Aktualności

Warsztat z Zubinem Zarthoshtimaneshem
24 czerwca 2020
Warsztat z Zubinem Zarthoshtimaneshem

Zubin Zarthoshtimanesh na swoje warsztaty na całym świecie przyciąga setki praktykujących, którzy chcą poczuć jego pasję, dotknąć głebokiego doświadczenia. Sam rozpoczął swoją jogiczną drogę niemal z przypadku. To jego ojciec, cierpiący na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, poznał B.K.S. Iyengara w 1975 roku i uznał go za prawdziwego uzdrowiciela i swoją ostatnią deskę ratunku. To ważne spotkanie dla całej rodziny, wprowadziło młodego Zubina na ścieżkę jogi. Podróżował z Gurujim na konwencje jogi Iyengara w Michigan (USA), Londynie (Wielka Brytania) i Paryżu (Francja). Joga stała się jego powołaniem i poświęcił się jej nauczaniu w maksymalnym wymiarze. Z pełnym oddaniem pomaga w szerzeniu etosu jogi i wiedzy o filozofii oraz zdrowotnym aspekcie jogi.

Zubin wykładał oraz uczył jogi w Rishikesh, Chinach, Japonii, Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Belgii i Niemczech. Pisał także artykuły o jodze w wielu gazetach na całym świecie. Założył Iyengara Yogabhyasę w Matunga, w centralnym Mumbaju, w Indiach, aby udzielać edukacji jogicznej tym, którzy chcą doświadczac jogi.

W wywiadzie dla Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Wielkiej Brytanii powiedział m.in.:

Codziennie ćwiczymy, by pogłębiać nasze doświadczenie. W tym sensie praktyka nie powinna być powtórzeniem tego, co robiłeś wczoraj. Nie jesteś jak maszyna lub robot, który uruchamia się i wyłącza codziennie w ten sam sposób. Powinieneś spróbować zobaczyć, jak eksplorujesz różne obszary. Twój punkt wyjścia dzisiaj powinien być końcem dnia wczorajszego. W ten sposób możesz się rozwijać. W ten sposób nauczono nas ćwiczyć.

Nadal nie uważam się za nauczyciela. Postrzegam siebie jako praktyka, osobę praktykującą sztukę. Dzielę się swoją wiedzą, swoim rozumieniem praktyki, więc nie stawiam się na piedestale nauczyciela. Jestem bardziej towarzyszem, towarzyszem podróży.

Na pewno warto wybrać się w tę podróż. Warsztat z Zubinem Zarthoshtimaneshem odbędzie się 4 i 5 lipca za pośrednictwem platformy Zoom. Organizuje go Namaste Centrum Jogi Iyengara. Na www.joganamaste.pl znajdziecie szczegółowe informacje o zapisach i cenach tego warsztatu.

Więcej informacji