Aktualności

Szkolenia kompetencyjne SJIP
07 lipca 2021

Ruszamy z projektem szkoleń on line dla nauczycieli jogi oraz wszystkich praktykujących. Już teraz możecie zapisać się na wrześniowy kurs filozofii jogi, a w sierpniu otworzymy rejestrację na jesienny cykl warsztatów z anatomii. Trzy wykłady Joga w teorii i praktyce: Między ruchem a filozofią poprowadzi dr Matylda Ciołkosz, adiunkt w Instytucie Religioznawstawa Uniwersytetu Jagielońskiego i jednocześnie nauczycielka jogi Iyengara. Prześledzi przemiany jogi w ciagu 2,5 tys. lat, abyśmy lepiej zrozumieli współczesne systemy jogi.

Umysł ma znaczenie
07 czerwca 2021

Doroczne spotkanie z Ritą Keller odbędzie się 26 - 27 czerwca na platformie Zoom. Tematem Kongresu jest umysł, spojrzenie na neuroplastyczność mózgu w kontekście jogi oraz medytacji. Obok Rity Keller w Kongresie wezmą udział dr Ulrich Ott, psycholog i badacz naukowy medytacji i Dirk Meyer, certyfikowany nauczyciel MBSR. Będziemy docierać do umysłu poprzez pranajamę, mantry i mudry, zajmiemy się holistycznym wymiarem jogi Iyengara.

Podsumowanie 2020 roku
05 maja 2021

Walne Zebranie Członków Ztowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce odbyło sie 17 kwietnia w ramach Konwencji Jogi Iyengara 2021. Zatwierdzona została działaność Zarządu i poszczególnych komisji za rok 2020. Skład Zarządu powiększył się o jedną osobę. Marta Chmielewska-Racławska będzie zajmować się organizacją szkoleń kompetencyjnych i działaniami wydawniczymi. Oprócz Walnego Zebrania podczas Konwencji odbył sie panel dyskusyjny na temat roli mentora w nowym systemie szkoleniowo-certyfikacyjnym.