Warsztaty

Wakacje z jogą w Łukęcinie nad Bałtykiem
Rodzaj:
Nadchodzące i bieżące
Kategoria:
Warsztat
Data:
20 sie 2022 - 27 sie 2022
Województwo:
zachodniopomorskie
Miejsce:

Ośrodek Wypoczynkowy "Wielki Błękit" Łukęcin, ul. Spacerowa 3 72-400
Kamień Pomorski Bank: PKO BP S.A. O/Świnoujście

Prowadzący:
Paulina Stróż
Organizator:

Namaste Centrum Jogi Iyengara

Opis:

Wakacje z Jogą w Łukęcinie nad Bałtykiem


Szanowni Państwo warsztat odbędzie się w terminie 20-27.08.2022. Szczegóły podamy wkrótce.

Serdecznie zapraszamy na praktykę jogi, medytacji oraz na wakacyjny odpoczynek nad polski Bałtyk do ukrytego wśród bujnych zielonych lasów sosnowych spokojnego Łukęcina.
Łukęcin to mała miejscowość wypoczynkowa położona między Pobierowem a Dziwnowem. Zlokalizowana wśród obfitej zieleni lasu iglastego oddzielającego morze od miejscowości dodaje powietrzu żywicznych aerozoli, które, razem z morskim jodem, pozytywnie wpływają na nasz układ oddechowy.

Ośrodek Wypoczynkowy "Wielki Błękit" usytuowany jest w sercu jednego z piękniejszych zakątków na Zachodnim Wybrzeżu Morza Bałtyckiego, w kameralnej miejscowości Łukęcin koło Pobierowa. Wybudowany w stylu modernistycznym obiekt, został "wtopiony" w idylliczną, otaczającą przyrodę, a panujący tu mikroklimat o wybitnych walorach dodatkowo sprzyja wypoczynkowi oraz ma pozytywne działanie na nasze zdrowie. Obiekt znajduje się w otoczeniu sosnowego lasu, w sąsiedztwie piaszczystej plaży i morza, gdzie dojdziemy w około 3 minuty spacerem leśną aleją. Łukęcin położony jest w pasie nadmorskim pomiędzy Kołobrzegiem a Międzyzdrojami.

Ośrodek oferuje zakwaterowanie w dwóch standardach w słonecznych pokojach z łazienkami i balkonami w układzie: 2-osobowe, rodzinne studio 3 - osobowe (pokój 2 - osobowy oraz pokój 1 lub 2 osobowy), 3-pokojowe apartamenty Każdy z pokoi został wyposażony w balkon, Tv-Sat, radio, zaparzacz wody, łazienkę, ręczniki. Na wyposażeniu pokoi/studio dodatkowo znajduje się zestaw plażowy: 2 leżaki, koc oraz parawan.

Warsztaty Jogi Asany i Pranajama poprowadzi:

PAULINA STRÓŻ
Dyplomowany nauczyciel jogi stopnia Junior III wg przekazu B.K.S. Iyengara (dyplom Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie). Utrzymuje stały kontakt z Instytutem Iyengara w Punie w Indiach (od roku 2003 pragnąc utrzymać czystość przekazu mistrza oraz regularnie podrózuje do Indii praktykować z Ojcem Joe Pereira (50 letnie doswiadczenie z jogą Iyengara). Jogę praktykuje od 1995 roku oraz regularnie doskonali praktykę także w Polsce uczestnicząc corocznie w warsztatach najwyżej wykwalifikowanych nauczycieli jak Zubin Zarthoshtimanesh (Indie), Faeq i Corin Biria (Francja), Lois Steinberg (USA) - nauczycielka będąca specjalistką z zakresu medycznych technik w Jodze Iyengara oraz jej wiodąca i prowadząca jej przygotowanie nauczycielskie - Ritta Keller (Niemcy). Szczególne znaczenie duchowe ma dla niej nauczanie Ks. Joe Pereiry (Indie), gdzie postanowiła podróżować by mieć z nim kontakt bezpośredni. W 2013 ukończyła kolejny kurs nauczycielski zakończony egzaminem stopnia Junior II, a 2015 uzyskała stopień Junior III. W trakcie przygotowania do egzaminu Senior I. W 2000 otworzyła szkołę jogi we Wrocławiu i prowadzi codzienne zajęcia jogi wg. Metody Iyengara. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Plan wydarzenia:

PROGRAM DNIA:
- 07:30 Medytacja na plaży
- 08:00 Owsianka
- 09:00-12:00 Praktyka: Asany i Pranajama
- 12:00 Obiad
- 17:00-18:30 Praktyka Asan
- 18:30 Kolacja
- 20:00 Medytacja (25 min) w sali lub na plaży o zachodzie słońca

W przypadku niemożności zorganizowania pobytu w skutek trwającej pandemii - pobyt zostanie przeniesiony na dogodny termin. Zadatek nie jest wówczas zwracany.

Warsztat rozpoczniemy popołudniowymi zajęciami jogi w sobotę 20 sierpnia o godz.17:00 oraz kolacją o 18:30.
Zakończymy w sobotę 27 sierpnia obiadem o godz. 12:15.

Sprzęt:

Prosimy uprzejmie o przywiezienie: maty do jogi, 2 kostek (drewno lub korek) i paska. Na miejscu istnieje możliwość korzystania z koców i krzeseł - zapewnia organizator.

