Aktualności

Terapeutyczny aspekt jogi Iyengara
06 listopada 2022
Terapeutyczny aspekt jogi Iyengara

Festiwal Jogi Iyengara znalazł już stałe miejsce w terminarzu wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce. Jest dla naszej społeczności sposobem na celebrację urodzin Gurujego, dlatego również tegoroczną edycję zakończymy dokładnie 14 grudnia.

W tym roku wybraliśmy jako motyw przewodni terapię jogą. Coraz więcej badań naukowych wskazuje na korzyści wpłynące z praktyki jogi Iyengara przez osoby w stanach depresyjnych czy cierpiących z powodu migrenowych bólów głowy. Joga jest wykorzystywana w terapii bólów dolnych pleców i problemów z barkami oraz szyją. Każda z ośmiu lekcji będzie poświęcona innemu tematowi, dzięki czemu uczestnicy Festiwalu bedą mogli zapoznać się z tematyką terapii w jodze w sposób kompleksowy.

PROGRAM

środa 7 grudnia, godz. 18.30 - 20.00 Paulina Stróż - Praktyka w dolegliwościach bólowych szyi i barków

czwartek 8 grudnia, godz. 18.00 - 19.30 Karolina Spychalska - Praktyka dla osób z napięciowymi bólami głowy

piątek 9 grudnia, godz. 18.00 - 19.30 Marek Bednarski - Praktyka w dolegliwościach bólowych kolan

sobota 10 grudnia, godz. 9.00 - 10.30 Roman Grzeszykowski - Praktyka w dolegliwościach bólowych dolnych pleców

niedziela 11 grudnia, godz. 9.00 - 10.30 Monika Salitra - Praktyka regulująca pracę układu pokarmowego

poniedziałek 12 grudnia, godz. 9.00 - 10.30 Dorota Kobos - Praktyka regulująca pracę tarczycy

wtorek 13 grudnia, godz. 18.00 - 19.30 Konrad Kocot - Praktyka dla redukcji stresu i stanów niepokoju

środa 14 grudnia, godz. 18.00 - 19.30 Natasza Moszkowicz Praktyka w stanach depresyjnych

Wszystkie lekcje odbędą się on-line za pośrednictwem platformy Zoom.

Uczestnicy otrzymają nagranie każdej lekcji z możliwością ich odtwarzania przez 14 dni od chwili ich udostępnienia.

Koszt uczestnictwa w Festiwalu wynosi 90 złotych. Nie można wykupić udziału w poszczególnych lekcjach.

Rejstracja i opłacenie uczystnictwa odbywa się poprzez tę stronę internetową Rejestracja - SJIP (joga.org.pl) Należy wybrać odpowiednie wydarzenie i kontynuować rejestrację.

PROJEKT BELLUR

Festiwal Jogi Iyengara ma swój finał 14 grudnia w dniu urodzin B.K.S. Iyengara. Wieloletnią tradycją w szkołach jogi na całym świecie jest w tym czasie zbieranie funduszy na rzezc fundacji Bellur Project.

Wolą Gurujego było ułatwienie dostępu do edukacji, opieki zdrowotnej, działalności kulturalnej i wsparcie społeczne dla ubogich mieszkańców jego rodzinnych stron - wioski Bellur i okolicznych wsi w Karnatace na południu Indii. Fundacja Bellur Project została uruchomiona w 2003 roku i od tego tego czasu wspiera ją nie tylko rodzina Iyengarów, ale społeczność praktykujacych jogę na całym świecie. W Bellur powstały szkoły, bezpłatny szpital i międzynarodowe centrum jogi.

Festiwal Jogi Iyengara jest naszym wkładem w Bellur Project. Wszyscy nauczyciele prowadzą swoje lekcje nieodpłatnie. 70 proc. dochodu z wydarzenie będzie przekazane na rzecz fundacji Bellur Project. Pozostałe 30 proc. zostana przeznaczone na projekty realizowane przez SJIP.

Dzięki Waszemu udziałowi w Festiwalu Jogi Iyengara 2021 przekazaliśmy fundacji Bellur Project 22 000 złotych.

Projekt Bellur można też wspierac na inne sposoby np. organizując specjalne lekcje czy spotkania w szkołach jogi. O każdym takim wydarzeniu poinformujemy członków SJIP. Można również dokonywać wpłat na konto Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce nr 18 1140 2004 0000 3302 7657 0366 z dopiskiem darowizna na projekt Bellur.