Warsztaty

VIII Warsztat Jogi Iyengara z Ks. Joe Pereirą
Rodzaj:
Archiwalne
Kategoria:
Warsztat
Data:
19 czer 2020 - 21 czer 2020
Miejsce:

Online

Miejscowość:
Wrocław
Prowadzący:
Ks. Joe Pereirą
Organizator:

Namaste Centrum Jogi Iyengara
Paulina Stróż

Paulina Stróż
kontakt@joganamaste.pl
+48 690 066 005

Opis:

Zapraszamy na kolejną edycję Warsztatu Jogi Iyengara z ks. Joe Pereirą z Indii. JOGA IYENGARA NA DRODZE KU WEWNĘTRZNEJ PEŁNI I ŚWIĘTOŚCI.

Jest to warsztat dla osób regularnie praktykujących jogę wg metody Iyengara i został objęty patronatem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara.

Ks. Joseph Pereira, Archidiecezja Bombaj, Indie - ksiądz Joe, ur.1942, nauczyciel jogi Iyengara z Indii (Bombaj) w stopniu senior, ukończył studia teologii, psychologii, filozofii w Indiach oraz studia terapeutyczne w USA. Ojciec Joe od wielu lat naucza również Medytacji Chrześcijańskiej i jest koordynatorem krajowym Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej (World Community for Christian Meditation) dla Indii

Kierując się zasadą, że "Łaska realizuje się w ciele" w szczególny sposób łączy on chrześcijańską wiarę z hinduską mądrością uwzględniania roli ciała na drodze duchowego wzrostu. Nauka Księdza Pereiry:"Nasze ciało jest świątynią Ducha Świętego. Wielu z nas tak naprawdę nie używało swojego ciała. Niektórzy używali go w niewłaściwy sposób, a jeszcze inni (...) znieważali swe ciała. Niezależnie od tego jak postępujemy z naszym ciałem, nie zmienia to faktu, że jesteśmy stworzeniami Boga.""Jeżeli chcemy być z Bogiem, a nasze ciało mówi nam: "Jeżeli nie zabierzesz mnie do Niego ze sobą, to sprawię, że ci się nie uda z Nim być", to mamy tutaj pewien rodzaj walki. Nasze życie jest bardzo cenne, dlatego potrzebujemy zmiany perspektywy odnośnie tego, jak należy rozumieć jego pełnię. Scalenie umysłu, ciała i ducha, a przez to słuchanie ciała - oto owa wielka zmiana. Zmiana, której wszyscy musimy dokonać rozważając świętość ciała i dochodzenie do pełni w Bogu."