Aktualności

Joga pomaga przy migrenie
14 czerwca 2020

Dla osób praktykujących regularnie jogę, jej wpływ na samopoczucie, zmniejszenie stresu, ograniczanie wcześniej odczuwanych dolegliwości stanowi doświadczalny fakt. Współczesna nauka nie zawsze jednak nadąża za tymi doświadczeniami. Osoby cierpiące na migreny są zwykle skazane na okresowe przerwy w normalnym funkcjonowaniu i stosowanie coraz silniejszych leków przeciwbólowych. Tymczasem w majowym wydaniu renomowanego, naukowego pisma Neurology opublikowane zostały wyniki badań potwierdzające skuteczność jogi w zwalczaniu migrenowych bólów głowy. Jeden z członków zespołu badawczego, profesor kardiologii Gautam Sharma twierdzi, że joga zmniejsza aktywność współczulnego układu nerwowego, który kontroluje mimowolną reakcję organizmu na stresujące sytuacje.

Szkoły jogi wznawiają stacjonarną działalność
02 czerwca 2020

Czwarty etap znoszenia obostrzeń umożliwia od 6 czerwca funkcjonowanie siłowni, basenów, klubów fitness, kin, teatrów. Oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Wiele szkół jogi już ogłosiło nowe grafiki, które przywracają stacjonarne zajęcia. Choć oferta zajęć prowadzonych on-line była bardzo szeroka, dla wielu praktykujących powrót na matę pod bepośrednim okiem nauczyciela ma duże znaczenie. Joga znacząco wpływa na naszą odporność i stan psychiczny. W obliczu trwającej epidemii warto jak najszybciej wrócić do jej regularnej praktyki. Ze względów bezpieczeństwa wiele szkół będzie ograniczać liczbę uczestników zajęć i wprowadzi obowiązkowe zapisy.

Czekamy na czwarty etap "odmrażania"
20 maja 2020

Z odpowiedzi Departamentu Sportu dla Wszystkich Ministerstwa Sportu na pismo SJIP wynika, że zajęcia jogi nadal nie mogą być prowadzone. Ich wznowienie będzie możliwe dopiero w czwartym etapie łagodzenia obostrzeń związanych z trwającą epidemią COVID-19.

Namawiamy wszystkich do korzystania z lekcji online prowadzonych przez wiele szkół jogi. Ich listę można zobaczyć tutaj