Aktualności

Odwołanie terminu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków SJIP
22 marca 2020

Z powodu stanu epidemii ogłoszonego w naszym kraju zarząd Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce odwołuje termin Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków wyznaczony na 27 marca br.

O nowym terminie poinformujemy, gdy sytuacja bedzie bardziej stabilna, a wprowadzone ograniczenia kontaktów bedą ulegały osłabieniu. Rozważane jest również przeprowadzenie ZWZC w trybie on-line. Jednak nawet w tym wypadku potrzebne będzie spotkanie kilku osób, więc na razie wstrzymujemy się z podaniem konkretnego terminu.

W związku z tym poprzedni komuniat traci ważność.

Chcemy pomagać - projekt Bellur 2019
12 lutego 2020

29 733 złotych wpłynęły do SJIP. To pieniądze zebrane w ramach projektu Bellur, akcji pomocy dla mieszkańców ubogiej wioski w Indiach. W Bellur urodził się B.K.S. Iyengar i corocznie z okazji jego urodzin w szkołach jogi na całym świecie zbieramy fundusze na rzecz fundacji, która rozwija infrastrukturę i wspiera edukację w tym miejscu. Uzbierana od połowy grudnia 2019 roku do końca stycznia 2020 roku w polskich szkołach jogi kwota jest imponująca. Udowodniliśmy, że chcemy i umiemy pomagać.

Przygotowujemy się do zmian w sytemie
10 stycznia 2020

O wstrzymaniu egzaminów nauczycielskich planowanych na 2020 rok zadecydował Komitet Techniczny Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Decyzja ma związek z głębokimi zmianami w sytemie egzaminacyjno-certyfikacyjnym wprowadzanymi na całym świecie, we wszystkich stowarzyszeniach przez Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute. Abhijata i Prashant Iyengarowie wyznaczają nowe kierunki, stawiają nam nowe cele i otwierają nowe perspektywy. Obecnie czekamy na szczegółowe wytyczne z Puny. Zmiana wymaga wiele pracy i przygotowań, dlatego zawieszenie egzaminowania stworzy na to przestrzeń.

W różnych miastach Polski i w kilku terminach organizowane są spotkania dla nauczycieli i osób praktykujacych jogę Iyengara. W ich trakcie omawiane bedę główne założenia prowadzonej reformy oraz przekazane zostaną informacje uzyskane podczas Yoganusasanam 2019. Komitet Techniczy i Zarząd SJIP serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych.