Aktualności

Festiwal Jogi Iyengara
11 listopada 2020

Zapraszamy do udziału w niezwykłym wydarzeniu - 14 lekcji z jednymi z najlepszych nauczycieli jogi Iyengara w Polsce, lekcji o różnych tematach, stopniu zaawansowania, również tych całkiem podstawowych. W sumie ponad 20 godzin praktyki dostępnej w formule online. Festiwal Jogi Iyengara będzie trwał siedem dni od 8 do 14 grudnia. W tym roku w ten sposób włączymy się w ogólnoświatowy Projekt Bellur, podczas którego szkoły jogi i praktykujący w wielu krajach zbierają fundusze na wsparcie społeczności rodzinnej wioski B.K.S. Iyengara. Podczas festiwalu wszyscy nauczyciele poprowadzą zajęcia nieodpłatnie, a dochód z całego przedsięwzięcia zostanie przekazany fundacji Bellur Project.

Notatka ze spotkań Komitetu Technicznego 30 października i 8 listopada
09 listopada 2020

Wyznaczone zostały terminy dwóch próbnych egzaminów, kótre mają się odbyć 15-17 i 17-19 lutego 2021 roku.

Z powodu sytuacji epidemicznej nie odbędzie się planowany na 11-13 listopada warsztat dla egzaminujących. Komitet Techniczny przenosi dyskusje i spotkania do sieci. 11 listopada przeprowadzona zostanie dyskusja online dla zaproszonych egzaminatorów, majaca na celu omówienie nowej formuły egzaminacyjnej. Kolejne spotkania online zaplanowane są na 18 listopada i 16 grudnia o godzinie 15.00.

Pierwsze spotkanie nowego KT
24 września 2020

Komitet Techniczny spotkał się po raz pierwszy w składzie: Tomasz Pyrzewicz, Joanna Jedynak, Natasza Moszkowicz i Andrzej Kozłowski. Tematem spotkania było przywrócenie funkcjonowania systemu egzaminacyjno-certyfikacyjnego w opraciu o wytyczne Instytutu w Punie. Rozstrzygnieta została ważna wątpliwość - wszystkie rekomendacje wydane w okresie przejściowym przez nauczycieli szkolących będą respektowane przez komisje egzaminacyjne. Na egzamin w nowej formule trzeba jeszcze trochę poczekać. W pierwszej kolejności odbędzie się szkolenie dla egzaminatorów zaplanowane na 11-13 listopada br. Wszelkie pytania można kierowac na adres komitet.techniczny@joga.org.pl

KT chce, aby egzaminy odbywały się w formie wyjazdowej, zawsze w jednym miejscu, zapewniając wszystkim kandydatom te same warunki doświadczenia, w miejscu w otoczeniu przyrody, z przestrzenią na odpoczynek. Wszystko to z myślą, by egzaminy w nowej formule pozwalały na budowanie uważnych i rzeczywistych relacji między nami i przyczyniało się do tworzenia wspólnoty.