KONWENCJA 2021

Każdego roku Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce organizuje Konwencję Jogi Iyengara, którą prowadzą najbardziej doświadczeni nauczyciele metody na świecie. Setki uczestników ma możliwość wspólnej praktyki, spotkania i doświadczania różnych perspektyw zdobywając wiedzę i doświadczenie. Konwencje w Polsce były już proawdzone przez mniędzy innymi Abhijatę Sridhar Iyengar, Faeq'a Biria, Birjoo Mehta, Christiana Pisano. Za każdym razem uczestnicy biorą udział w tym niezwykłym wydarzeniu, prawdziwej celebracji przekazu B.K.S. Iyengara.

KONWENCJA 2022

W tym roku w maju będziemy mieli okazję raz jeszcze do spotkania i praktyki z nauczycielem z RIMYI Rayą Uma Datta. Z powodu dużej niepewności związanej z przepisami dotyczącymi pandemii oraz sytuacji międzynarodowej prowadzący i organizatorzy podjęli decyzję o pozostaniu przy formule on-line. Całość konwencji odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom.

Większości z nas Rayi nie trzeba przedstawiać. Doskonale znają go bywalcy Instytutu w Punie, inni mieli możliwość kontaktu z nim podczas Konwencji 2020. Jest jednym z najbardziej doświadczonych, pełnych energii i pasji nauczycieli w Instytucie. Swój staż w RIMYI rozpoczął w wieku 10 lat. W 1998 roku brał udział w pokazach zorganizowanych na cześć 80. urodzin B.K.S. Iyengara. Od tego momentu uczył się bezpośrednio pod okiem samego Gurujiego. Zaczął od prowadzenia zajęć dla dzieci. Od 2002 roku uczył w klasach ogólnych i terapeutycznych. Raya towarzyszył Iyengarowi w wielu podróżach za granicę np. do Rosji i Australii w 2009 roku oraz do Południowej Afryki w 2011 roku. Niezależnie prowadził seminaria i konwencje w Izraelu, Kanadzie, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Brazylii, Chile, Argentynie i Belgii. Studiował filozofię. Pasjonuje się fotografią.

Konwencja 2022 odbędzie sie w dniach 28 - 29 - 30 maja w godzinach 9.30 - 12.00. W niedzielę 29 maja przewidziana też jest sesja pytań i odpowiedzi od 12.00 do 13.00. Warsztat będzie tłumaczony przez Nataszę Moszkowicz.

Przeczytaj relację z Konwencji 2020 z Rayą Precyzja - czasowanie - sekwencja (joga.org.pl)