Yoga Asana Anatomy

Yoga Asana Anatomy
Yoga Asana Anatomy

Yoga Asana Anatomy

Marka:
Seria: Miękka
Nr katalogowy: 0011
Waga: 1.56 kg
Dostępność: dostępny
Wysyłka w ciągu: 7 dni
Cena: 220,00
Cena za 1 szt
Opis towaru

Yoga Asana Anatomy autorstwa dr. Hermanna Traitteura jest obszernym podręcznikiem na temat ogólnej i specyficznej anatomii układu mięśniowo-szkieletowego w kontekście pozycji jogi.
Przedmowę do podręcznika napisała Geeta S. Iyengar.

Pod koniec lat 90. ub. wieku Hermann Traitteur zaczął wykłądać anatomię i fizjologię w ramach tworzącego się wtedy szkolenia nauczycieli jogi Iyengara w Niemczech. W tym czasie opracował materiały informacyjne na kursy, ponieważ większość podręczników do anatomii była zbyt skomplikowana dla celów jogi i zbyt trudna do zrozumienia dla osób nieposiadających wiedzy medycznej. Z tych materiałów i doświadczeń wyłoniła się niemiecka książka "Yoga Asana Anatomie", wydana po raz pierwszy w 2016 roku. Kolejne trzy lata zajęło zrealizowanie tłumaczenia na angielski, które zyskało większą głębię i zakres dzięki zaangażowaniu m.in. Lois Steinberg.

Yoga Asana Anatomy dąży do tego, aby być czytelnym i dostępnym dla osób bez obszernej wiedzy medycznej. Jednocześnie ma być fascynującym i pouczającym przewodnikiem dla osób posiadających wiedzę medyczną. Terminy techniczne są wymienione najpierw w języku angielskim, a terminy łacińskie w nawiasach.

Teksty są zbudowane w taki sposób, że anatomiczne wyjaśnienia każdego motywu są połączone z odpowiadającymi im kolorowymi obrazkami. Nawiązano do asan i patologii lub różnych problemów zdrowotnych, które mogą pojawić się w układzie mięśniowo-szkieletowym. Podano załączono wskazówki dotyczące asan, które można praktykować jako środki zapobiegawcze. Liczne ilustracje przyczyniają się do wizualizacji wyjaśnień. Dla jasności i łatwiejszego czytania każdy rozdział kończy się krótkim streszczeniem.

Autor: H. Traitteur

Wymiary: 35 x 22 cm

Ilość stron: 335


Koszty dostawy są obliczane wg. cennika