KONWENCJA 2021

 

Każdego roku Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce organizuje Konwencję Jogi Iyengara, którą prowadzą najbardziej doświadczeni nauczyciele metody na świecie. Setki uczestników ma możliwość wspólnej praktyki, spotkania i doświadczania różnych perspektyw zdobywając wiedzę i doświadczenie. Konwencje w Polsce były już proawdzone przez mniędzy innymi Abhijatę Sridhar Iyengar, Faeq'a Biria, Birjoo Mehta, Christiana Pisano. Za każdym razem uczestnicy biorą udział w tym niezwykłym wydarzeniu, prawdziwej celebracji przekazu B.K.S. Iyengara.

W 2021 roku konwencja odbędzie w dniach 16 - 18 kwietnia. Z powodu trającej pandemii pozostaniemy przy formule on-line. Warsztat poprowadzi Patricia Walden, nauczycielka o olbrzymim doświadczeniu i wielkim wkładzie w rozwój jogi Iyengara w Stanach Zjednoczonych. Przez wiele lat praktykowała i uczyła się bezpośrednio w Instytucie w Punie. Samego B.K.S. Iyengara poznała w 1976 roku. Brała udział w tworzeniu amerykańskiego stowaryszenia jogi Iyengara i czynnie uczestniczyła w pracach Komitetu Technicznego. Jest autorką książki "The Women's Book of Yoga and Health" (wraz z Lindą Sparrowe). Ma wiele doświadczeń związanych z zastosowaniem jogi w leczeniu depresji. Jest mentorką autorek "Efektu jogi - Sprawdzony program wspierania walki z depresją i lękami", książki, która właśnie została opublikowana w Polsce.

Oprócz warsztatu w trakcie Konwencji odbedzie panel dyskusyjny poswięcony roli mentora w nowym systemie edukacyjno-certyfikacyjnym.

 

PLAN KONWENCJI

Piątek 16 kwietnia

17.00-19.00 sesja praktyki - warsztat z Patricią Walden

Sobota 17.04 kwietnia

12.00 - 13.30 Walne Zebranie SJIP

15.00 - 16.30 rola mentora w nowym systemie edukacyjno-certyfikacyjnym - panel dyskusyjny

17.00 -19.00 sesja praktyki - warsztat z Patricią Walden

Niedziela 18 kwietnia

17.00 -19.00 sesja praktyki - warsztat z Patricią Walden

19.00 -19.30 sesja pytań i odpowiedzi z Patricią Walden

 

Rejestracja na konwencję