Warsztaty

Roczny Kurs Doskonalący
Rodzaj:
Archiwalne
Kategoria:
Warsztat
Data:
30 wrz 2023 - 30 czer 2024
Województwo:
dolnośląskie
Miejsce:

Namaste Centrum Jogi Iyengara, 50-040 Wrocław, ul. Podwale 37/38, (pomarańczowa brama, osobne wejście)

Prowadzący:
Paulina Stróż
Organizator:

Namaste Centrum Jogi Iyengara

Opis:

Zapisanie się na Warsztat wiąże się z uiszczeniem zadatku w wysokości 120 zł Płatność przy zapisie przez stronę www, nastąpi automatyczne przekierowanie. Zadatki zwracamy do 2tygodni przed pierwszym zjazdem.

Roczny Kurs Doskonalący 2023-2024 Serdecznie zapraszamy wszystkich regularnie praktykujących Jogę Iyengara do podjęcia rocznego kursu doskonalącego. Celem kursu jest rozbudzenie u praktykujących świadomości i samodzielności w pracy z ciałem i umysłem. Kurs jest przeznaczony dla wszystkich z podstawowym zaawansowaniem w jodze Iyengara, ale chcących poszerzyć swoją wiedzę i przygotować się do praktyki własnej jak dla osób przygotowujących się do kursu nauczycielskiego.

W trakcie kursu można także realizować indywidualny tok przygotowania do egzaminu nauczycielskiego (jako jeden z elementów) - w systemie mentorskim (wg. wytycznych Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce). Program zawiera przygotowanie asan i pranajam obowiązujące na ewaluacji i egzaminie na pierwszym poziomie. W planie kursu przewidziane są wykłady z filozofii.

KURS SKŁADA SIĘ Z:
- Praktyki asan (stojące, skłony, wygięcia i asany odwrócone) i pranajam z poziomu 1. Tutaj znajdziecie program: https://joga.org.pl/asany-certyfikacyjne.html
- Trzeci zjazd poświęcimy głównie Anatomii, której tajniki będziemy zgłębiać z Moniką Salitrą ale także praktyce asan i pranajamie.
- W trakcie trzech zjazdów (październik, marzec i kwiecień) odbędzie się wykład z filozogii jogi prowadzony przez Dr Ninę Budziszewską.
Kurs prowadzą: PAULINA STRÓŻ
Założycielka Szkoły, Dyplomowany Nauczyciel Jogi Iyengara ® Junior III
Z wykształcenia jestem pedagogiem oraz dyplomowaną nauczycielką jogi Iyengara poziomu 3. Moją przygodę z jogą rozpoczęłam w 1995 roku. Od 2004 praktykuję jogę regularnie w Instytucie B.K.S Iyengara w Punie (RYMYI - Indie), z którym utrzymuję stały kontakt. Zarówno w Polsce jak i w Indiach praktykuję pod przewodnictwem Ojca Joe Pereiry, który stał się dla mnie ważnym nauczycielem i prowadzi mnie ścieżką duchowego rozwoju. Ritta Keller prowadziła mnie przez ostatnie trzy poziomy nauczania (Junior) i prowadzi nadal a ja uczestniczę w jej warsztatach w Polsce i w Niemczech. Z Faeqiem i Corinem Biria praktukuję jogę zarowno w Polsce jak i we Francji. Od 2000 roku prowadzę szkołę jogi Iyengara we Wrocławiu, której jestem założycielem. Organizuję liczne warsztaty tematyczne, terapeutyczne, wyprawy do Indii oraz egzaminuję i szkolę nauczycieli stopnia Introductory II. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara.

MONIKA SALITRA
Nauczycielka Jogi metodą IYENGARA® w stopniu II, fizjoterapeutka po 5-letnich studiach magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, zainteresowana holistyczną pracą z ciałem człowieka, zaburzeniami wynikającymi zarówno z układu mięśniowo- powięziowego, jak i układów trzewnych. Obecnie studentka Osteopatii.

DR NINA BUDZISZEWSKA - prowadzący wykładów o filozofii jogi
Kierownik Studiów Podyplomowych Jogi Klasycznej oraz adiunkt w Zakładzie Filologii Indyjskiej w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego, indolog (sanskrytolog), filozof i romanistka (język francuski), członek Polskiego Towarzystwa Orientalistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Filozoficznego

Plan wydarzenia: TERMINY ZJAZDÓW
- Zjazd I 30 września - 01 października 2023r., pozycje stojące oraz wykład o filozofii jogi
- Zjazd II 25 - 26 listopad 2023r., skłony
- Zjazd III 20 - 21 styczeń 2024r. - poświęcony Wiedzy o anatomii z Moniką Salitrą (wiedza potrzebna dla bezpieczeństwa i rozwoju praktyki własnej i praktyki swoich uczniów dla przyszłych nauczycieli),
- Zjazd IV 17 - 18 luty 2024r., wygięcia w tył oraz wykład o filozofii jogi
- Zjazd V 27 - 28 kwiecień 2024 r., pozycje odwrócone oraz wykład o filozofii jogi
- Zjazd VI 8 - 9 czerwiec 2024r., feedback, podsumowanie i "szlifowanie"
Terminy zjazdów mogą ulec nieznacznym zmianom.

GODZINY ZAJĘĆ:
- Sobota 12:00 - 15:00 i 17:00 - 19:00
- Niedziela 09:00 - 12:00 i 12:30 - 13:30
- Wykłady filozoficzne odbędą się w soboty wybranych zjazdów 16.00-17.30.

Sprzęt: Prosimy o przywiezienie: maty do jogi, 1 paska i 1 kostkę (drewno lub korek). Reszta sprzętu na sali.

Koszt kursu: 255 zł -za jeden zjazd
Koszt obejmuje lekki obiad w sobotę - pożywna wegańska zupa i ciasto.

Płatność podzielono na poniższe raty:

- 120 zł - zadatek płatny przy zapisie przez stronę internetową
- 760 zł - płatność na I zjeździe, gotówką w recepcji szkoły.
- 130 zł - płatność na II zjeździe, gotówką w recepcji szkoły
- 130 zł - płatność na III zjeździe, gotówką w recepcji szkoły
- 130 zł - płatność na IV zjeździe, gotówką w recepcji szkoły
- 130 zł - płatność na V zjeździe, gotówką w recepcji szkoły
- 130 zł - płatność na VI zjeździe, gotówką w recepcji szkoły

Obowiązkowa obecność na 6 zjazdach (jeden zjazd można odrobić na innym warsztacie Pauliny Stróż, w innym terminie w tym samym roku).

Oferujemy możliwość noclegu w sali za opłatą 75 zł i z uprzedzeniem minimalnie tygodniowym przed zjazdem.

Rezerwacja: Dokonaj rezerwacji poniżej poprzez wpłatę zadatku w wysokości 120 zł. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność dokonywanych zadatków. Zwrot zadatku jest możliwy maksymalnie 2 tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu.
Pozostała kwoty płatna na miejscu.

Serdecznie zapraszamy!