Aktualności

Raya w Polsce
06 października 2019
Raya w Polsce Raya w Polsce

Cztery dni warsztatów z jednym z najbardziej utytułowanych nauczycieli Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie. Wschodnioeuropejska Konwencja Jogi Iyengara odbędzie się w dniach 26 - 29 marca 2020 roku w Krakowie. Jej gościem będzie Raya Uma Datta.

Coroczne konwencje są ważnym wydarzeniem dla członków Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce i wszystkich sympatyków tej metody. Intensywność praktyki, możliwość weryfikacji wiedzy z najbardziej doświadczonymi nauczycielami na świecie, wspólne dyskusje i przebywanie razem stanowią o niepowtarzalnym charakterze tych wydarzeń. Intencją SJIP jest, aby jak największa grupa osób mogła wziąć udział w każdej konwencji, dlatego termin tego wydarzenia jest obecnie podawany znacznie wcześniej.

Naszym przyszłorocznym gościem będzie Raya Uma Datta, dla wielu bywalców Instytutu w Punie, najciekawszy, najbardziej energetyczny i bardzo doświadczony nauczyciel. Praktykę w RIMYI rozpoczął w wieku dziesięciu lat. W 1998 roku wziął udział w pokazie zorganizowanym z okazji 80. urodzin Iyengara. Od tego momentu praktykował i uczył się bezpośrednio z Gurujim. Nauczanie rozpoczął od prowadzenia klas dla dzieci. Od 2002 roku uczy w klasach ogólnych i prowadzi grupy terapeutyczne. Raya towarzyszył Iyengarowi w wielu podróżach zagranicznych - w Rosji i Australii w 2009 roku, w RPA w 2011 r. Samodzielnie prowadził seminaria i konwencje w Izraelu, Kanadzie, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Brazylii, Chile, Argentynie i Belgii. Studiował filozofię. Jest pasjonatem fotografii. Był częścią zespołu, który stworzył kalendarz zdjęć na 93. urodziny Iyengara.

W Krakowie w marcu 2020 roku Raya Uma Datta poprowadzi cztery dni warsztatów. Szczegóły dotyczące zapisów na konwencję będą przekazane w późniejszym terminie.