Aktualności

Pismo zarządu do członków SJIP
09 kwietnia 2020

Nasza jogiczna wspólnota z dnia na dzień musiała stanąć wobec faktu zamknięcia szkół i konieczności odwołania wszelkich bezpośrednich zajęć. Wierzymy jednak głęboko, że wewnętrzny spokój i harmonia pomogą nam wszystkim w przetrwaniu epidemii i znalezieniu sposobu na zarabianie. Bądźmy w tym trudnym czasie razem, wspierajmy się, dzielmy się wiedzą i doświadczeniami.

Każdego dnia przybywa w sieci zajęć jogi prowadzonych on-line. Stowarzyszenie chce przygotować i opublikować listę zajęć on-line. Okazuje się, że w tych trudnych czasach joga dla wielu ludzi jest ważna i pomocna.

Jeśli każdy z nas będzie działać odpowiedzialnie, ujrzymy lepszą przyszłość
26 marca 2020

Abhijata Iyengar w tym trudnym czasie skierowała list do naszej światowej, jogicznej społeczności. Jej główne przesłanie - Zostań w domu to teraz mantra. Cały świat, jako jedno ciało, jest głęboko dotknięty tą niewyobrażalną sytuacją - pisze i nawołuje nas do świadomego oraz konsekwentnego przestrzegania wszelkich zasad określanych przez władze.

Zwraca też uwagę, że obecny czas jest przymusowym zatrzymaniem, okresem dla samorozwoju. - Weź asany, pranayamę, koncepcje i książki, które zawsze wsuwałeś pod dywan. Zawsze narzekaliśmy, że nie mamy czasu. Oto jest. Znajdź radość w cichych sesjach treningowych. Znajdź działania i odpowiedzi w każdej asanie i pranayamie - radzi.
Jako uczniowie jogi bądźmy cierpliwi i odpowiedzialni.

Publikujemy pełne tłumaczenie listu.

Odwołanie terminu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków SJIP
22 marca 2020

Z powodu stanu epidemii ogłoszonego w naszym kraju zarząd Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce odwołuje termin Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków wyznaczony na 27 marca br.

O nowym terminie poinformujemy, gdy sytuacja bedzie bardziej stabilna, a wprowadzone ograniczenia kontaktów bedą ulegały osłabieniu. Rozważane jest również przeprowadzenie ZWZC w trybie on-line. Jednak nawet w tym wypadku potrzebne będzie spotkanie kilku osób, więc na razie wstrzymujemy się z podaniem konkretnego terminu.

W związku z tym poprzedni komuniat traci ważność.