Aktualności

Podnoś swoje kompetencje z SJIP
05 marca 2024
Podnoś swoje kompetencje z SJIP

Przed nami kolejna edycja Anatomii jogi on line, warsztatów organizowanych w ramach Szkoleń Kompetencyjnych SJIP. Ciesza się one dużą popularnością, dlatego w tym roku pierwszy raz rusza dodatkowa, wiosenna edycja.

Seniorzy i seniorki, młodzież oraz kobiety z problemami ginekologicznymi - to osoby, które wymagają dobranej do ich potrzeb i dolegliwości praktyki jogi. Coraz częściej spotykamy się na zajęciach z takimi objawami jak zawroty głowy, osteoporoza, demencja, problemy z koncentracją u osób starszych, siedzący tryb życia, depresja wśród nastolatków czy zespół policystycznych jajników, mięśniaki i endometrioza u kobiet. Praktyka dla tych trzech grup będzie tematem wiosennej edycji Szkolenia Kompetencyjnego SJIP.

Cykl warsztatów łączy teorię i praktykę. Przeznaczony jest w szczególności dla nauczycieli i nauczycielek jogi, osób w trakcie treningu nauczycielskiego, przygotowujących się do certyfikacji, a także wszystkich, którzy chcą usystematyzować i powtórzyć informacje z zakresu anatomii i fizjologii ciała w praktyce jogi.

Podczas wiosennej edycji szkolenia omówione zostaną najczęściej występujące dolegliwości, z którymi zgłaszają się na zajęcia jogi seniorzy, młodzież i kobiety z problemami ginekologicznymi i menopauzalnymi. Czeka nas solidna dawka wiedzy anatomicznej i fizjologicznej, dzięki prowadzącej szkolenie Monice Salitrze. W części praktycznej dowiecie się, jak dobrać pozycje do poszczególnych grup, ich dolegliwości i potrzeb, które z nich są wskazane, a które - przeciwwskazane oraz w jakiej sytuacji odesłać ucznia/ uczennicę do lekarza.

Prowadząca warsztat Monika Salitra jest nauczycielką jogi metodą IYENGARA® w stopniu II. Osteopatka, fizjoterapeutka po studiach magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, zainteresowana holistyczną pracą z ciałem człowieka, zaburzeniami wynikającymi zarówno z układu mięśniowo-powięziowego, jak i układów trzewnych.

Terminarz wiosennej edycji Anatomii jogi on line: Jak dostosować praktykę do potrzeb i najczęściej występujących dolegliwości.

sesja I, 14 kwietnia, godz. 18.00

Joga dla seniorów i seniorek.

sesja II, 28 kwietnia, godz. 18.00

Joga dla młodzieży.

sesja III, 12 maja, godz. 18.00

Joga dla kobiet z problemami ginekologicznymi.


Cena: dla członków SJIP - 50 zł, dla pozostałych osób - 90 zł.

Uzyskanie zniżki dla członków SJIP możłiwe jest tylko po zalogowaniu się do panelu użytkownika.

Nagrania poszczególnych sesji będą dostępne 21 dni.

Rejestracja - SJIP (joga.org.pl) Rejestracja na każdą sesję odbywa się oddzielnie.