• Warsztaty on-line

    Trwają zapisy na warsztaty on-line z Raya Uma Datta, które odbędą się 25-27 września 2020 roku na platformie Zoom. Każdego dnia 2,5-godzinna sesja praktyki, w sobotę dodatkowa godzinna sesja teoretyczna o doświadczaniu w praktyce a w niedzielę sesja pytań i odpowiedzi.

    Warsztaty on-line
  • Pod patronatem SJIP

    David Meloni poprowadzi warsztat on-line w terminie 7-8 października 2020 roku. Warsztat adresowany jest do zaawansowanych praktykujących, którzy jednocześnie są nauczycielami z certyfikatem Introductory oraz osób przygotowujących się do egzaminu na Poziom I.

    Pod patronatem SJIP

Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar

Jednen z najwybitniejszych współczesnych nauczycieli jogi. Praktykował i nauczał przez ponad 70 lat. Witalnością praktyki, głębią wiedzy i rzeczowością przekazu przekonał miliony ludzi na świecie do podjęcia praktyki jogi.

AktualnościAktualności

Pierwsze spotkanie nowego KT
24 września 2020

Komitet Techniczny spotkał się po raz pierwszy w składzie: Tomasz Pyrzewicz, Joanna Jedynak, Natasza Moszkowicz i Andrzej Kozłowski. Tematem spotkania było przywrócenie funkcjonowania systemu egzaminacyjno-certyfikacyjnego w opraciu o wytyczne Instytutu w Punie. Rozstrzygnieta została ważna wątpliwość - wszystkie rekomendacje wydane w okresie przejściowym przez nauczycieli szkolących będą respektowane przez komisje egzaminacyjne. Na egzamin w nowej formule trzeba jeszcze trochę poczekać. W pierwszej kolejności odbędzie się szkolenie dla egzaminatorów zaplanowane na 11-13 listopada br. Wszelkie pytania można kierowac na adres komitet.techniczny@joga.org.pl

KT chce, aby egzaminy odbywały się w formie wyjazdowej, zawsze w jednym miejscu, zapewniając wszystkim kandydatom te same warunki doświadczenia, w miejscu w otoczeniu przyrody, z przestrzenią na odpoczynek. Wszystko to z myślą, by egzaminy w nowej formule pozwalały na budowanie uważnych i rzeczywistych relacji między nami i przyczyniało się do tworzenia wspólnoty.

Zmiany w zarządzie i Komitecie Technicznym
09 września 2020

Aleksandra Zdziechowska jest od 5 września nowym członkiem zarządu SIJP. Jej zakres obowiązków obejmuje koordynację egzaminów. Funkcję przewodniczącego Komitetu Technicznego objął  Tomek Pyrzewicz. Pozostały skład zarządu SIJP pozostaje bez zmian. Członków Komitetu Technicznego powoła w najbliższym czasie jego przewodniczący.

Od czego zacząćOD CZEGO ZACZĄĆ?

Możesz chcieć rozpocząć praktykę jogi z wielu powodów. Bo słyszałeś, że odpręża i uspakaja. Bo mówi się, że jest dobra na kręgosłup. Może zachodzi w Twoim życiu zmiana, kryzys i potrzebujesz doświadczenia, które Cię wspomoże? Może, wobec powszechności jogi i entuzjastycznego reklamowania praktyki przez znajomych, uznałeś, że spróbujesz?  Joga jest praktyką zmiany perspektywy widzenia i przeżywania, stąd skuteczne jej poznanie następuje jedynie w doświadczeniu. Chcąc wymiernego doświadczenia praktyki, wybierz poleconego nauczyciela i zajęcia w szkole jogi.

Dla nauczycieliDLA NAUCZYCIELI

Joga według metody Iyengara jest kompletnym systemem, w którym, zobowiązani certyfikatem nauczyciele, nigdy nie zaprzestają kształcenia. Egzamin nauczycielski pierwszego stopnia wymaga przynajmniej sześciu lat regularnej, superwizowanej praktyki i nawet 280 godzin szkolenia dydaktycznego, w programie, którego kandydaci studiują anatomię, fizjologię i motorykę ludzkiego ciała oraz filozofię jogi w szerokim kontekście. Nad aktualizacją standardów i weryfikacją jakości oferty edukacyjnej w obszarze metody, pieczę sprawują krajowe stowarzyszenia, w tym funkcjonujące od 2002 roku Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce.

SZKOŁY JOGI

Szkoły jogi

WARSZTATY

Warsztaty

DLACZEGO JOGA?

Po co mi joga?

EGZAMINY

Egzaminy

CERTYFIKAT

Certyfikat

TWOJE KONTO

Twoje konto