Aktualności

Pismo zarządu do członków SJIP
09 kwietnia 2020
Pismo zarządu do członków SJIP

Kochani,

mija kolejny tydzień epidemii, która uczy nas pokory i weryfikuje nasze przyzwyczajenia. Lękamy się o zdrowie naszych najbliższych oraz szukamy możliwości zarobkowania. To trudny czas wyzwań i niepokoju, ale też pogłębionej autorefleksji oraz spowolnienia tempa życia.

Nasza jogiczna wspólnota z dnia na dzień musiała stanąć wobec faktu zamknięcia szkół i konieczności odwołania wszelkich bezpośrednich zajęć. Wierzymy jednak głęboko, że wewnętrzny spokój i harmonia pomogą nam wszystkim w przetrwaniu epidemii i znalezieniu sposobu na zarabianie. Bądźmy w tym trudnym czasie razem, wspierajmy się, dzielmy się wiedzą i doświadczeniami.

Z radością obserwujemy jak każdego dnia przybywa w sieci zajęć jogi prowadzonych on-line. Jesteśmy w trakcie przygotowywania krótkiego poradnika dla tych z Was, którzy jeszcze potrzebują pomocy, nie potrafią poradzić sobie z technologią, nie wiedzą jaką platformę wybrać itp. Jeżeli chcecie się podzielić jakimiś doświadczeniami w tym zakresie, napiszcie na adres biuro@joga.org.pl.

Pamiętajcie też, że współpraca może dać niebywałą synergię. Może masz własne studio ze sprzętem gotowym do transmisji on-line, ale wykorzystujesz je tylko przez krótką część dnia? Zaproś innych nauczycieli, żeby skorzystali z Twoich zasobów. Podzielcie się przychodami z tych zajęć, nie obawiajcie się o konkurencję. Na pewno każdy z Was znajdzie grupę osób chętnych do uczestnictwa w takich zajęciach. Okazuje się, że w tych trudnych czasach joga dla wielu ludzi jest ważna i pomocna. W celu ułatwienia Wam kontaktu z innymi nauczycielami z okolicy powstaną grupy na Facebooku o nazwie SJIP (nazwa miasta), będziecie mogli tam wstawiać informacje o chęci prowadzenia zajęć on-line lub o możliwości udostępnienia swojego studia do prowadzenia zajęć. W przyszłym tygodniu zostaną wysłane do każdego członka SJIP zaproszenia do tych grup, zależnie od miasta podanego w danych w panelu użytkownika na stronie joga.org.pl, sprawdźcie czy te dane są aktualne. Jeśli pod koniec tygodnia nie otrzymacie zaproszenia, znajdźcie grupę przez wyszukiwarkę.

Praktyka jogi przeniosła się do Internetu. Napiszcie do nas jeżeli prowadzicie zajęcia on-line, prześlijcie link do miejsca, gdzie znaleźć informacje na ten temat. Chcielibyśmy opublikować listę prowadzonych obecnie zajęć jogi Iyengara na stronie internetowej SJIP. Prosimy o przesyłanie informacji do 17 kwietnia, abyśmy mogli opublikować listę pod koniec następnego tygodnia.

Istotne jest również to, aby obecnie zadbać o praktyczną sferę działalności gospodarczej, którą wielu z nas prowadzi. W mailach wysłanych do Was dołączyliśmy poradnik przygotowany przez Pracodawców RP, który w przystępny sposób opisuje co umożliwia rządowa tarcza antykryzysowa i materiał z ZUS. Jeśli macie zarejestrowaną działalność gospodarczą, możecie w ZUS złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku płacenia składek przez trzy miesiące.

Jeżeli macie jakieś ważne pytania, wątpliwości, na które mógłby odpowiedzieć prawnik, napiszcie je na adres monika.salitra@joga.org. Poprosimy prawnika SJIP o pomoc w udzieleniu na nie odpowiedzi.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy, aby nadzieja i wewnętrzna moc towarzyszyła Wam i Waszym rodzinom.

Zarząd SJIP