• Konwencja 2021

  Warsztat on-line, który poprowadzi Patricia Walden to główny element teogorocznej Konwencji Jogi Iyengara, kótra odbędzie się od 16 do 18 kwietnia. Trwa już rejestracja na to wydarzenie.

  Konwencja 2021
 • System egzaminacyjny

  Trwają przygotowania do egzaminów nauczycielskich w nowym systemie certyfikacyjno-egzaminacyjnym. Warto zapoanać się z Przewodnikiem przygotowanym przez Instytut w Punie.

  System egzaminacyjny
 • Projekt Bellur

  Ponad 22 tysiące złotych zebraliśmy na rzecz fundacji Projekt Bellur. Dziękujemy za wszystkie wpłaty, dziękujemy za udział w Festiwalu Jogi Iyengara!

  Projekt Bellur
 • Konwencja 2020

  Precyzja, czasowanie, sekwencja - w tych trzech perspektywach eksplorowalismy asany podczas warsztatu on-line z

  Raya Uma Datta.

   

  Joga jest sztuką, nauką i filozofią, która może nas nieustająco inspirować.

  Konwencja 2020

Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar

Jednen z najwybitniejszych współczesnych nauczycieli jogi. Praktykował i nauczał przez ponad 70 lat. Witalnością praktyki, głębią wiedzy i rzeczowością przekazu przekonał miliony ludzi na świecie do podjęcia praktyki jogi.

AktualnościAktualności

Konwencja 2021
27 lutego 2021

Jedna z najbardziej utytułowanych amerykańskich nauczycielek jogi Iyengara poprowadzi pierwszy warsztat dedykowany polskiej społeczności. Patricia Walden za pośrednictwem platformy Zoom spotka sie z nami w dniach 16 - 17 - 18 kwietnia. Warsztat będzie tłumaczony na polski przez Annę Gładysz. Rozpoczyna sie rejestracja.

Nowy system w pytaniach i odpowiedziach
08 lutego 2021

Zmiana podejścia do uczenia nauczycieli jogi w systemie B.K.S. Iyengara to nie tylko prace organizacyjne, ale też modyfikacja spowobu myślenia i starych przyzwyczajeń. Instutut w Punie przygotował kolejne odpowiedzi na pytania kierowane do nich z całego świata. Publikujemy ich polskie tłumaczenie oraz zamieszczamy odpowiedzi przygotowane już na naszym gruncie przez Komitet Techniczny.

Od czego zacząćOD CZEGO ZACZĄĆ?

Możesz chcieć rozpocząć praktykę jogi z wielu powodów. Bo słyszałeś, że odpręża i uspakaja. Bo mówi się, że jest dobra na kręgosłup. Może zachodzi w Twoim życiu zmiana, kryzys i potrzebujesz doświadczenia, które Cię wspomoże? Może, wobec powszechności jogi i entuzjastycznego reklamowania praktyki przez znajomych, uznałeś, że spróbujesz?  Joga jest praktyką zmiany perspektywy widzenia i przeżywania, stąd skuteczne jej poznanie następuje jedynie w doświadczeniu. Chcąc wymiernego doświadczenia praktyki, wybierz poleconego nauczyciela i zajęcia w szkole jogi.

Dla nauczycieliDLA NAUCZYCIELI

Joga według metody Iyengara jest kompletnym systemem, w którym, zobowiązani certyfikatem nauczyciele, nigdy nie zaprzestają kształcenia. Egzamin nauczycielski pierwszego stopnia wymaga przynajmniej sześciu lat regularnej, superwizowanej praktyki i nawet 280 godzin szkolenia dydaktycznego, w programie, którego kandydaci studiują anatomię, fizjologię i motorykę ludzkiego ciała oraz filozofię jogi w szerokim kontekście. Nad aktualizacją standardów i weryfikacją jakości oferty edukacyjnej w obszarze metody, pieczę sprawują krajowe stowarzyszenia, w tym funkcjonujące od 2002 roku Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce.

SZKOŁY JOGI

Szkoły jogi

WARSZTATY

Warsztaty

DLACZEGO JOGA?

Po co mi joga?

EGZAMINY

Egzaminy

CERTYFIKAT

Certyfikat

TWOJE KONTO

Twoje konto