Aktualności

Chcemy pomagać - projekt Bellur 2019
12 lutego 2020

29 733 złotych wpłynęły do SJIP. To pieniądze zebrane w ramach projektu Bellur, akcji pomocy dla mieszkańców ubogiej wioski w Indiach. W Bellur urodził się B.K.S. Iyengar i corocznie z okazji jego urodzin w szkołach jogi na całym świecie zbieramy fundusze na rzecz fundacji, która rozwija infrastrukturę i wspiera edukację w tym miejscu. Uzbierana od połowy grudnia 2019 roku do końca stycznia 2020 roku w polskich szkołach jogi kwota jest imponująca. Udowodniliśmy, że chcemy i umiemy pomagać.

Przygotowujemy się do zmian w sytemie
10 stycznia 2020

O wstrzymaniu egzaminów nauczycielskich planowanych na 2020 rok zadecydował Komitet Techniczny Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Decyzja ma związek z głębokimi zmianami w sytemie egzaminacyjno-certyfikacyjnym wprowadzanymi na całym świecie, we wszystkich stowarzyszeniach przez Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute. Abhijata i Prashant Iyengarowie wyznaczają nowe kierunki, stawiają nam nowe cele i otwierają nowe perspektywy. Obecnie czekamy na szczegółowe wytyczne z Puny. Zmiana wymaga wiele pracy i przygotowań, dlatego zawieszenie egzaminowania stworzy na to przestrzeń.

W różnych miastach Polski i w kilku terminach organizowane są spotkania dla nauczycieli i osób praktykujacych jogę Iyengara. W ich trakcie omawiane bedę główne założenia prowadzonej reformy oraz przekazane zostaną informacje uzyskane podczas Yoganusasanam 2019. Komitet Techniczy i Zarząd SJIP serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych.

Powróćmy do źródeł jogi, ofiarujmy nasze doświadczenie światu
29 grudnia 2019

Podczas grudniowego Yoganusasanam 2019, w którym udział wzięło blisko 400 nauczycieli i egzaminatorów z całego świata, Abhijata Sridhar Iyengar otworzyła serca i wytyczyła ambitne cele przed społecznością joginów. Namawia nas do szczerości intencji i powrotu do tradycji jogi. Joga powinna towarzyszyć naszemu życiu, pomagać nam wzrastać, funkcjonować w świecie i naszych rodzinach. Widzi wspaniałe pole do wspólnego rozwijania się w jodze i przez jogę, do tworzenia jogicznej społeczności, która będzie zaszczepiać w tym trudnym świecie szacunek, współczucie i zaufanie. Odnajdźmy prawdziwą moc, która płynie z praktyki.

W Instytucie w Punie powstał kompleksowy projekt zmian, który uwzględnia modyfikację procesu egzaminowania, wyznacza nowe podejście do egzaminów i samego procesu uczenia nauczycieli. Czekając na te wytyczne z niecierpliwością, zapraszamy na cykl spotkań w różnych miastach Polski. Będą one okazją do rozmów, refleksji i wytyczania nowych perspektyw w naszej jogicznej rodzinie.