Aktualności

Polska Konwencja Jogi Iyengara 2022
10 maja 2022
Polska Konwencja Jogi Iyengara 2022

Coroczna konwencja to prawdziwe święto dla jogicznej społeczności. Dzięki kontaktowi z najbardziej doświadczonymi nauczycielami jogi na świecie, uaktualniamy nasze doświadczenie i wiedzę, z nowej perspektywy przyglądamy się metodzie B.K.S. Iyengara, pogłębiamy odczucie jogicznej wspólnoty. Niestety od trzech lat konwnecje odbywają się formule wirtualnej, co utrudnia bezpośrednie kontakty, tak ważne dla większości z nas. Również w tym roku z powodu niepewnej sytuacji zdrowotnej i geopolitycznej pozostaliśmy przy wersji on-line. Linki do poszczególnych wydarzeń otrzymacie e-mailem.

Warsztat z Rayą

Polską Konwencję Jogi Iyengara 2022 poprowadzi Raya Uma Datta. Większości z nas nie trzeba go przedstawiać. Doskonale znają go bywalcy Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, inni mieli możliwość kontaktu z nim podczas Konwencji 2020. Raya jest jednym z najbardziej doświadczonych, pełnych energii i pasji nauczycieli w Instytucie. Swój staż w RIMYI rozpoczął w wieku 10 lat. Uczył się bezpośrednio pod okiem samego Gurujiego, któremu towarzyszył w wielu podróżach zagranicznych (Rosja, Australia, Południowa Afryka). Od 2002 roku prowadzi lekcje w klasach ogólnych i terapeutycznych. Realizuje też konwencje i warsztaty na całym świecie. Z wykształcenia jest filozofem, co wpływa na jego głęboko refleksyjne podejście zarówno do praktyki, jak i wszelkich aspektów życia.

Poruszony sytuacją w Europie po wybuchu wojny z Ukrainą Raya nagrał film, w którym odnosi się do zagrożenia, lęku i niesienia pomocy w kontekście praktyki jogi. Mówi o mocy jogi w utrzymywaniu nas tu i teraz, zaopiekowaniu się sobą w niesieniu pomocy innym:

(765) WSPARCIE W TU I TERAZ, Raya Uma Datta część 1. - YouTube

(765) WSPARCIE TU I TERAZ, Raya Uma Datta część 2. - YouTube

Plan warsztatu:

28 maja

9.30 - 12.00 praktyka

29 maja

9.30 - 12.00 praktyka

12.00 - 13.00 sesja pytań i odpowiedzi

30 maja

9.30 - 12.00 praktyka

Warsztat będzie tłumaczony przez Nataszę Moszkowicz. Nagrania z warsztatu będą przesłane wszystkim uczestnikom i dostępne przez 14 dni od ich otrzymania.

Rejestracja i wniesienie opłaty za udział w Konwnecji 2022 są możliwe do 27 maja.

Pomoc Ukrainie

Biorąc udział w Polskiej Konwencji Jogi Iyengara 2022 pomagasz Ukrainie. Połowę dochodu SJIP przekaże na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej SOS Ukraina.

Zapraszamy również ukraińskich uchodźców i osoby z Ukrainy praktykujące jogę. Po zgłoszeniu się na adres biuro@joga.org.pl , możliwy jest bezpłatny udział w Konwencji.

Zwyczajne Walne Zebranie Członków SJIP

Tradycyjnie Konwnecji towarzyszy Zwyczajne Walne Zebranie Członków SJIP. Tegoroczne, podsumowujące 2021 rok, odbędzie się 28 maja o godzinie 13.00 za pośrednictwem platformy Zoom. Jego porządek można przeczytać tutaj Link z zaproszeniem na Walne będzie przesłany w piatek 27 maja na adresy członków SJIP odnotowane w panelu użytkownika na stronie joga.org.pl.

Dyskusja o systemie certyfikacyjnym

Podczas Konwencji chcemy też porozmawiać o nowym systemie szkoleniowo-edukacyjnym w metodzie Iyengara. Panel dyskusyjny o kryteriach certyfikacyjnych na poziom 1 odbędzie się w sobotę 28 maja o godzinie 16.00. Wezmą w nim udział członkowie Komitetu Technicznego i komisji certyfikacyjnych. Kierunek dyskusji będzie w dużej mierze zależał od Waszych pytań. Będzie można omówić wątpliwości dotyczące zakresu wiedzy wymaganej podczas certyfikacji na poziom 1, dlatego SJIP szczególnie zaprasza osoby w trakcie treningu nauczycielksiego i mentorów.