Aktualności

Warsztat z Zubinem Zarthoshtimaneshem
24 czerwca 2020

Joga jest jak ocean powiedział w jednym z wywiadów Zubin Zarthoshtimanesh, doświadczony i popularny na całym świecie nauczyciel jogi Iyengara. W pierwszy weekend lipca, pierwszy raz w Polsce będziemy mieli okazję do spotkania z nim podczas warsztatu on-line. To wyjątkowe wydarzenie, bo dotąd nie gościliśmy Zubina Zarthoshtimanesh w naszym kraju. Warsztat odbywa się pod patronatem SJIP. Będzie tłumaczony na jezyk polski.

Międzynarodowy Dzień Jogi
18 czerwca 2020

W niedzielę 21 czerwca spotkamy się w wielu miejscach, aby wspólnie praktykować jogę. Okazją do tego jest Międzynarodowy Dzień Jogi, który po raz szósty obchodzimy na całym świecie. Za proklamowaniem tego święta przez Organizację Narodów Zjednoczonych głosowało 177 krajów ze 193 państw członkowskich. Warto więc dołączyć do tej ogólnoświatowej celebracji jogi. Możecie zrobić to w Warszawie na polach Mokotowskich, na stadionie Korona w Krakowie czy w siedmiu parkach Wrocławia.

Joga pomaga przy migrenie
14 czerwca 2020

Dla osób praktykujących regularnie jogę, jej wpływ na samopoczucie, zmniejszenie stresu, ograniczanie wcześniej odczuwanych dolegliwości stanowi doświadczalny fakt. Współczesna nauka nie zawsze jednak nadąża za tymi doświadczeniami. Osoby cierpiące na migreny są zwykle skazane na okresowe przerwy w normalnym funkcjonowaniu i stosowanie coraz silniejszych leków przeciwbólowych. Tymczasem w majowym wydaniu renomowanego, naukowego pisma Neurology opublikowane zostały wyniki badań potwierdzające skuteczność jogi w zwalczaniu migrenowych bólów głowy. Jeden z członków zespołu badawczego, profesor kardiologii Gautam Sharma twierdzi, że joga zmniejsza aktywność współczulnego układu nerwowego, który kontroluje mimowolną reakcję organizmu na stresujące sytuacje.