Aktualności

Ruszamy z zapisami na szkolenie z filozofii jogi
01 września 2022
Ruszamy z zapisami na szkolenie z filozofii jogi

Rusza II edycja Szkoleń Kompetencyjnych SJIP. Na początek do udziału zapraszamy nauczycieli jogi i wszystkich praktykujących, którzy chcą poszerzyć wiedzę z zakresu filozofii jogi.

Podczas dwóch spotkań warsztatowych przyjrzymy się, co o jodze i jej praktyce mówią klasyczne teksty sanskryckie: Patańdźalajogaśastra (Jogasutry wraz z komentarzem - Jogabhaszją) oraz Bhagawadgita (fragment eposu Mahabharata).

- Chociaż współczesne szkoły jogi powołują się na autorytet klasycznych tekstów sanskryckich poświęconych jodze, w rzeczywistości rozumienie tych tekstów jest swobodną i daleko posuniętą interpretacją - mówi dr Matylda Ciołkosz.

Warsztaty będą połączone z lekturą wybranych fragmentów tekstów: Patańdźalajogaśastry w przekł. Leona Cyborana oraz Bhagawadgity w przekł. Joanny Sachse. Fragmenty tekstów zostaną udostępnione po 12 września w przypadku pierwszego spotkania i po 19 września w przypadku drugiego spotkania. Link do materiałów zostanie przesłany do osób juz zarejestrowanych. Ci którzy będą się rejestrować po podanych terminach, będą mogli pobrać materiały bezpośrednio przy rejestracji

Szczegółowe informacje:

23 września - Praktyka Jogi w Patańdźalajogaśastrze

30 września - Joga w Bhagawadgicie

Oba spotkania odbędą się o godz. 19.30 na platformie Zoom.

Czas sesji: 1,5h - 2h

Prowadząca: dr Matylda Ciołkosz

Dr Matylda Ciołkosz jest adiunktką w Instytucie Religioznawstwa Uniwersytetu Jagielońskiego. Jogę praktykuje od 15 lat, ma na koncie wieloletnie doświadczenie instruktorskie. Obecnie kończy pracę nad monografią Thinking in Asana: Movement and Philosophy in Viniyoga, Iyengar Yoga, and Ashtanga Yoga. W wolnych chwilach zajmuje się muzyką i wspinaczką sportową.

Cena: dla członków SJIP - 30 zł, dla pozostałych osób - 60 zł.

Aby uzyskać zniżkę, należy zalogować się na swoje konto w panelu użytkownika.Należy rejestrować się na każde spotkanie osobno.

Uczestnicy otrzymają dostęp do nagrania na 14 dni.

Aby się zarejestrować i opłacić udział należy wybrać odpowiedni warsztat w rejestracji:

Rejestracja - SJIP (joga.org.pl)