Warsztaty

Pozycje odwrócone dla początkujących cz. II
Rodzaj:
Archiwalne
Kategoria:
Warsztat
Data:
24 lis 2019
Miejsce:

Fabryka Energii - Centrum Jogi Wrocław
plac Wolności 7 | 50-071 Wrocław

Miejscowość:
Wrocław
Prowadzący:
Maria Roszkowska
Organizator:

Fabryka Energii - Centrum Jogi
plac Wolności 7 | 50-071 Wrocław


Maria Roszkowska
kontakt@fabrykaenergii.pl
+48 505 845 545

Opis:

Świat do góry nogami cz. II

Nauka pozycji odwróconych dla osób początkujących

Pozycje odwrócone (Viparita sthiti) są wyjątkową grupą asan i odgrywają kluczową rolę w praktyce jogi. Stanie na głowie -Salamba Sirsasana i stanie na barkach - Salamba Sarvangasana uważa się za dwie najważniejsze pozycje, królewską parę asan, których nie powinno zabraknąć w naszej codziennej praktyce. Odwrócenie ciała do góry nogami zapobiega negatywnym skutkom oddziaływania grawitacji na nasz organizm, zapobiega opadaniu organów, korzystnie wpływa również na układ krwionośny, oddechowy, limfatyczny, nerwowy i hormonalny. Lista korzyści z wykonywania tych pozycji jest naprawdę bardzo długa. Zanim jednak w pełni będzie można korzystać z wszystkich dobrodziejstw tej grupy asan, trzeba wiedzieć jak prawidłowo je wykonywać. Na tym warsztacie, podzielonym na dwie części, nauczysz się podstawowych pozycji odwróconych i bezpiecznego ich wykonywania.

Część II - Salamba Sirsasana

"Regularne i precyzyjne wykonywanie Sirsasany rozwija ciało, poddaje umysł dyscyplinie i rozszerza horyzonty ducha. Człowiek staje się zrównoważony i odporny na cierpienia i przyjemności, straty i zyski, hańbę i chwałę, porażki i zwycięstwa" BKS Iyengar. Po opanowaniu Salamba Sarvangasany przychodzi czas na wprowadzenie Salamba Sirsasany. Kluczowym elementem będzie tu właściwe ustawienie ciała oraz odpowiednia praca barków, aby stojąc na głowie nasza szyja była bezpieczna. Znowu krok po kroku dojdziemy do finalnej pozycji, określanej często jako króla wśród asan. Omówiona zostanie również kolejność w jakiej poznane asany odwrócone powinny być praktykowane.

Prowadzenie

Maria Roszkowska - dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara® w stopniu Introductory II. ukończyła 3-letni trening nauczycielski prowadzony przez Jurka Jaguckiego (Intermediate Senior III). Brała udział w licznych warsztatach prowadzonych przez nauczycieli jogi Iyengara z Polski i z zagranicy (m. in. Abhijata Sridhar, Faeq i Corrine Biria, Marcia Monroe, Lois Steinberg, David Meloni, Christian Pisano). Zafascynowana praktyką i nauczaniem Davida Meloni (Florencja, Advanced Senior II) utrzymuje z nim regularny kontakt, uczestnicząc w prowadzonych przez niego warsztatach.