Koszt pobytu:

Koszt obejmuje:
- zakwaterowanie w pokoju 2,3-osobowym
- wyżywienie HP (głównie dania wegetariańskie: śniadanie - owsianka, lunch, podwieczorek, obiadokolacja) (w pokojach możliwość korzystania z czajnika elektrycznego)
- warsztat jogi
- możliwość nieodpłatnego korzystania z atrakcji w ramach "Akademia słońca" (atrakcje i udogodnienia-ruch, taniec, muzyka, wspólna zabawa)
- opieka animatora nad dziećmi, pokój zabaw dla dzieci oraz zewnętrzny Plac zabaw dla dzieci-
- nieodpłatna oferta częściowego masażu ciała (o szczegóły proszę pytać na Recepcji)

Opłaty dodatkowe:
- opłata klimatyczna 14 zł / osoby za pobyt
- ewentualnie oplata parkingowa 15 zł. / auto za dobę (hotelowy parking strzeżony)

Cena:
Budynek komfort (3 gwiazdki):
- osoba dorosła ćwicząca - 1790 zł
- osoba towarzysząca: 1690 zł
- dziecko 4-12 lat - 1250 zł
- dziecko 0-4 lat (śpiące z rodzicami): gratis
- pokój jednoosobowy: 2136 zł

Budynek standard:
- osoba ćwicząca - 1590 zł
- osoba towarzysząca - 1490 zł
- dziecko 0-4 lat - gratis (śpiące z rodzicami);
- dziecko 4-12 lat - 1180 zł.

Wyżywienie

Kuchnia inspirowana jest regionalnymi tradycjami. Sięgamy po polskie receptury oraz dostępne, zawsze świeże produkty w danym sezonie. Dlatego też nasza Kuchnia zmienia się wraz ze zmianą pór roku. O walory smakowe menu troszczą się nasi doświadczeni kucharze, którzy z dużym zaangażowaniem i dzięki kreatywności realizują również bankiety, przyjęcia, uroczyste kolacje zgodnie z Państwa indywidualnymi oczekiwaniami i wskazówkami. Nasze dzienne wyżywienie składać się będzie z dwóch wegetariańskich, ciepłych posiłków. Ośrodek oferuje wyżywienie w formie bufetu. Uwzględniamy również potrzeby naszych gości w zakresie preferowanego wyżywienia i stosowanej diety. Sala Jadalniana została gustownie urządzona, aby czas posiłków dla naszych gości był szczególną przyjemnością. Jadalnia została wyposażona w klimatyzację oraz taras, z którego rozpościera się malowniczy widok na las.

Dodatkowe atrakcje

Plaża
Plaża w Łukęcinie jest długa, piaszczysta i dość szeroka. Główne zejście na plażę (przedłużenie ulicy Morskiej) wiedzie po schodkach, inne zejścia są piaszczyste i bardziej "dzikie". W sezonie urlopowym na plaży działa strzeżone kąpielisko długie na 200 metrów. Umiejscowiono tam również sanitariaty. Niewątpliwym atutem tutejszej plaży jest to, iż poza strzeżonym kąpieliskiem, nie jest ona zatłoczona, nawet w szczycie sezonu. Trasy rowerowe
Przez Łukęcin przebiegają trasy rowerowe (Dziwnów - Trzęsacz), można również pojeździć po okolicznych leśnych ścieżkach. Wiedzie tędy także pieszy Szlak Nadmorski im. dr. Czesława Piskorskiego. Urlopowicze, którzy każdego dnia żyją wśród hałasu wielkich miast z pewnością docenią panującą tu spokój i ciszę. Tutaj nawet w sezonie wczasowym ruch turystyczny jest bardzo umiarkowany.

Teren i urządzenia w cenie pobytu
- kijki do Nordic Walking, gdy w planach trening np. brzegiem morza
-tenis stołowy, boule
-sala Fitness
-kort tenisowy
-przechowalnia sprzętu sportowego
-boiska do: siatkówki, koszykówki, badmintona wraz ze sprzętem Hot Spot (w części ogólnodostępnej Ośrodka oraz w Budynku hotelowym komfort***)
-biblioteczka
-zewnętrzny plac zabaw dla dzieci
- kreatywny kącik z kredkami i kolorowankami, aby naszym podopiecznym uprzyjemnić czas oczekiwania na posiłek
-pokój zabaw dla dzieci

Dodatkowe informacje

- W budynkach hotelowych obowiązuje zakaz przebywania zwierząt
- Doba hotelowa rozpoczyna się w dniu przyjazdu od godziny 16:00 i kończy się w dniu wyjazdu o godzinie 10:30
- Adres ośrodka: Ośrodek Wypoczynkowy "Wielki Błękit" Łukęcin, ul. Spacerowa 3 72-400 Kamień Pomorski

Rezerwacja:

Rezerwacji dokonuje się poprzez wykonanie poniższych czynności:

Prosimy o kontakt telefoniczny z ośrodkiem, pracownicy nadadzą Państwu numer uczestnika oraz omówią wszystkie aspekty dotyczące zakwaterowania

91 381 26 19

Później prosimy o wpłatę zadatku 500 zł od osoby na konto bankowe:

Ośrodek Wypoczynkowy "Wielki Błękit" Łukęcin, ul. Spacerowa 3 72-400

Kamień Pomorski Bank: PKO BP S.A. O/Świnoujście

Konto: 66102048700000550200029355

Dla przelewów zagranicznych: IBAN: PL 66102048700000550200029355 SWIFT (BIC): BPKOPLPW

z opisem zawierającym nadany numer.

Ilość miejsc jest ograniczona. Kolejność zapisów decyduje o wyborze budynku i standardu. Pozostała kwota płatna na miejscu.

Serdecznie zapraszamy!