• Szkolenia kompetencyjne SJIP

  Kurs on-line Anatomia dla nauczycieli i kandydatów na nauczycieli jogi prowadzony przez fizjoterapeutkę Monikę Salitra rozpoczyna się w październiku. Trwa rejestracja.

  Szkolenia kompetencyjne SJIP
 • Konwencja 2021

  Joga wsparciem w leczeniu depresji - to temat warsztatu on-line, który poprowadziła Patricia Walden w ramach tegorocznej Konwencji Jogi Iyengara. Przeczytaj relację.

  Konwencja 2021
 • Certyfikacja

  Pierwsze certyfikacje na poziom 1 odbyły się w terminach 14-16 czerwca i 16-18 czerwca. Następne planowane sa we wrześniu i listopadzie br. Warto zapoznać się z Przewodnikiem przygotowanym przez Instytut w Punie.

  Certyfikacja
 • Projekt Bellur

  Ponad 22 tysiące złotych zebraliśmy na rzecz fundacji Projekt Bellur. Dziękujemy za wszystkie wpłaty, dziękujemy za udział w Festiwalu Jogi Iyengara!

  Projekt Bellur

Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar

Jednen z najwybitniejszych współczesnych nauczycieli jogi. Praktykował i nauczał przez ponad 70 lat. Witalnością praktyki, głębią wiedzy i rzeczowością przekazu przekonał miliony ludzi na świecie do podjęcia praktyki jogi.

AktualnościAktualności

Anatomia jogi
08 września 2021

Otwieramy rejestrację na kolejne szkolenie SJIP: Anatomia jogi on line. Kurs jest przeznaczony dla nauczycieli jogi i wszystkich praktykujących, którzy chcą poszerzyć i usystematyzować wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii. Każde z czterech spotkań odbędzie się w formie 3-godzinnego warszatu, który poprowadzi mgr fizjoterapii Monika Salitra. Ruszamy 2 października.

Spotkanie Komitetu Technicznego
20 sierpnia 2021

Komitet Techniczny przeanalizował przebieg pierwszych certyfikacji w nowym systemie szkoleniowo-certyfikacyjnym. Na podstawie tych wniosków doprecyzowane zostały ustalenia dotyczące zasad uzyskania statusu członka komisji certyfikacyjnej, kwestii certyfikacji warunkowej oraz kształtu informacji zwrotnej przekazywanej uczestnikom. Załączamy uchwałę KT 02/2021. Od lipca br. do składu KT dołączyła Dorota Kobos, nauczyciel poziom 3.

Od czego zacząćOD CZEGO ZACZĄĆ?

Możesz chcieć rozpocząć praktykę jogi z wielu powodów. Bo słyszałeś, że odpręża i uspakaja. Bo mówi się, że jest dobra na kręgosłup. Może zachodzi w Twoim życiu zmiana, kryzys i potrzebujesz doświadczenia, które Cię wspomoże? Może, wobec powszechności jogi i entuzjastycznego reklamowania praktyki przez znajomych, uznałeś, że spróbujesz?  Joga jest praktyką zmiany perspektywy widzenia i przeżywania, stąd skuteczne jej poznanie następuje jedynie w doświadczeniu. Chcąc wymiernego doświadczenia praktyki, wybierz poleconego nauczyciela i zajęcia w szkole jogi.

Dla nauczycieliDLA NAUCZYCIELI

Joga według metody Iyengara jest kompletnym systemem, w którym, zobowiązani certyfikatem nauczyciele, nigdy nie zaprzestają kształcenia. Egzamin nauczycielski pierwszego stopnia wymaga przynajmniej sześciu lat regularnej, superwizowanej praktyki i nawet 280 godzin szkolenia dydaktycznego, w programie, którego kandydaci studiują anatomię, fizjologię i motorykę ludzkiego ciała oraz filozofię jogi w szerokim kontekście. Nad aktualizacją standardów i weryfikacją jakości oferty edukacyjnej w obszarze metody, pieczę sprawują krajowe stowarzyszenia, w tym funkcjonujące od 2002 roku Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce.

SZKOŁY JOGI

Szkoły jogi

WARSZTATY

Warsztaty

DLACZEGO JOGA?

Po co mi joga?

PRAKTYKA

Certyfikacja

CERTYFIKAT

Certyfikat

TWOJE KONTO

Twoje konto