Aktualności

Nowe osoby we władzach SJIP
18 czerwca 2023
Nowe osoby we władzach SJIP Nowe osoby we władzach SJIP Nowe osoby we władzach SJIP Nowe osoby we władzach SJIP

Agnieszka Wojtkowiak jest nowym prezesem zarządu SJIP. Na co dzień prowadzi szkołę jogi Sananda w Poznaniu, a teraz poprowadzi też nasze społecznościowe działania. Zwyczajne Walne Zebranie Członków SJIP odbyło się 2 czerwca w Krakowie podczas tegorocznej Konwencji Jogi Iyengara. Członkowie SJIP zatwierdzili sprawozdanie zarządu z działalności w 2022 roku. Nową przewodniczącą Komisji Etyki została Beata Gęsikowska.

Tegoroczne Zwyczajne Walne Zebranie Członków SJIP powróciło do tradycji spotkań na żywo. Było elementem Konwencji Jogi Iyengara prowadzonej przez Udaya Bhosale. Uczestnicy zebrania zapoznali się ze sprawozdaniami zarządu, Komitetu Technicznego, Komisji Etyki i Komisji Rewizyjnej. Wszystkie zostały zatwierdzone jednomyślnie. Walne zebranie udzieliło również absolutorium wszystkim członkiniom zarządu. Więcej o działalności SJIP w 2022 roku można przeczytać tutaj; SJIP podsumowuje 2022 rok - SJIP (joga.org.pl)

Zakończyła się czteroletnia kadencja Moniki Salitry jako prezesa zarządu SJIP. Ponieważ nie mogła ona uczestniczyć w ZWZC, w jej imieniu za współpracę, wsparcie i liczne inspiracje podziękowała Marlena Magiera, prywatnie mama Moniki.

Nowym prezesem zarządu została Agnieszka Wojtkowiak, która mówi o sobie:

- W nastoletnich czasach odkrywania wschodnich filozofii, zaglądania w nurty psychologii i adaptowania w życiu idei wegetariańskich pojawiło się czarne wydanie Światła jogi, które od razu trafiło do mojej biblioteczki. Stopniowo pozycje jogi zaczęły wpisywać się w moją codzienność. Czytałam opisy, ustawiałam się w asanach dziwiąc się ocenie stopnia trudności, mimo, że wcześniej trenowałam szermierkę i dotknęłam gimnastyki. Na pierwsze zajęcia poszłam wiele lat później. Nieregularne domowe ćwiczenie zamieniło się w regularną praktykę własną, udział w warsztatach i kursach nauczycielskich, kilku u Konrada Kocota i jednym u Nataszy Moszkowicz i Ewy Wardzały. Zaowocowało to w 2018 r. uzyskaniem stopnia Intermediate Junior III (dziś level 3).

Zajęcia jogi prowadzę od 2010 r. W 2019 założyłam w Poznaniu swoje miejsce: Studio Sananda Szkoła Yogi, w którym uczę, organizuję warsztaty i masuję Lomi Lomi Nui. Lubię być nauczycielem i uczniem. Lubię angażować w nowe doświadczenia, które pozwalają obserwować siebie w różnych okolicznościach. Kocham przebywanie w naturze, drzewa, las, ziemię, śpiew ptaków, szum wody, bose stopy, konie i mojego psa. Uwielbiam zanurzyć się w praktyce jogi i qigong, w tańcu, masażu, w dźwiękach gongów, mis i w siedzącej medytacji. Cenię szczere bliskie relacje i odważne podążanie za głosem serca.

Mój osobisty proces dotyczy teraz scalania swoich potencjałów i wychodzenia z nimi do świata. Ścieżką jest działanie w Stowarzyszeniu. Współdziałanie, w rozumieniu, że jesteśmy całością. Kontynuowanie i poszerzanie dotychczasowych działań SJIP w zakresie rozwoju i kształtowania kompetencji obecnych i przyszłych nauczycieli (warsztaty z zaawansowanymi nauczycielami, konwencje, specjalistyczne/tematyczne szkolenia z anatomii, filozofii, szkolenia mentorskie, certyfikacja). Tworzenie wydarzeń i projektów, spotkań na żywo i online (wszelkie pomysły mile widziane), byśmy, jako kolektyw, jako kompetentni i dojrzali nauczyciele jogi, świadomi różnorodności swoich postaw, umiejętności i doświadczeń łączyli się i wspierali we wspólnym celu, jakim jest rozwój każdego z nas i niesienie wartości jogi innym.

Na kolejną kadencję wybrana została Małgorzata Skórska, która w zarządzie nadal będzie się zajmować promocją i komunikacją.

Podczas ZWZC nastąpiły zmiany w składzie Komisji Etyki. Jej przewodniczącą została Beata Gęsikowska, a do komisji dołączyły Anna Gambin i Alicja Ziemkiewicz

Konwencja była również okazją do wymiany poglądów i dyskusji na szczególnie ważne dla naszej społeczności tematy. Członkowie Komitetu Technicznego poprowadzili panel dyskusyjny Jak budować dojrzałość i odpowiedzialność w relacji nauczyciel/ka prowadzący/a i nauczyciel/ka w trakcie szkolenia? Temat przyciągnął kilkudziesięciu uczestników, a dyskusja okazała się wyjątkowo żywa i wtórcza.

Protokół ze Zwyczajnego Walnego Zebrania SJIP