Aktualności

Wytyczne dotyczące certyfikacji i oceny
01 lipca 2020
Wytyczne dotyczące certyfikacji i oceny

Pandemia koronawirusa zamknęła granice, wstrzymała działalność wielu branży, w tym uniemożliwiła stacjonarne funkcjonowanie szkół jogi na całym świecie. Opóźniła również wdrażanie głębokiej zmiany obejmującej cały system edukacyjny jogi Iyengara. Nowe zasady certyfikacji i egzaminowania miały obowiązywać od czerwca br. W sytuacji zagrożenia zdrowia i ekonomicznej stabilności pojawiły się jednak inne priorytety.

Pod koniec czerwca temat długo już dyskutowanej i głęboko przemyślanej przez nauczycieli z RIMYI zmiany, wraca. Abhijata Iyengar przesłała do wszystkich stowarzyszeń jogi Iyengara na świecie ostateczną wersję wytycznych dotyczących certyfikacji i oceny. Materiał zawiera nowe uporządkowanie stopni nauczycielskich od level I do level V. Przedstawia wymogi dla nauczycieli prowadzących szkolenie dla osób w trakcie treningu nauczycielskiego. Szczególnie wiele miejsca poświęca egzaminom, których kształt został szczegółowo zaplanowany i opisany.

Abhijata napisała: "… zmiany te - dotyczące komunikacji, uczynienia procesu oceny bardziej otwartym i wrażliwym - będą nie tylko ważne, ale absolutnie niezbędne w nadchodzącym czasie. Wasze wsparcie i entuzjazm są kluczowe, gdy przechodzimy do etapu wdrażania tego procesu."

Tu (link) możesz zapoznać się z pełnym tekstem wytycznych w wersji oryginalnej. Dokument został też wysłany do tłumaczenia na język polski. Tłumaczenie będzie zamieszczone w całości na stronie internetowej SJIP.