Aktualności

Fiszki do jogi
05 marca 2021

Unikalne narzędzie wspierające edukację i proces rozwoju w jodze metodą B.K.S. Iyengara. 122 karty z klarownymi rysunkami pozycji, sanskrycką nazwą oraz na drugiej stronie tłumaczeniem poszczególnych członów sanskryckiej nazwy na język polski. Pomysł powstał w głowie Moniki Śleziońskiej, a merytorycznie cały projekt opracowała Dominika Trabczyńska. Fiszki do jogi patronatem objęło Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce, dostrzegając ich walor edukacyjny zarówno dla osób w trakcie treningu nauczycielskiego, jak i nauczycieli oraz ich uczniów. Fiszki są dostępne w sklepie SJIP.

Konwencja 2021
27 lutego 2021

Jedna z najbardziej utytułowanych amerykańskich nauczycielek jogi Iyengara poprowadzi pierwszy warsztat dedykowany polskiej społeczności. Patricia Walden za pośrednictwem platformy Zoom spotka sie z nami w dniach 16 - 17 - 18 kwietnia. Warsztat będzie tłumaczony na polski przez Annę Gładysz. Rozpoczyna sie rejestracja.

Nowy system w pytaniach i odpowiedziach
08 lutego 2021

Zmiana podejścia do uczenia nauczycieli jogi w systemie B.K.S. Iyengara to nie tylko prace organizacyjne, ale też modyfikacja spowobu myślenia i starych przyzwyczajeń. Instutut w Punie przygotował kolejne odpowiedzi na pytania kierowane do nich z całego świata. Publikujemy ich polskie tłumaczenie oraz zamieszczamy odpowiedzi przygotowane już na naszym gruncie przez Komitet Techniczny.