Warsztat on-line, który poprowadzi Patricia Walden to główny element teogorocznej Konwencji Jogi Iyengara, kótra odbędzie się od 16 do 18 kwietnia. Trwa już rejestracja na to wydarzenie.
Trwają przygotowania do egzaminów nauczycielskich w nowym systemie certyfikacyjno-egzaminacyjnym. Warto zapoanać się z Przewodnikiem przygotowanym przez Instytut w Punie.
Ponad 22 tysiące złotych zebraliśmy na rzecz fundacji Projekt Bellur. Dziękujemy za wszystkie wpłaty, dziękujemy za udział w Festiwalu Jogi Iyengara!
Precyzja, czasowanie, sekwencja - w tych trzech perspektywach eksplorowalismy asany podczas warsztatu on-line z
Raya Uma Datta.
Joga jest sztuką, nauką i filozofią, która może nas nieustająco inspirować.
Jedna z najbardziej utytułowanych amerykańskich nauczycielek jogi Iyengara poprowadzi pierwszy warsztat dedykowany polskiej społeczności. Patricia Walden za pośrednictwem platformy Zoom spotka sie z nami w dniach 16 - 17 - 18 kwietnia. Warsztat będzie tłumaczony na polski przez Annę Gładysz. Rozpoczyna sie rejestracja.
Zmiana podejścia do uczenia nauczycieli jogi w systemie B.K.S. Iyengara to nie tylko prace organizacyjne, ale też modyfikacja spowobu myślenia i starych przyzwyczajeń. Instutut w Punie przygotował kolejne odpowiedzi na pytania kierowane do nich z całego świata. Publikujemy ich polskie tłumaczenie oraz zamieszczamy odpowiedzi przygotowane już na naszym gruncie przez Komitet Techniczny.
Możesz chcieć rozpocząć praktykę jogi z wielu powodów. Bo słyszałeś, że odpręża i uspakaja. Bo mówi się, że jest dobra na kręgosłup. Może zachodzi w Twoim życiu zmiana, kryzys i potrzebujesz doświadczenia, które Cię wspomoże? Może, wobec powszechności jogi i entuzjastycznego reklamowania praktyki przez znajomych, uznałeś, że spróbujesz? Joga jest praktyką zmiany perspektywy widzenia i przeżywania, stąd skuteczne jej poznanie następuje jedynie w doświadczeniu. Chcąc wymiernego doświadczenia praktyki, wybierz poleconego nauczyciela i zajęcia w szkole jogi.
Joga według metody Iyengara jest kompletnym systemem, w którym, zobowiązani certyfikatem nauczyciele, nigdy nie zaprzestają kształcenia. Egzamin nauczycielski pierwszego stopnia wymaga przynajmniej sześciu lat regularnej, superwizowanej praktyki i nawet 280 godzin szkolenia dydaktycznego, w programie, którego kandydaci studiują anatomię, fizjologię i motorykę ludzkiego ciała oraz filozofię jogi w szerokim kontekście. Nad aktualizacją standardów i weryfikacją jakości oferty edukacyjnej w obszarze metody, pieczę sprawują krajowe stowarzyszenia, w tym funkcjonujące od 2002 roku Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce.