Aktualności

Szkoły jogi wznawiają stacjonarną działalność
02 czerwca 2020

Czwarty etap znoszenia obostrzeń umożliwia od 6 czerwca funkcjonowanie siłowni, basenów, klubów fitness, kin, teatrów. Oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Wiele szkół jogi już ogłosiło nowe grafiki, które przywracają stacjonarne zajęcia. Choć oferta zajęć prowadzonych on-line była bardzo szeroka, dla wielu praktykujących powrót na matę pod bepośrednim okiem nauczyciela ma duże znaczenie. Joga znacząco wpływa na naszą odporność i stan psychiczny. W obliczu trwającej epidemii warto jak najszybciej wrócić do jej regularnej praktyki. Ze względów bezpieczeństwa wiele szkół będzie ograniczać liczbę uczestników zajęć i wprowadzi obowiązkowe zapisy.

Czekamy na czwarty etap "odmrażania"
20 maja 2020

Z odpowiedzi Departamentu Sportu dla Wszystkich Ministerstwa Sportu na pismo SJIP wynika, że zajęcia jogi nadal nie mogą być prowadzone. Ich wznowienie będzie możliwe dopiero w czwartym etapie łagodzenia obostrzeń związanych z trwającą epidemią COVID-19.

Namawiamy wszystkich do korzystania z lekcji online prowadzonych przez wiele szkół jogi. Ich listę można zobaczyć tutaj

RIMYI odpowiada na pytania o zmiany w systemie
27 kwietnia 2020

Jakie są powody wprowadzania zmian? Dlaczego tak ważna jest komunikacja? Czy jest przyzwolenie na jogiczny biznes? 700 pytań z całego świata wpłynęło do Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute (RIMYI) w Punie w związku z prowadzoną zmiana systemu edukaycjno-certyfikacyjnego. Stowarzyszenia na całym świecie otrzymały odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej, najbardziej powszechne. Przesłany dokument zawiera jasno i precyzyjnie omówione najważniejsze intencje stojące za przetaczającą się przez cały swiat jogi Iyengara zmianą. Tłumaczy też wiele kwestii technicznych i odnosi sie do wąpliwości zgłaszanych przez wielu nauczycieli.

Autorzy przekonują: Rdzeń nowego systemu pozostaje bez zmian. Chodzi o zrozumienie jogi za pośrednictwem nauczania Gurudżiego. Z całą pewnością ta zmiana przyczyni się do podniesienia standardów jogi Iyengara w dzisiejszych czasach.