• Warsztat pod patronatem SJIP

    Zobacz ofertę warsztów pod patronatem SJIP. Już we wrześniu Szkoła Ałły Raginis zaprasza na warsztat z Clausem Grzeschem. W przyszłym roku we Wrocławiu będą gościć Uday Bhosale i David Meloni.

    Warsztat pod patronatem SJIP
  • Konwencja Jogi Iyengara 2024

    Konwencja prowadzona przez Birjoo Mehtę odbyła się 17 - 19 maja 2024 r. w Krakowie. To było dla nas ważne wydarzenia. Obejrzyjcie zdjęcia.

    Konwencja Jogi Iyengara 2024
  • Szkolenia kompetencyjne SJIP

    Za nami wiosenna część IV edycji Szkolenia Kompetencyjnego SJIP. Monika Salitra poprowadziła warsztaty o praktyce dla seniorów, młodzieży i kobiet z problemami ginekologicznymi. Kolejna edycja jesienią.

    Szkolenia kompetencyjne SJIP

Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar

Jeden z najwybitniejszych współczesnych nauczycieli jogi. Praktykował i nauczał przez ponad 70 lat. Witalnością praktyki, głębią wiedzy i rzeczowością przekazu przekonał miliony ludzi na świecie do podjęcia praktyki jogi.

AktualnościAktualności

Decyzje Walnego Zebrania Członków SJIP
23 maja 2024

Zatwierdzenie sprawozdań organów SJIP, udzielenie absolutorium zarządowi za rok 2023 oraz wybór nowych członków zarządu - to główne decyzje jakie podjęli uczestnicy Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków SJIP, które odbyło się 17 maja br. w Krakowie. Zebranie tradycyjnie miało miejsce podczas Polskiej Konwencji Jogi Iyengara. Poprowadził ją Birjoo Mehta z Mumbaju. Jerzy Jagucki, przed laty założyciel SJIP i nauczyciel jogi z najdłuższym stażem w naszym kraju, złożył na ręce prezeski Agnieszki Wojtkowiak podziękowania dla wszystkich osób angażujacych się w działalność SJIP.

Zarząd SJIP podsumowuje 2023 rok
12 maja 2024

Promocja metody, podnoszenie kompetencji nauczycieli oraz prowadzenie procesu certyfikacyjnego to główne zadania realizowane w 2023 roku przez zarząd SJIP. Festiwal Jogi Iyengara zgromadził ponad 430 uczestników, ulotki o jodze Iyengara trafiły do blisko tysiaca odbiorców, a Joga Iyengara w każdym wieku Rity Keller, w której wydaniu znacząco uczestniczyliśmy, została wydrukowana w ponad 5 tysiącach egzemplarzy. W szkoleniach kompetencyjnych kontynuowałyśmy popularną anatomię, wzbogacając je o nowe tematy i elementy. Współtworzyłyśmy Holistyczny Kongres na Rzecz Kobiet z Endometriozą oraz zaprosiłyśmy Was na pierwszą od czterech lat stacjonarną wersję Polskiej Konwencji Jogi Iyengara. Zwyczajne Walne Zebranie Członków SJIP odbędzie się 17 maja 2024 r. o godzinie 17.00 w Krakowie przy al. 29 listopada 58 w hali sportowej Uniwersytetu Rolniczego.

Od czego zacząćOD CZEGO ZACZĄĆ?

Możesz chcieć rozpocząć praktykę jogi z wielu powodów. Bo słyszałeś, że odpręża i uspakaja. Bo mówi się, że jest dobra na kręgosłup. Może zachodzi w Twoim życiu zmiana, kryzys i potrzebujesz doświadczenia, które Cię wspomoże? Może, wobec powszechności jogi i entuzjastycznego reklamowania praktyki przez znajomych, uznałeś, że spróbujesz? Joga jest praktyką zmiany perspektywy widzenia i przeżywania, stąd skuteczne jej poznanie następuje jedynie w doświadczeniu. Chcąc wymiernego doświadczenia praktyki, wybierz poleconego nauczyciela i zajęcia w szkole jogi.

Dla nauczycieliDLA NAUCZYCIELI

Joga według metody Iyengara jest kompletnym systemem, w którym, zobowiązani certyfikatem nauczyciele, nigdy nie zaprzestają kształcenia. Certyfikacja nauczycielska pierwszego stopnia wymaga regularnej praktyki, stałego kontaktu z nauczycielem prowadzącym/mentorem, obserwacji i asyst, superwizowanego uczenia, zbobycia wiedzy z zakresu anatomii, fizjologi i motoryki ludzkiego ciała oraz filozofii jogi. Nad aktualizacją standardów i weryfikacją jakości w obszarze metody, pieczę sprawują krajowe stowarzyszenia, w tym funkcjonujące od 2002 roku Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce.

SZKOŁY JOGI

Szkoły jogi

WARSZTATY

Warsztaty

DLACZEGO JOGA?

Po co mi joga?

PRAKTYKA

Certyfikacja

CERTYFIKAT

Certyfikat

TWOJE KONTO

Twoje konto