KONWENCJE JOGI IYENGARA

Każdego roku Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce organizuje Konwencję Jogi Iyengara, którą prowadzą najbardziej doświadczeni nauczyciele metody na świecie. Setki uczestników ma możliwość wspólnej praktyki, spotkania i doświadczania różnych perspektyw zdobywając wiedzę i doświadczenie. Konwencje w Polsce były już proawdzone przez mniędzy innymi Abhijatę Sridhar Iyengar, Faeq'a Biria, Birjoo Mehta, Christiana Pisano, Rayą Uma Datta, Patricią Walden. Za każdym razem uczestnicy biorą udział w tym niezwykłym wydarzeniu, prawdziwej celebracji przekazu B.K.S. Iyengara.

KONWENCJA 2022

W tym roku wyjątko SJIP zaprasza na dwie edycje Konwnencji Jogi Iyengara. Pierwsza odbyła się w maju i poprowadził ją Raya Uma Datta z Instytutu w Punie. Druga, z Abhijatą Sridhar Iyengar zaplanowana jest na 9 - 11 września. Obie konwencje mają charakter on-line.

Abhijata Sridhar Iyengar jest wnuczką B.K.S. Iyengara. Rozpoczęła studiowanie jogi w wieku 16 lat bezpośrednio pod przewodnictwem Gurujiego, Geety Iyengar oraz Prashanta Iyengara. Obecnie na co dzień uczy w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute (RIMYI) w Punie, reprezentuje Instytut na zewnątrz, kontaktując się ze stowarzyszenia jogi Iyengara na świecie.. Posiada magisterium z bioinformatyki Uniwersytetu w Punie. Towarzyszyła swojej ciotce - Geecie Iyengar na międzynarodowych konwencjach jogi w Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech i USA. Podróżowała również z samym Gurujim do Rosji i Chin. Niezależnie prowadziła konwencje jogi i warsztaty we Francji, Indonezji, Hiszpanii, Belgii, Niemczech i na Filipinach, a 2014 roku i 2018 roku - także w Polsce.

Program konwencji:

piatek, 9 września

9.30- 12.00 praktyka

sobota, 10 września

10.00 - 12.30 praktyka

12.30 - 13.30 sesja pytań i odpowiedzi

niedziela, 11 września

10.00 - 12.30 praktyka

Warsztat będzie tłumaczony przez Nataszę Moszkowicz. Nagrania z warsztatu beda dostepne dla uczestników przez 14 dni od ich udostępnienia.