Aktualności

Decyzje Walnego Zebrania Członków SJIP
23 maja 2024
Decyzje Walnego Zebrania Członków SJIP

Zwyczajne Walne Zebranie Członków (ZWZC) Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce odbyło się 17 maja w Krakowie podczas tegorocznej Polskiej Konwencji Jogi Iyengara, w której udział wzięło ponad 150 osób. Warsztat był drugim stacjonarnym spotkaniem po covidowej przerwie. Duża frekwencja na Konwencji przełożyła się też na udział w Walnym Zebraniu, które zgromadziło 58 członków SJIP.

Uczestnicy ZWZC jednomyślnie zatwierdzili sprawozdania: zarządu, Komisji Rewizyjnej, Komitetu Technicznego i Komisji Etyki z działalności w 2023 roku. Członkowie SJIP udzielili absolutorium wszystkim członkiniom zarządu. Zapadła też decyzja, że wypracowany w 2023 roku zysk w kwocie 18 tys. zł zostanie przeznaczony na pokrycie strat z lat ubiegłych. Dzięki temu w kolejny rok SJIP wchodzi z bezpieczną sytuacją finansową.

Agnieszka Wojtkowiak, prezeska zarządu SJIP poinformowała uczestników ZWZC o rezygnacjach złożonych przez pozostałe członkinie zarządu: Martę Chmielewską-Racławską, Małgorzatę Skórską, Dominikę Trabczyńską i Aleksandrę Zdziechowską. Obecny na Walnym Zebraniu Jerzy Jagucki, jako senior i osoba uczestnicząca w zakładaniu stowarzyszenia, podziękował wszystkim osobom angażującym się w rozwój SJIP i działającym na rzecz naszej społeczności.

Głosami uczestników Walnego Zebrania do zarządu weszły:

  • Aleksandra Duda - członkini zarządu odpowiedzialna za promocję i komunikację

Psycholożka, trenerka, od 10 lat właścicielka szkoły KarmaJoga w Katowicach. Doświadczona organizatorka. Urodzona liderka. W praktyce jogi w przekładzie B.K.S. Iyengara od 2010 roku. Dzieli się jogą w warunkach najbardziej dla niej naturalnych-budując kameralną społeczność na zasadach otwartej komunikacji i szczerej wymiany, w uważnej wobec siebie refleksji.

  • Edyta Piotrowska - członkini zarządu odpowiedzialna za finanse

Mieszka w Krakowie i od ponad 20 lat zawodowo zarządza projektami i finansami w dużych korporacjach. Od ok. dwóch lat staje na macie jako nauczyciel jogi współpracując z kilkoma szkołami w Krakowie: Just Joga, Ruch i Natura oraz Freemontion. Obecnie jest w procesie mentoringu nauczycielskiego na poziom 1.

  • Katarzyna Szopa-Szeliga - członkini zarządu odpowiedzialna za certyfikację.

Nauczycielka z pasji i powołania. od ponad dwudziestu lat uczy chemi, od siedmiu rozwija się jako nauczycielka jogi. Certyfikat poziomu 1 uzyskała w 2023 roku. Mieszka w Katowicach.

W wolnych wnioskach Natasza Moszkowicz zgłosiła inicjatywę powołania zespołu ds. public relations i komunikacji.

Protokół ze ZWZC z 17 maja 2024 r