• Projekt Bellur

  Co roku 14 grudnia, w urodziny Gurujiego praktykujący jogę na całym świecie zbierają pieniądze na rozwój jego rodzinnej wioski Bellur. W tym roku od 8 do 14 grudnia w ramach projektu na platformie Zoom odbędzie się festiwal on-line jogi Iyengara.

  Projekt Bellur
 • Pod patronatem SJIP

  Kolejne spotkanie z Lois Steinberg, jedną z najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi Iyengara na świecie, autorką wielu książek poświęconych terapii jogą, osobą pełna energii, pasji i życzliwości. Tym razem on-line w terminie 27 - 29 listopada 2020 roku.

  Pod patronatem SJIP
 • Konwencja 2020

  Precyzja, czasowanie, sekwencja - w tych trzech perspektywach eksplorowalismy asany podczas warsztatu on-line z

  Raya Uma Datta.

   

  Joga jest sztuką, nauką i filozofią, która może nas nieustająco inspirować.

  Konwencja 2020

Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar

Jednen z najwybitniejszych współczesnych nauczycieli jogi. Praktykował i nauczał przez ponad 70 lat. Witalnością praktyki, głębią wiedzy i rzeczowością przekazu przekonał miliony ludzi na świecie do podjęcia praktyki jogi.

AktualnościAktualności

Festiwal Jogi Iyengara
11 listopada 2020

Zapraszamy do udziału w niezwykłym wydarzeniu - 14 lekcji z jednymi z najlepszych nauczycieli jogi Iyengara w Polsce, lekcji o różnych tematach, stopniu zaawansowania, również tych całkiem podstawowych. W sumie ponad 20 godzin praktyki dostępnej w formule online. Festiwal Jogi Iyengara będzie trwał siedem dni od 8 do 14 grudnia. W tym roku w ten sposób włączymy się w ogólnoświatowy Projekt Bellur, podczas którego szkoły jogi i praktykujący w wielu krajach zbierają fundusze na wsparcie społeczności rodzinnej wioski B.K.S. Iyengara. Podczas festiwalu wszyscy nauczyciele poprowadzą zajęcia nieodpłatnie, a dochód z całego przedsięwzięcia zostanie przekazany fundacji Bellur Project.

Notatka ze spotkań Komitetu Technicznego 30 października i 8 listopada
09 listopada 2020

Wyznaczone zostały terminy dwóch próbnych egzaminów, kótre mają się odbyć 15-17 i 17-19 lutego 2021 roku.

Z powodu sytuacji epidemicznej nie odbędzie się planowany na 11-13 listopada warsztat dla egzaminujących. Komitet Techniczny przenosi dyskusje i spotkania do sieci. 11 listopada przeprowadzona zostanie dyskusja online dla zaproszonych egzaminatorów, majaca na celu omówienie nowej formuły egzaminacyjnej. Kolejne spotkania online zaplanowane są na 18 listopada i 16 grudnia o godzinie 15.00.

Od czego zacząćOD CZEGO ZACZĄĆ?

Możesz chcieć rozpocząć praktykę jogi z wielu powodów. Bo słyszałeś, że odpręża i uspakaja. Bo mówi się, że jest dobra na kręgosłup. Może zachodzi w Twoim życiu zmiana, kryzys i potrzebujesz doświadczenia, które Cię wspomoże? Może, wobec powszechności jogi i entuzjastycznego reklamowania praktyki przez znajomych, uznałeś, że spróbujesz?  Joga jest praktyką zmiany perspektywy widzenia i przeżywania, stąd skuteczne jej poznanie następuje jedynie w doświadczeniu. Chcąc wymiernego doświadczenia praktyki, wybierz poleconego nauczyciela i zajęcia w szkole jogi.

Dla nauczycieliDLA NAUCZYCIELI

Joga według metody Iyengara jest kompletnym systemem, w którym, zobowiązani certyfikatem nauczyciele, nigdy nie zaprzestają kształcenia. Egzamin nauczycielski pierwszego stopnia wymaga przynajmniej sześciu lat regularnej, superwizowanej praktyki i nawet 280 godzin szkolenia dydaktycznego, w programie, którego kandydaci studiują anatomię, fizjologię i motorykę ludzkiego ciała oraz filozofię jogi w szerokim kontekście. Nad aktualizacją standardów i weryfikacją jakości oferty edukacyjnej w obszarze metody, pieczę sprawują krajowe stowarzyszenia, w tym funkcjonujące od 2002 roku Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce.

SZKOŁY JOGI

Szkoły jogi

WARSZTATY

Warsztaty

DLACZEGO JOGA?

Po co mi joga?

EGZAMINY

Egzaminy

CERTYFIKAT

Certyfikat

TWOJE KONTO

Twoje konto