Aktualności

Zmiany w systemie egzaminacyjno-szkoleniowym
14 listopada 2019

Nowe zasady kształcenia nauczycieli jogi wg metody B.K.S. Iyengara wchodzą w życie od 1 stycznia 2020 roku. Zgodnie ze wskazaniami Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute (RIMYI) w Punie w Indiach system opiera się na mentorskiej relacji między nauczycielem prowadzącym i osobą w trakcie szkolenia nauczycielskiego. Ma to na celu indywidualizację procesu nauczania i głęboką dbałość o najwyższą jakość praktyki i nauczania jogi.

Podróż do źródeł
06 października 2019

Pierwszy intensive w Punie w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute (RIMYI) dedykowany wyłącznie polskim nauczycielom. Odbędzie się od 2 do 16 marca 2020 roku. Uczestnicy warsztatu będą praktykować w legendarnym instytucie pod okiem m.in. wnuczki Iyengara Abhijaty. Zapisy trwają do 30 października. Pierwszeństwo na liście zgłoszeń mają nauczyciele poziomu Intermediate, którzy dotąd nie studiowali w RIMYI.

Raya w Polsce
06 października 2019

Cztery dni warsztatów z jednym z najbardziej utytułowanych nauczycieli Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie. Wschodnioeuropejska Konwencja Jogi Iyengara odbędzie się w dniach 26 - 29 marca 2020 roku w Krakowie. Jej gościem będzie Raya Uma Datta, wieloletni uczeń B.K.S. Iyengara, któremu towarzyszył w wielu podróżach zagranicznych. Od 2002 roku uczy w klasach ogólnych i terapeutycznych w RIMYI, a przez wielu bywalców instytutu uznawany jest za najbardziej doświadczonego i pełnego energii nauczyciela.