oraz na formę nie będzie przestrzeni na wyjaśnianie podstawowych asan, dlatego zapraszamy osoby z regularnym conajmniej 2-letnim doświadczeniem w praktyce jogi.

 

Ośrodek Mandala jest położony we wsi Targoszów, w Beskidzie Małym, blisko lasu w otoczeniu pól i łąk, z przepięknym widokiem na szczyty Beskidów, w tym na Babią Górę i Pilsko.

W ośrodku czekają na Was przytulne wieloosobowe pokoje gościnne z balkonami i sala do praktyki jogi z widokiem na rozległą górską panoramę oraz przylegający do niej duży drewniany taras umożliwiający ćwiczenia i odpoczynek na świeżym powietrzu. Nie martwcie się, że pokoje są wieloosobowe. Większą część czasu spędzimy na tarasie, na sali i w przyrodzie.

 

O Wasze apetyty zatroszczy się właścicielka Ośrodka - Monika, która będzie dla Was gotowała wegańskie i wegetariańskie pyszności.

 

Okolica Ośrodka, niezwykle cicha i spokojna, jest wymarzonym miejscem dla poszukujących ukojenia od napięć i zgiełku miasta. Czerwonym i żółtym szlakiem możemy dotrzeć na szczyt Leskowca i przejść do pobliskiej Madohory, lub na Groń Jana Pawła II, gdzie znajduje się schronisko i sanktuarium religijne. Zarówno ze szczytu Leskowca jak i z Gronia Jana Pawła II można zobaczyć rozciągające sie na kilkadziesiąt kilometrów najpiękniejsze w tym rejonie panoramy

 

Prowadząca: Ałła Raginis

 

Opłaty:

Warsztat jogi: 850 zł.

Pobyt z wyżywieniem: 900 zł.
Opłata za pobyt zwierzęcia wynosi 100 zł.
Chęć przyjazdu z kotem lub psem musi być wcześniej zgłoszona. W ośrodku są 2 sympatyczne koty.

 

Goście proszeni są o zabranie z sobą swoich ręczników i zmiennego obuwia (po ośrodku chodzi się na boso lub w miękkim obuwiu).
Prosimy też o przywiezienie ze sobą maty do jogi i paska.

Istnieje możliwość zorganizowania dojazdu do ośrodka z Suchej Beskidzkiej, Wadowic i Żywca za opłatą.

 

Zachęcamy do łagodnego wprowadzenia i uczestnictwa również w warsztacie poprzedzającym (szczegóły). Osoby, które biorą udział w obu, za nocleg pomiędzy warsztatami płacą tylko 75 zł. Mają też możliwość skorzystania z pralki, a na zajęcia jogi mają 100 zł. zniżki.

 

Zaczynamy 08.08. zajęciami jogi o godz. 17.00 i kolacją o godz. 18.30. Kończymy 14.08. porannymi zajęciami i śniadaniem około godz. 11.00.

 

 

Zgłoszenia:

 

Prosimy o zgłoszenia mailowe do 01.07.2021 na adres: kontakt@allajoga.pl oraz wpłatę zadatku w wysokości 200 zł. na konto bankowe podane niżej. Pozostałą kwotę za zajęcia prosimy wpłacić w dniu przyjazdu u osoby prowadzącej.
W zgłoszeniu mailowym podaj:
- imię i nazwisko
- numer telefonu
- ewentualne problemy zdrowotne
- jak długo praktykujesz jogę
- jak planujesz dojechać, czy własnym samochodem, czy potrzebujesz dowiezienia

 


Uwaga! - rezygnacje z wyjazdu uwzględnimy do 10.07.2021. Po tym terminie zadatek nie podlega zwrotowi.
Prosimy o niewpłacanie opłaty za pobyt w ośrodku na konto Szkoły Jogi. Pozostałą kwotę prosimy rozliczyć w dniu przybycia do Mandali.

 

Konto bankowe:
Szkoła Jogi Ałły Raginis
Santander Bank 84 1500 1722 1217 2009 8468 0000
w tytule: "Mandala 08.08 - 14.08"


Do zobaczenia!