Aktualności

Polski Intensive Puna 2024
02 października 2023
Polski Intensive Puna 2024

Lista uczestników Intensive Puna 2024 jest już wypełniona. Kilka osób czeka na liście rezerwowej.

To już druga edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Pierwszy intensive miał miejsce w marcu 2020 roku. Instytut Iyengara w Punie w Indiach (Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute) powstał po to, aby nauczyciele z całego świata mogli pogłębiać swoja praktykę i zrozumienie jogi. Bardzo cieszymy się, że kolejna grupa polskich nauczycieli stanie na matach w legendarnym instytucie, pod okiem tamtejszych nauczycieli. Głęboką wdzięczność wyrażamy Nataszy Moszkowicz i Ewie Wardzale, których determinacja i działania spowodowały, że drugi Intensive może się wydarzyć.

Jakie wymogi muszą spełniać uczestnicy Polski Intensive Puna 2024? Na listę uczestników mogą zapisać się osoby, które:

  • są certyfikowanymi nauczycielami/nauczycielkami jogi Iyengara lub są w trakcie treningu nauczycielskiego (w tym drugim przypadku konieczne jest potwierdzenie tego statusu w panelu użytkownik na stronie joga.org.pl),
  • są członkami/członkiniami SJIP oraz mają opłacone składki członkowskie,
  • znają język angielski w stopniu komunikatywnym.

Tematem przewodnim jest uczenie początkujących. W trakcie pobytu w Punie będziemy mieć możliwość praktykowania pod okiem m.in. Abhijaty i Prashanta Iyengarów oraz Rayi Uma Datta, udziału w praktyce własnej i obserwowania prowadzonych tam lekcji. Możemy liczyć na dedykowaną nam sesję pytań i odpowiedzi. Dostaniemy dostęp do biblioteki.

Intensive rozpocznie się w Instytucie 4 marca o godzinie 9.30. Zakończy się 16 marca przed południem. Nie będzie tłumaczony na język polski, stąd wymóg znajomości angielskiego.

Koszt udziału wynosi 400 dolarów (przepraszamy za błędnie podana kwotę w czerwcowym mailu zapowiadającym to wydarzenie). SJIP nie przyjmuje wpłat na Intensive. Instytut w styczniu uruchomi specjalną bramkę płatniczą na wpłacenie zaliczki w wysokości 100 dolarów. Pozostała kwota opłacana jest na miejscu w Instytucie. Ta opłata dotyczy wyłącznie udziału w zajęciach w RIMYI. Nie obejmuje kosztów dotarcia na miejsce, noclegów i wyżywienia, które każdy uczestnik organizuje we własnym zakresie.

Dla osób, które potrzebują informacji na temat pobytu w Instytucie, organizacji noclegów czy innych spraw logistycznych, zamieszczamy przewodnik przygotowany przez Julię Butrym-Południewską. Zebrane tam informacje są rezultatem jej sześciu pobytów w Punie (w lutym 2011, listopadzie 2014, grudniu 2016 roku, listopadzie 2018, marcu 2020 oraz październiku 2023).

Przewodnik po RIMYI 2023