• Konwencja 2021

  Joga wsparciem w leczeniu depresji - to temat warsztatu on-line, który poprowadzi Patricia Walden w ramach tegorocznej Konwencji Jogi Iyengara w dniach 16 - 18 kwietnia.

  Konwencja 2021
 • Certyfikacja

  Pierwsze certyfikacje na poziom 1 odbędą się w terminach 14-16 czerwca i 16-18 czerwca. Warto zapoznać się z Przewodnikiem przygotowanym przez Instytut w Punie.

  Certyfikacja
 • Projekt Bellur

  Ponad 22 tysiące złotych zebraliśmy na rzecz fundacji Projekt Bellur. Dziękujemy za wszystkie wpłaty, dziękujemy za udział w Festiwalu Jogi Iyengara!

  Projekt Bellur
 • Konwencja 2020

  Precyzja, czasowanie, sekwencja - w tych trzech perspektywach eksplorowalismy asany podczas warsztatu on-line z

  Raya Uma Datta.

   

  Joga jest sztuką, nauką i filozofią, która może nas nieustająco inspirować.

  Konwencja 2020

Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar

Jednen z najwybitniejszych współczesnych nauczycieli jogi. Praktykował i nauczał przez ponad 70 lat. Witalnością praktyki, głębią wiedzy i rzeczowością przekazu przekonał miliony ludzi na świecie do podjęcia praktyki jogi.

AktualnościAktualności

Przyśpieszenie rejestracji na certyfikacje w listopadzie
12 kwietnia 2021

Rejestracja na dwie certyfikacje w listopadzie br. rozpocznie się już 19 kwietnia. Od tego dnia bedzie można wypełnić formularz rejestracyjny w profilu użytkownika. To znaczne przyśpieszenie ma związek z koniecznością  oceny liczby osób chętnych do przystapienia do certyfikacji na poziom 1 w tym roku. W przypadku dużego zainteresowania rozważana jest organizacja dodatkowych certyfikacji we wrzesniu.

Certyfikacja na poziom 1 w 2021 roku
25 marca 2021

Rozpoczynają się zapisy na 2 pierwsze, czerwcowe terminy Certyfikacji na poziom 1. Rejestracja odbywa się on-line poprzez stronę joga.org.pl w dniach od 26 marca do 9 kwietnia. Rejestracja na listopadowe terminy certyfikacji uruchomiona zostanie w dniach 1 - 15 lipca br. Od grudnia br. wrócimy do systemu, gdy terminy certyfikacji i rejestracja uruchamiane będą w grudniu roku poprzedzającego.

Komitet Techniczny, po szczegółowej analizie egzaminów próbnych, określił format certyfikacji w nowej formule. Zmianie ulega sama nazwa - odchodzimy od posługiwania się pojęciem "Egzamin" na rzecz "Certyfikacji". Miejscem certyfikacji na poziom 1 w 2021 roku będzie Ośrodek Oddechowo pod Warszawą. Zaplanowano 4 terminy: 14-16 i 16-18 czerwca oraz 15-17 i 17-19 listopada.

Od czego zacząćOD CZEGO ZACZĄĆ?

Możesz chcieć rozpocząć praktykę jogi z wielu powodów. Bo słyszałeś, że odpręża i uspakaja. Bo mówi się, że jest dobra na kręgosłup. Może zachodzi w Twoim życiu zmiana, kryzys i potrzebujesz doświadczenia, które Cię wspomoże? Może, wobec powszechności jogi i entuzjastycznego reklamowania praktyki przez znajomych, uznałeś, że spróbujesz?  Joga jest praktyką zmiany perspektywy widzenia i przeżywania, stąd skuteczne jej poznanie następuje jedynie w doświadczeniu. Chcąc wymiernego doświadczenia praktyki, wybierz poleconego nauczyciela i zajęcia w szkole jogi.

Dla nauczycieliDLA NAUCZYCIELI

Joga według metody Iyengara jest kompletnym systemem, w którym, zobowiązani certyfikatem nauczyciele, nigdy nie zaprzestają kształcenia. Egzamin nauczycielski pierwszego stopnia wymaga przynajmniej sześciu lat regularnej, superwizowanej praktyki i nawet 280 godzin szkolenia dydaktycznego, w programie, którego kandydaci studiują anatomię, fizjologię i motorykę ludzkiego ciała oraz filozofię jogi w szerokim kontekście. Nad aktualizacją standardów i weryfikacją jakości oferty edukacyjnej w obszarze metody, pieczę sprawują krajowe stowarzyszenia, w tym funkcjonujące od 2002 roku Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce.

SZKOŁY JOGI

Szkoły jogi

WARSZTATY

Warsztaty

DLACZEGO JOGA?

Po co mi joga?

CERTYFIKACJA

Certyfikacja

CERTYFIKAT

Certyfikat

TWOJE KONTO

Twoje konto