Warsztaty

Weekend z jogą-Praktyka własna
Rodzaj:
Archiwalne
Kategoria:
Warsztat
Data:
31 mar 2023 - 02 kwi 2023
Województwo:
dolnośląskie
Miejsce:

Kraina Szeptów- Stronie Śląskie

Prowadzący:
Nina Żamejć Basia Józefowicz-Czyżyk
Opis:

“Miałem ćwiczyć dziś jogę,

ale nie mogę.

Co staje na przeszkodzie? Mówiąc krótko - życie.

Chciałem ćwiczyć o świcie.

Ale jak robić asany,

gdy jestem niewyspany?"

Tym i innymi przeciwnościami zajmiemy się podczas warsztatów jogi które poświęcimy praktyce własnej, czyli temu jak samodzielnie ćwiczyć jogę, w domu czy na urlopie.

Jest taki moment w praktyce jogi, gdy już trochę wiemy, chcemy i czujemy że moglibyśmy wprowadzić praktykę do codziennej rutyny, natomiast stając na macie napotykamy mur, co dalej. Scenariuszy jest oczywiście tyle ile przypadków. Pojawiają się myśli: jak urozmaicić sobie praktykę, jak znaleźć sposób na jogę gdy zajęcia są poza zasięgiem, w jaki sposób sobie pomóc gdy coś boli lub strzyka, jak bezpiecznie ćwiczyć gdy nikt nas nie koryguje lub korzystamy z nagrań online, jak dostosować praktykę do tego ile czasu danego dnia możemy na nią poświęcić, lub co jeśli chcę praktykować jogę Iyengara a sprzętów brak. I wiele, wiele innych…

Zmierzymy się wspólnie z tymi i podobnymi przeszkodami. Przedyskutujemy i przećwiczymy jak zacząć, kiedy, jakie sprzęty są potrzebne (żadne dodatkowe zakupy nie będą konieczne, wszystko mamy w domach), jak ruszyć z miejsca i zwyczajnie się za tą jogę zabrać po swojemu, co dokładnie ćwiczyć, ile i jak aby utrzymać radość z praktyki. Sięgniemy też po pierwszą samopomoc jogową, czyli co zrobić gdy np. bolą plecy i siedzenie na kanapie nie pomaga ;)

Na zajęciach otrzymacie wskazówki i ramowy konspekt do praktyki w domu. Potrzebne są tylko chęci!

Na warsztaty zapraszamy każdego, kto już zetknął się z jogą i chciałby praktykować w domu, ale nie do końca wie jak.

Zajęcia będą prowadzone według metody IYENGARA®.

GARŚĆ INFORMACJI:

????31.marca-2.kwietnia 2023, przyjazd w piątek po południu (ok 15), wyjazd w niedzielę (ok 13)

????Kraina Szeptów - Nowy Gierałtów https://goo.gl/maps/oH84c7dnigCENWKL6

????wegetariańskie posiłki (brak opcji bezglutenowej)

????‍♀️codzienna joga (metodą IYENGARA®)

KOSZT:

Mamy 2 progi cenowe, w zależności od daty zapisu i wpłaty zadatku.

Dla osób które zgłoszą się do nas ze strony SJIP stale obowiązuje niższa cena-dajcie znać przy zapisie.

????900zł cena early bird (wpłata zadatku* do 31.stycznia)

????1000zł cena regularna (wpłata zadatku* od 1.lutego)

????‍♀️800zł osoba która nie uczestniczy w zajęciach

*rezerwacją miejsca na warsztatach jest wpłata bezzwrotnego zadatku: 500zł.

Pozostała kwota jest płatna gotówką na miejscu.

⚡️W przypadku rezygnacji zwracamy zadatek jeśli osoba rezygnująca znajdzie kogoś na swoje miejsce. W przeciwnym przypadku zadatek przepada.

????Zapisy, informacje:

Basia Józefowicz-Czyżyk: barbarajozefowicz@gmail.com / Messenger https://www.facebook.com/NamaskarBJC / Insta: https://www.instagram.com/basia_joga_leszno/

Nina Żamejć: joga.znina@gmail.com / Messenger https://www.facebook.com/joga.ninazamejc / Insta: https://www.instagram.com/joga_ninazamejc/

????Prosimy o zabranie ze sobą maty do jogi. Jeśli posiadasz pozostały sprzęt jogowy (paski, kostki, koce, bolster), weź go ze sobą.

