Aktualności

Pełni wdzięczności pamiętamy i pomagamy
14 grudnia 2019
Pełni wdzięczności pamiętamy i pomagamy

W dziesiątkach szkół jogi w całej Polsce uczniowie i nauczyciele spotykają się w okolicach 14 grudnia na specjalnych, charytatywnych sesjach jogi i wykładach. W ten sposób upamiętniamy dzień urodzin B.K.S. Iyengara, który przyszedł na świat 14 grudnia 1918 roku. Przez całe swoje dorosłe życie rozwijał i doskonalił system praktyki i nauczania jogi. Był w tym niestrudzony i pełen entuzjazmu. Z jego pełnej witalności praktyki, głębi wiedzy i rzeczowości korzystają dziś praktykujący na całym świecie. Wywarł trwały ślad na naukowe i terapetyczne rozumienie jogi, a jego książki nadal inspirują ludzi do rozwoju wewnętrznego.

Wielu z nas, każdego dnia stając na macie odczuwa wdzięczność dla Gurujego, dlatego taką popularnościa cieszą się grudniowe sesje w ramach projektu Bellur. W tym roku dostalismy wiele informacji o organizowanych spotkaniach.

- Wszystkim nauczycielom i uczestnikom serdecznie dziękujemy za wsparcie. Z wielką radością widzę, jak wiele szkół zgłosiło w tym roku zaangażowanie w projekt Bellur, jak dużą i aktywną społęcznością jesteśmy. Liczy się każda złotówka, a wszystkie uzbierane kwoty przekażemy do Indii, aby mogły z nich korzystac dzieci z Bellur - mówi Monika Salitra, prezes Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Aby wpłacić pieniądze na projekt Bellur, nie musisz wziąć udziału w sesji jogi. Możesz przelać dowolną kwotę na konto SJIP 
nr 18 1140 2004 0000 3302 7657 0366 z dopiskiem Projekt Bellur.