• Festiwal Jogi Iyengara

    Witalność, stabilność, wyciszenie - jak praktyką jogi wspierać równowagę fizyczną i emocjonalną. To hasło czwartej edycji Festiwalu Jogi Iyengara, który odbędzie się w dniach 8 - 14 grudnia br. Już można się rejestrować.

    Festiwal Jogi Iyengara
  • Konwencja Jogi Iyengara 2023

    Zobacz fotorelację z konwencji, która odbyła sie na początku czerwca w Krakowie. Prowadził ją Uday Bhosale.

    Konwencja Jogi Iyengara 2023

Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar

Jednen z najwybitniejszych współczesnych nauczycieli jogi. Praktykował i nauczał przez ponad 70 lat. Witalnością praktyki, głębią wiedzy i rzeczowością przekazu przekonał miliony ludzi na świecie do podjęcia praktyki jogi.

AktualnościAktualności

Polski Intensive Puna 2024
02 października 2023

Instytut Iyengara w Punie w Indiach (Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute) powstał po to, aby nauczyciele z całego świata mogli pogłębiać swoją praktykę i zrozumienie jogi. Bardzo cieszymy się, że kolejna grupa polskich nauczycieli stanie na matach w legendarnym instytucie, pod okiem tamtejszych nauczycieli. Głęboką wdzięczność wyrażamy Nataszy Moszkowicz i Ewie Wardzale, których determinacja i działania spowodowały, że drugi Intensive może się wydarzyć. Wydarzenie przeznaczone jest dla nauczycielek i nauczycieli jogi oraz osób w trakcie treningu nauczycielskiego będących członkami SJIP. Zapisy już sie zakończyły.

Terminarz wydarzeń w ostatnim kwartale br. i w 2024 roku
20 września 2023

Znamy już najważniejsze daty i informacje dotyczące działań SJIP w przyszłym roku. Konwencję poprowadzi Birjoo Mehta, bliski uczeń B.K.S. Iyengara. Będzie to jego druga wizyta w Polsce, a konwencja odbędzie się w dniach 17-19 maja. Zanim to nastąpi, będziecie mogli wziąć udział w drugim Polskim Intensivie Puna 2024. Zapisy ruszą na poczatku października. 12-14 kwietnia możecie spodziewać się certyfikacji na poziom 1, która odbędzie się w Katowicach. Przyszłoroczną jesienią będzie miała też miejsce długo wyczekiwana certyfikacja na poziom 2. Zapiszczie ważne daty i pamiętajcie, że jeszcze w tym roku czeka nas wiele wydarzeń. Sprawdźcie w tekście pełnego terminarza.

Od czego zacząćOD CZEGO ZACZĄĆ?

Możesz chcieć rozpocząć praktykę jogi z wielu powodów. Bo słyszałeś, że odpręża i uspakaja. Bo mówi się, że jest dobra na kręgosłup. Może zachodzi w Twoim życiu zmiana, kryzys i potrzebujesz doświadczenia, które Cię wspomoże? Może, wobec powszechności jogi i entuzjastycznego reklamowania praktyki przez znajomych, uznałeś, że spróbujesz? Joga jest praktyką zmiany perspektywy widzenia i przeżywania, stąd skuteczne jej poznanie następuje jedynie w doświadczeniu. Chcąc wymiernego doświadczenia praktyki, wybierz poleconego nauczyciela i zajęcia w szkole jogi.

Dla nauczycieliDLA NAUCZYCIELI

Joga według metody Iyengara jest kompletnym systemem, w którym, zobowiązani certyfikatem nauczyciele, nigdy nie zaprzestają kształcenia. Certyfikacja nauczycielska pierwszego stopnia wymaga regularnej praktyki, stałego kontaktu z nauczycielem prowadzącym/mentorem, obserwacji i asyst, superwizowanego uczenia, zbobycia wiedzy z zakresu anatomii, fizjologi i motoryki ludzkiego ciała oraz filozofii jogi. Nad aktualizacją standardów i weryfikacją jakości w obszarze metody, pieczę sprawują krajowe stowarzyszenia, w tym funkcjonujące od 2002 roku Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce.

SZKOŁY JOGI

Szkoły jogi

WARSZTATY

Warsztaty

DLACZEGO JOGA?

Po co mi joga?

PRAKTYKA

Certyfikacja

CERTYFIKAT

Certyfikat

TWOJE KONTO

Twoje konto