Aktualności

Powróćmy do źródeł jogi, ofiarujmy nasze doświadczenie światu
29 grudnia 2019

Podczas grudniowego Yoganusasanam 2019, w którym udział wzięło blisko 400 nauczycieli i egzaminatorów z całego świata, Abhijata Sridhar Iyengar otworzyła serca i wytyczyła ambitne cele przed społecznością joginów. Namawia nas do szczerości intencji i powrotu do tradycji jogi. Joga powinna towarzyszyć naszemu życiu, pomagać nam wzrastać, funkcjonować w świecie i naszych rodzinach. Widzi wspaniałe pole do wspólnego rozwijania się w jodze i przez jogę, do tworzenia jogicznej społeczności, która będzie zaszczepiać w tym trudnym świecie szacunek, współczucie i zaufanie. Odnajdźmy prawdziwą moc, która płynie z praktyki.

W Instytucie w Punie powstał kompleksowy projekt zmian, który uwzględnia modyfikację procesu egzaminowania, wyznacza nowe podejście do egzaminów i samego procesu uczenia nauczycieli. Czekając na te wytyczne z niecierpliwością, zapraszamy na cykl spotkań w różnych miastach Polski. Będą one okazją do rozmów, refleksji i wytyczania nowych perspektyw w naszej jogicznej rodzinie.

Pełni wdzięczności pamiętamy i pomagamy
14 grudnia 2019

14 grudnia 101 lat temu urodził się B.K.S. Iyengar. Nasz mistrz, nasza inspiracja, człowiek, który rozpropagował jogę na całym świecie. Urodził się w ubogiej wiosce Bellur w indyjskim stanie Karnataka. U schyłku życia powołał Fundację Bellur Project, która zbiera środki na potrzeby zdrowotne, edukacyjne i kultaralne społeczności w Bellur. Jogini na całym świecie na darmowych sesjach jogi zbierają datki na ten projekt, który łączy naszą międzynarodową społeczność w pomaganiu.

Ruszają zapisy na egzaminy nauczycielskie
01 grudnia 2019

Aktualnie trwające zapisy obejmują terminy egzaminów zaplanowane na pierwsze półrocze 2020 roku. Druga tura zapisów przewidziana jest w czerwcu.

Aby zapisać się na egzamin, nalezy wypełnic formularz on-line oraz opłacic zadatek w wysokości połowy opłaty egzaminacyjnej na dany stopień. Niezbędne do tego jest posiadanie własnego konta na stronie internetowej Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.