????‍♀️JOGA

????‍♀️????‍♀️Prowadzące: Basia Józefowicz-Czyżyk, Nina Żamejć

Prowadzimy zajęcia jogi metodą IYENGARA®. Będziecie mieć okazję uczestniczyć w zajęciach każdej z nas, więc poznacie 2 podejścia do tej samej metody, 2 style nauczycielskie. Obie stale jesteśmy na sali, pracujemy w systemie w którym jedna z nas prowadzi zajęcia a druga jej asystuje. Możecie być pewni, że jesteśmy po to, żeby was obserwować, korygować, pomagać dostosować wariant do indywidualnych potrzeb i spojrzeć na waszą praktykę z zewnątrz żeby pomóc ją rozwinąć. Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo wykonywania asan i dostosowanie praktyki do każdego.

W trakcie wyjazdu jesteśmy dla was, więc jeśli macie jakieś pytania, potrzebujecie porady dotyczące własnej praktyki na pewno znajdziemy na to czas :)

????????English Speakers are welcome.

⏰️Ramowy program: opublikujemy bliżej terminu wyjazdu.

????Kraina Szeptów: W miejscu gdzie czas płynie leniwie, rozciągając każdą chwilę przyjemności w nieskończoność, gdzie marzenia plączą się z rzeczywistością, a życie zdaje się być bajką. Jest na styku Gór Złotych i Bialskich niewielka kraina, gdzie każda pora roku rozbrzmiewa szeptem. Szepczą tu dźwięki, barwy, zapachy i kształty. https://krainaszeptow.pl/

????W trakcie pobytu Kraina Szeptów pozostaje do naszej wyłącznej dyspozycji. Oznacza to, że poza naszą grupą nie będzie tam innych gości.

????Zakwaterowanie w pokojach 2-3-4 osobowych z prywatnymi łazienkami lub pokojach typu studio.

*nie ma możliwości zabrania ze sobą zwierzaka

????OKOLICA

W najbliższym sąsiedztwie "Krainy Szeptów" znajdziemy

- wyciąg narciarski ( 50m ) i trasy narciarstwa biegowego

- stadninę koni ( 50m )

- szlaki rowerowe

- Przełęcz Gierałtowską ( szlak czerwony )

- barokowy kościół Św. Jana Chrzciciela z 1619 roku.

????‍♀️????‍♀️PROWADZĄCE:

Znamy się z kursu jogi, nasza znajomość z maty przeniosła się poza nią, jak to w życiu bywa. Lubimy razem praktykować i prowadzić zajęcia w duecie. Podczas wyjazdu poprowadzimy zajęcia wspólnie, co oznacza że stale jesteśmy obecne na sali i dogląda Was czworo nauczycielskich oczu ????Każda z nas ucząc, stara się żeby uczestnicy zajęć byli w pełni zaopiekowani, podczas tego wyjazdu będzie tak ze zdwojoną siłą ????

????‍♀️BASIA - jestem Nauczycielem jogi w trakcie przygotowania mentorskiego praktykuję jogę od 2004 roku. Jestem członkiem Stowarzyszenia Jogi Iyengara ® w Polsce. Regularnie staram się brać udział w warsztatach innych nauczycieli tej metody. Ukończyłam podyplomowe studia AWF "Psychosomatyczne praktyki jogi". Na co dzień mieszkam i uczę w Lesznie w swoim studio jogi "Namaskar studio jogi i medytacji". Prowadzę lekcje dla dzieci i dorosłych w okolicznych miejscowościach Rawicz, Krzemieniewo, Gołanice. Poza jogą jestem mamą, żoną, kocham sport,nie wyobrażam sobie dnia bez spaceru, lubię dobrą książkę i podróże.

????‍♀️NINA - Jestem certyfikowaną nauczycielką Jogi IYENGARA(R) Level 1, posiadam Certyfikat Marki, należę do Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Praktykuję jogę od 2007 roku, stale uczestniczę w warsztatach i szkoleniach w metodzie Iyengara. W jodze znajduję samo dobro i tym właśnie chcę się podzielić. Pochodzę z Warmii, mieszkam i pracuję zawodowo we Wrocławiu, gdzie po dniu spędzonym przy biurku borykam się z bardzo powszechnymi dolegliwościami ze strony układu ruchu i doskonale je rozumiem ;) Jogi uczę we tutejszych szkołach: Centrum Jogi Iyengara Namaste, Zacisze Jogi.